خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / تیته: پیروزی‌مان برابر آرژانتین را به روح کارلوس آلبرتو تقدیم می‌کنیم
Tite brazil

تیته: پیروزی‌مان برابر آرژانتین را به روح کارلوس آلبرتو تقدیم می‌کنیم

سرمربی تیم ملی برزیل از پیروزی قاطع تیمش در سوپرکلاسکوی آمریکای جنوبی ابراز خوشحالی و آن را به روح اسطوره فقید سلسائو تقدیم کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز برای برزیلی‌ها به یکی از رؤیایی‌ترین روزهای تاریخ‌شان تبدیل شد. تیم ملی فوتبال برزیل در یازدهمین دور از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، رقیب دیرینه‌اش تیم ملی آرژانتین را تحقیر کرد و این تیم را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد.

سلسائو در شهر بلوهوریزونته، همان شهری که دو سال پیش تلخ‌ترین خاطره‌اش – باخت 7 بر یک برابر تیم ملی آلمان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 – را تجربه کرد، با گل‌های کوتینو، نیمار و پائولینیو، آلبی‌سلسته را مغلوب کرد تا به پیشتازی خود در کورس رقابت‌ برای صعود به مرحله نهایی جام جهانی 2018 روسیه، ادامه دهد.

این اولین بازی تیم ملی برزیل بعد از درگذشت اسطوره و کاپیتانش در جام جهانی 1970، کارلوس آلبرتو بود و از قضا نمایش غرور‌‌‌آمیزی برای گرامیداشت یاد او شد.

شاگردان تیته که پنجمین پیروزی متوالی‌شان را کسب کردند حالا با 24 امتیاز در صدر جدول قرار دارند و بیش از پیش خود را به سهمیه حضور در بازی‌های جام جهانی 2018 نزدیک می‌بینند.

تیته پس از بازی گفت: ما این پیروزی را به کارلوس آلبرتو تقدیم می‌کنیم. این بازی شروعی بهتر از آنچه که من تصور می‌کردم، داشت. قبل از بازی من صحبت‌هایم با بازیکنان را با نشان دادن تصویری از یکی از گل‌های کارلوس آلبرتو به پایان رساندم تا به تیمم روحیه و انگیزه بدهم.

تیته ادامه داد: زمانی که آرژانتین داشت بازی بهتری ارائه می‌کرد، می‌دانستیم که چطور باید بازی را مدیریت کنیم و کنترل بازی را به دست بگیریم. تیم ما هر روز در حال پیشرفت است. آرژانتین در مقاطعی از بازی بهتر کار کرد. این تیم مشکلاتی را برای ما به وجود آورد، ضمن اینکه فرناندینیو هم به دلیل اخطار داشتن باید محتاطانه‌تر بازی می‌کرد.

سرمربی سلسائو در پایان تأکید کرد: ما باید تعداد دفعاتی را که توپ به مسی می‌رسید، کاهش می‌دادیم تا نگذاریم که او در اطراف محوطه جریمه ما موقعیت‌سازی کند.

برخلاف برزیلی‌ها که راه‌شان برای صعود به جام جهانی 2018 را هموار کرده‌اند، تیم ملی آرژانتین از 11 بازی خود در مرحله انتخابی تنها چهار بازی را برده است و در جدول رده‌بندی این مسابقات در منطقه آمریکای جنوبی خارج از جمع تیم‌هایی قرار دارد که می‌توانند بلیت سفر به روسیه را به دست آورند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *