پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 24008 27 مهر 1395 ساعت [ 0:34 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جوانان ایران 0 – جوانان ژاپن 0

جوانان فوتبال ایران در حالی به تساوی مقابل ژاپن رسیدند که یک توپ آنها از خط دروازه حریف رد شد اما داور استرالیایی آن را گل تشخیص نداد. سایت تیفوسی به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی جوانان ایران پس از تساوی 10 نفره مقابل قطر در نخستین دیدار قهرمانی آسیا از ساعت 17 امروز به […]

جوانان فوتبال ایران در حالی به تساوی مقابل ژاپن رسیدند که یک توپ آنها از خط دروازه حریف رد شد اما داور استرالیایی آن را گل تشخیص نداد.

سایت تیفوسی به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی جوانان ایران پس از تساوی 10 نفره مقابل قطر در نخستین دیدار قهرمانی آسیا از ساعت 17 امروز به مصاف تیم ملی ژاپنی رفت که در بازی اول خود با نتیجه پُر گل 3 بر 0 یمن را شکست داده بود و شرایط خوبی داشت؛ اما شاگردان پیروانی از همان دقایق ابتدایی برابر سامورایی‌ها نمایش هجومی‌ای ارائه کردند و اگر اشتباه داور استرالیایی و کمک او نبود، می‌توانستند به گل اول برسند که این اتفاق نیفتاد.
تلاش ایران برای زدن گل به ژاپن مثل حریف بی‌نتیجه بود تا این دیدار حساس گروه C رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا بدون گل تمام شود؛ ایران با این تساوی 2 امتیازی شد و ژاپن به امتیاز 4 رسید.
در دیگر دیدار این گروه، تیم‌های جوانان قطر و یمن از ساعت 20 امشب مقابل هم قرار می‌گیرند.

 

 

مسابقات جوانان قهرمانی آسیا (بحرین)
استادیوم: ملی منامه / تماشاگر: 225 نفر
داور: گاوان گیلت(استرالیا)؛ کمک‌ها: اشلی بکهام (استرالیا)، فوگ پونگ‌شین (هنگ کنگ) و تیمور (قزاقستان) / ناظر بازی: بشیر عبدالخالد (لبنان) / ناظر داوری: کریم جاسم (بحرین)
ایران
شهاب عادلی، عارف غلامی، نیما طاهری، شاهین عباسیان، ابوالفضل رزاق‌پور، امید نورافکن، رضا شکاری، رضا مختاری (علی طاهران 83)، محمد مهدی مهدی‌خانی، علی شجاعی (مجتبی نجاریان 58) و رضا کرملاچعب (70 رضا جعفری)
سرمربی: امیرحسین پیروانی

 

 

 

 

ژاپن

 

کوجیما ریوسوکه، تومیاسو تاکاهیرو، هاتسوس ریو، ناکایاما یوتا، فوناکی کاکرو، دوآن ریتسو، کامیا یوتا(69- هارا تروکی)، ساکایی دایسوکی، ناگاتوما یوئیچی(74- میوشی کوجی)، ناکامورا شونتا(65- یوتو ایوازاکی) و اوگاوا کوکی
سرمربی: یوشی‌یاما آتسوشی

 

 

اخطار 

 

 

رضا شکاری(30)، رضا کرملاچعب (32) و علی شجاعی (57) از ایران

هارا تروکی (87) از ژاپن

 
لحظات حساس

 

 

دقیقه 8: ضربه‌ی تماشایی رضا شکاری به تیرک افقی، دروازه ژاپن را به لرزه درآورد و پشت خط دروازه این تیم فرود آمد؛ اما داور استرالیایی و کمک او این صحنه را گل تشخیص ندادند تا ایران بعد از ویلیامز در جام ملت‌های آسیا، دوباره از یک داور استرالیایی متضرر شود.

 

 

 

 

دقیقه 80: ژاپن روی یک کار ترکیبی خوب و شوت ریباند شده می‌توانست دروازه ایران را باز کند اما ضربه‌ی بی‌دقت ایوازاکی به بیرون رفت.
دقیقه 81: شوت جعفری بازیکن تعویضی ایران در آستانه ورود به دروازه ژاپن بود اما توپ او توسط مدافعان این تیم دفع شد.
دقیقه 89: ضربه سر رضا جعفری روی ارسال توپ از ضربه ایستگاهی برای دومین بار در این مسابقه به تیرک دروازه ژاپن برخورد کرد تا بدشانسی‌های ایران تکمیل شود.
دقیقه 2+90: فشار ادامه‌دار حملات ایران در لحظات پایانی نزدیک بود با شوت نورافکن به ثمر بنشیند که مدافعان ژاپن این توپ را برگشت دادند.

 

 

شرح بازی
به غیر از یک حمله جدی توسط ژاپن در دقیقه 5، در لحظات ابتدایی شاگردان پیروانی صاحب توپ و میدان بودند و موقعیت‌های جدی ایجاد کردند که یکی از آنها به زیر طاق دروازه ژاپن هم برخورد کرد و پشت خط به زمین نشست اما داور تشخیص داد بازی دنبال شود؛ در ادامه دیدار ژاپن برخلاف انتظار تنها یک فرصت و حمله جدی روی یک ضربه ایستگاهی داشت ولی در سمت مقابل جوانان ایران نمایش برتری ارائه کردند و با نمایش هوشمندانه تلاش زیادی برای رسیدن به گل داشتند در این کار ناکام ماندند و دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.
در شروع دوم ایران روی یک حمله به دروازه ژاپن نزدیک شد که مدافع این تیم بازیکن ایران را در محوطه جریمه متوقف کرد ولی با وجود اعتراض ایرانی‌ها، داور استرالیایی دوباره دستور به ادامه مسابقه داد؛ شاگردان پیروانی در نیمه دوم نیز نمایش هوشمندانه‌ای داشتند و روی دو ضد حمله تند و سریع به دروازه ژاپن نزدیک شدند که برای دومین بار توپ به تیرک خورد و یک مرتبه دیگر هم جعفری در موقعیت تک به تک شوت کم‌قدرتی زد تا بهترین فرصت‌های ایران از دست برود و تلاش دو تیم تنها یک امتیاز برای‌شان رقم بزند.

 

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت