خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار منچستریونایتد / مورینیو : رونی فروشی نیست ، اگر جام نبرم اقای خاص نیستم
moriniho-manutd

مورینیو : رونی فروشی نیست ، اگر جام نبرم اقای خاص نیستم

سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد احتمال فروش کاپیتان این تیم را رد کرد. همچنین در مورد بردن جام با یونایتد نیز صحبت هایی کرده است :

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، ژوزه مورینیو عنوان کرده بازیکنی در جایگاه وین رونی تنها خودش باید در مورد زمان جدایی اش از منچستر یونایتد تصمیم بگیرد. سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد همچنین بار دیگر تاکید کرده قصد بازی دادن به رونی در پست هافبک را ندارد.

مورینیو به شبکه Sky Sports News گفته:

من هیچ وقت رونی را نمی فروشم. بازیکنی در جایگاه رونی، بازیکنی با چنین تاریخی در منچستر یونایتد هیچ وقت به جایی نمی رسد که مربی یا باشگاه در مورد رفتنش تصمیم بگیرند.

من رونی را برای سه بازی متوالی روی نیمکت گذاشتم. این برای او و من سخت است اما کاری است که باید انجام دهم و منفعت تیم را بالاتر از منفعت بازیکن، پرستیژ، جایگاه و در این مورد اسطوره قرار دهم. روی نیمکت گذاشتن بازیکنی با آمار رونی کاری دشواری است.

فکر می کنم در چند سال اخیر شک و شبهاتی در مورد پست، آینده و نقش رونی ایجاد شده است. من فکر می کنم بازیکنان خصوصا زمانی که اعتماد بنفس کمی دارند نباید در ذهن شان شک و تردید داشته باشند. رونی نمی تواند از پست شماره ۶ به ۹، یا از شماره ۹ به شماره ۱۰ برود. رونی برای من یک بازیکن هجومی است و باید در پست شماره ۹ یا ۱۰ بازی کند.

رونی در تیم من تا زمانی که نیاز نداشته باشیم در خط هافبک بازی نخواهد کرد. رونی یک مهاجم دوم است که می تواند پشت مهاجم بازی کند و یا در نوک خط حمله قرار بگیرد. رونی چنین بازیکنی است.

رونی تاوان موفقیت هایش را می دهد. موفقیت های او باعث شده سطح انتظارات به حدی برسد که مردم فکر می کنند او باید هر بازی، هر هفته، هر ماه و هر فصل در یک سطح باشد. این یک مشکل است. فکر می کنم این اتفاق در این کشور برای همه رخ می دهد. این در طبیعت شما است. یک نفر را می سازید و سپس او را می کشید. این طبیعت دنیای کسب و کار خصوصا فوتبال است.

، بعد از موفقیت در پورتو و حضور در چلسی بود که مورینیو به آقای خاص شهرت یافت، یک دهه بعد از آن زمان، مرد پرتغالی به عنوان سرمربی منچستر یونایتد مقابل چلسی قرار می گیرد، مورینیو در مورد لقب آقای خاص و اهمیت کسب جام در یونایتد می گوید:

ارتباط بین سرمربی و هواداران قبل از کسب جام ایجاد می شود، ولی این موفقیت است که باعث یکدلی و درک متقابل بین هواداران، سرمربی و مدیران می شود و البته موجب می شود این ارتباط قوی تر از قبل شود. من قراردادی سه ساله با یونایتد دارم و در این سه سال، تمام آن چیزی را که دارم برای یونایتد می گذارم، من مربی هستم که ۲۴ ساعت روز را برای تیمم تلاش می کنم.

اما اگر بعد از پایان این سه سال، حتی یک جام هم نبرم، هواداران ممکن است بگویند مربی خوبی بود، یا آدم بزرگی بود ولی هیچ حس خاصی نسبت به مربی نخواهند داشت.

چلسی در تاریخ خود ۴ بار قهرمان لیگ برتر شده که سه جام آن در دوران من رقم خورد و جام دیگر، با تیمی به دست آمد که من به جای گذاشته بودم. من چلسی را به ومبلی، کاردیف و فینال جام ها رساندم، بنابراین ارتباطی بر مبنای درک متقابل که حاصل از موفقیت است، به وجود آمده بود.

من وقتی در پرتغال بزرگ شدم، هوادار پورتو نبودم ولی وقتی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شدم، با تمام وجود برای موفقیت تیم تلاش کردم، همین اتفاق در رئال مادرید، اینتر و چلسی رقم خورد و حالا در یونایتد هم اتفاق می افتد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *