خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / نتایج انتخابی جام جهانی 2018 منطق امریکای شمالی : برد مکزیک برابر امریکا

نتایج انتخابی جام جهانی 2018 منطق امریکای شمالی : برد مکزیک برابر امریکا

تیم ملی مکزیک در آغاز آخرین دور از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه کونکاکاف پیروزی شیرین و کنایه‌آمیزی را در خاک آمریکا کسب کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم  اولین بازی دور پایانی گروهی مقدماتی جام‌جهانی 2018 درمنطقه آمریکای‌شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) با برتری  یک بر صفر پاناما در خانه هندوراس به پایان رسید.

تنها گل بازی توسط اسکوبار در دقیقه 22 به ثمر رسید.

، تنها سه روز پس از پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که یکی از شعارهای انتخابی‌اش ممانعت از ورود مکزیکی‌ها به خاک آمریکا با کشیدن دیوار در مرز دو کشور بود، مکزیکی‌ها، همسایه شمالی‌شان را در خاک خودش مغلوب کردند.

در اولین دور از آخرین مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف)، بامداد امروز (شنبه) تیم ملی مکزیک در شهر کلمبوس، مرکز ایالت اوهایوی آمریکا برابر تیم ملی این کشور به میدان رفت و میزبانش را با نتیجه 2 بر یک شکست داد.

میگل لایون گل نخست بازی را در دقیقه 20 به ثمر رساند، اما چهار دقیقه بعد بابی وود گل خورده میزبان را جبران کرد. با این حال مکزیکی‌ها در آخرین لحظات به هدف‌شان رسیدند و گلی که رافائل مارکس، مدافع پیشین بارسلونا در دقیقه 89 به ثمر رساند، سه امتیاز بازی را برای «آزتک‌ها» به ارمغان آورد.

پیروزی ارزشمندی که مکزیکی کسب کرد، اولین پیروزی‌اش در خاک آمریکا از سال 1972 بود و طلسم 44 ساله ناکامی‌های «ال‌تری» برای شکست دادن همسایه شمالی‌اش را شکست.

دور پایانی مقدماتی جام‌جهانی در این منطقه با شرکت 6 تیم در یک گروه به شکل رفت و برگشت انجام می‌شود و در نهایت 3 تیم اول مستقیما به جام‌جهانی راه می‌یابند و تیم چهارم در یک پلی‌اف رفت و برگشت با تیم پنجم آسیا روبه‌رو می‌شود.

پاناما، هندوراس، آمریکا، مکزیک، کاستاریکا و ترینیداد و توباگو، 6 تیم حاضر در این مرحله هستند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *