پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 25126 12 آبان 1395 ساعت [ 12:04 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ونگر : به توانایی گلزنی اوزیل شک داشتم

سرمربی فرانسوی تیم فوتبال‌ آرسنال پس از پیروزی تیمش در دور چهارم بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، گفت که به توانایی هافبک آلمانی‌اش برای گلزنی شک کرده بود. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر پس از پیروزی 3 بر 2 آرسنال در خانه لودوگورتس رازگراد بلغارستان، از مسعوت اوزیل که […]

سرمربی فرانسوی تیم فوتبال‌ آرسنال پس از پیروزی تیمش در دور چهارم بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، گفت که به توانایی هافبک آلمانی‌اش برای گلزنی شک کرده بود.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر پس از پیروزی 3 بر 2 آرسنال در خانه لودوگورتس رازگراد بلغارستان، از مسعوت اوزیل که به گل زیبایش سه امتیاز را برای توپچی‌ها به ارمغان آورد تمجید ویژه‌ای به عمل آورد اما اعتراف کرد که تیم او در ابتدای بازی ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شد.

آرسنال در عرض 15 دقیقه از ابتدای بازی، 2 گل خورد اما گل‌های گرانیت ژاکا و اولیویه ژیرو نگذاشت که این تیم بازنده به رختکن برود. دو دقیقه به پایان بازی هم اوزیل زیباترین گل بازی را به ثمر رساند تا توپچی‌ها دست پر به لندن برگردند. اوزیل با عبور دادن توپ از روی سر دروازه‌بان حریف و فرار از دست دو مدافع حریف، دروازه خالی لودوگورتس را باز کرد. ونگر در پایان بازی اعتراف کرد که تصور نمی‌کرد اوزیل بتواند از موقعیتش یک گل بسازد.

ونگر گفت: این نوع صحنه‌ها، قدرت بازیکنان بزرگ را نشان می‌دهد و اینکه آنها به موقع می‌توانند تصمیمات درست را اتخاذ کنند. من یک لحظه فکر کردم که اوزیل بیش از اندازه برای گلزنی تعلل کرده است و نمی‌تواند گل بزند اما در نهایت گلی زد که به خاطر آن باید به او آفرین گفت. به نظر من این ویژگی بازیکنان بزرگ است که در شرایط سخت می‌دانند بهترین تصمیم چیست، البته کاری که اوزیل انجام داد در ابتدا به نظر من بهترین تصمیم نبود چون من می‌خواستم که او زودتر کار را یکسره کند. با این حال او به اندازه کافی مهارت و تکنیک داشت که ثابت کند تصمیمی که گرفته درست بوده است. زمانی که توپ به تور دروازه چسبید، برای من مسجل شد که تصمیم اوزیل بهترین بوده است.

ونگر افزود: رمز پیروزی ما این بود که وقتی 2 بر صفر عقب افتادیم وحشت نکردیم و با حفظ انسجام بازی‌مان به دنبال هدفی که داشتیم رفتیم. در مجموع من فکر می‌کنم که تیم ما در ابتدای بازی از سرعت شروع بازی حریف غافلگیر شدیم و تصور می‌کنم که کمی سرمازده شدیم، البته در لیگ قهرمانان اروپا زمانی که شما 2 بر صفر عقب می‌افتید آن هم در خانه حریف، کار گره می‌خورد.

آرسنال با پیروزی برابر لودوگورتس رازگراد نه تنها به لطف تفاضل گل بهترین نسبت به پاری‌سن‌ژرمن در صدر جدول گروه A‌ قرار گرفت بلکه برای هفدهمین فصل متوالی راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

ونگر با اشاره به این آمار، تأکید کرد: به باور من سخت‌ترین چیز در زندگی حفظ ثبات در سطوح بالا است. پس این آمار نشان می‌دهد که ما در این رقابت‌ها ثبات داشته‌ایم. ما امسال هم دوباره به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده‌ایم و می‌توانیم از این هم بالاتربرویم. بازی بعدی‌مان در خانه است که با بردن آن می‌توانیم صدرنشینی‌مان را مسجل کنیم. امیدوار کیفیت بازی‌مان تا زمانی رویارویی با پاری‌سن‌ژرمن ادامه داشته باشد. ما در موقعیتی قرار داریم که می‌توانیم به عنوان تیم اول گروه صعود کنیم.

بازی بعدی آرسنال در لندن مقابل پاری‌سن‌ژرمن است که نتیجه آن بازی به احتمال فراوان سرنوشت گروه A و اینکه از میان توپچی‌ها و قهرمان فرانسه کدام یک به عنوان سرگروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود می‌کنند را مشخص خواهد کرد.

سرمربی فرانسوی قرمزپوشان لندن در این باره هم عنوان کرد: ما واقعاً می‌‌خواهیم به عنوان صدرنشین گروه صعود کنیم تا در مرحله بعد قرعه‌ آسان‌تری داشته باشیم. به همین دلیل بازی برابر پاری‌سن‌ژرمن بازی سخت و بسیار مهمی خواهد بود. ما در لیگ برتر هم داریم کارمان را خوب انجام می‌دهیم اما مهم این است که این روند ادامه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت