خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار منچستریونایتد / فرگوسن برنده جایزه والتر بنسمان ۲۰۱۶ آلمان شد
fergosen-walter-bensmen

فرگوسن برنده جایزه والتر بنسمان ۲۰۱۶ آلمان شد

در مراسمی در کشور آلمان سر الکس فرگوسن، برنده جایزه “والتر بنسمان” ۲۰۱۶ آلمان شد.

سایت تیفوسی به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از کیکر، سر الکس فرگوسن که تاثیر بسیار بالایی بر فوتبال باشگاه منچستریونایتد داشت و بین سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۳ توانست جام‌های زیادی را با شیاطین سرخ به دست بیاورد، مدتی است که تنها فوتبال را از روی سکوهای تماشاگران به نظاره می‌نشیند.

در مراسمی در کشور آلمان تحت عنوان «والتر بنسمان» که هر ساله به افراد تاثیرگذار فوتبالی اهدا می‌شود، از الکس فرگوسن تجلیل به عمل آمد و جایزه سال ۲۰۱۶ این مراسم به این مربی اهدا شد.

فرگوسن متولد سال ۱۹۴۱ در کشور اسکاتلند است. او  فوتبال را به طور جدی در گلاسکو شروع کرد ولی در زمینه مربیگری بیش از دوران فوتبال به توفیق رسید. کسب سه قهرمانی با آبردین در فوتبال اسکاتلند باعث شد که نامش را به عنوان یکی از مربیان تاثیرگذار  بر سر زبان‌ها بیاندازد. سپس به منچستریونایتد رفت و تاریخ این باشگاه را به نام خود نوشت و یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ فوتبال جهان شد.

در این مراسم همچنین مبلغ ۱۰ هزار یورو نیز به سر الکس فرگوسن اهدا شد. او بعد از انتخاب به عنوان برنده والتر بنسمان گفت‌: زندگی خیلی راحت و خوبی دارم و نمی‌توانم هیچ شکایتی داشته باشم. از کسانی که من را به عنوان برنده این جایزه ارزشمند انتخاب کردند تشکر می‌کنم. به خوبی می دانم  که والتر بنسمان چه شخصیت مهم فوتبالی در آلمان بوده است و چه اقدامات مهمی انجام داده است. این ارزش برنده شدن من را دو چندان می‌کند.

برندگان سابق جایزه والتر بنسمان

۲۰۰۶ – فرانس بکن باوئر

۲۰۰۷ – آلفردو دی استفانو

۲۰۰۸ – برند پراتمان

۲۰۰۹ – سزار لوییس منوتی

۲۰۱۰ – اوتو ری‌هاگل

۲۰۱۱ – سر بابی چارلتون

۲۰۱۲ – اووه زیلر

۲۰۱۳ – گونتر نتزر

۲۰۱۴ – اوتمار هیتسفلد

۲۰۱۵ – مارچلو لیپی

۲۰۱۶ – سر الکس فرگوسن

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *