کد خبر : 25685 22 آبان 1395 ساعت [ 23:42 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دکتر سابق تیم ملی پرتغال : رونالدو پتانسیل بازی تا 41 سالگی رو دارد

ژانویه گذشته خیلی ها فکر می کردند کار رونالدو تمام شده و او دیگر به اوج بازنمی گردد. بعضی فکر می کردند دیگر توپ طلا نمی برد و دلیل همه این گمانه زنی ها فرم ضعیف او در رئال مادرید بود. همه شان البته اشتباه می کردند. سایت تیفوسی : از آن زمان به بعد […]

ژانویه گذشته خیلی ها فکر می کردند کار رونالدو تمام شده و او دیگر به اوج بازنمی گردد. بعضی فکر می کردند دیگر توپ طلا نمی برد و دلیل همه این گمانه زنی ها فرم ضعیف او در رئال مادرید بود. همه شان البته اشتباه می کردند.

سایت تیفوسی : از آن زمان به بعد ستاره پرتغالی برای دومین بار با رئال مادرید لیگ قهرمانان اروپا را برد، با پرتغال قهرمان یورو شد و عناوین فردی هم کسب کرد. البته که شانس اصلی کسب توپ طلا برای چهارمین بار است.

رونالدو همیشه به کسانی که از او تنفر دارند ثابت کرده که در اشتباه هستند. او یک بار گفته بود:«تنفر شما باعث می شود من مهارنشدنی شوم». این طرز فکر و انگیزه ای است که او از سن جوانی داشته است و معمولا وقتی فکر می کند نمی تواند کاری را انجام دهد انگیزه ای تازه پیدا می کند که کارهای بزرگ انجام دهد و توانایی های جدید پیدا کند.

ستاره پرتغالی دوشنبه گذشته قراردادش را با رئال مادرید تمدید کرد و این کار را در هفتمین فصل حضورش در لالیگا انجام داد. او گفت:«در حال حاضر قهرمانی در لیگ قهرمانان، در یورو با پرتغال و تمدید قرارداد با رئال بهترین لحظات زندگی ام هستند». مطمئنا برای او این موضوع شیرین تر از هر چیزی است که 3 کاری را انجام داده که خیلی ها می گفتند نمی تواند. حالا ثابت کرد که برای کریستیانو غیرممکن نیستند. اصلا در دایره لغات او کلمه ای به نام غیرممکن وجود ندارد.

دوباره بعد از مراسم تمدید قرارداد در برنابئو شک و تردیدها آغاز شدند. بسیاری از خبرنگاران درجه یک در شبکه های اجتماعی شان نوشتند که هیچ راهی ندارد رونالدو در مدت قرارداد جدیدش بدرخشد. بعد از 2 یا 3 روز، مخالفان از راه رسیدند و خیلی ها نوشتند از کجا معلوم است چنین شود؟

خود رونالدو همواره گفته که می خواهد تا 40 سالگی بازی کند. او حالا 31 سال دارد. وینگر اسبق منچستریونایتد همچنین گفته که علاقه ای به مربی گری هم ندارد. گفته بعد از بازنشستگی می خواهد تمرکزش را روی برندش بگذارد. این یعنی می خواهد تا جایی که ممکن است به بازی کردن ادامه دهد و بعد از آن از دنیای فوتبال محو شود. او روز دوشنبه گفت که این آخرین قرارداد او نخواهد بود و یکی مانده به آخری خواهد بود. او گفته می خواهد تا 41 سالگی بازی کند و پیشرفت کند و یاد بگیرد.

اما آیا این اتفاقات در سانتیاگو برنابئو می افتند؟ کریستیانو که این طور فکر می کند. او گفته می خواهد در رئال کارش را به پایان ببرد. بارها هم گفته کارش را در قطر یا امریکا به پایان نمی برد و می خواهد دوران بازیگری اش را در باشگاهی سطح اول در دنیا به پایان ببرد.

زمان می گوید چه خواهد شد. اسطوره های مادرید مانند رائول، کاسیاس، گوتی، هوگو سانچس، امیلیو بوتراگوئنو و خیلی های دیگر همه زمانی که بهترین سن بازی کردنشان را از دست دادند از تیم جدا شده اند. پس رونالدو برای ماندن باید تا 41 سالگی در همین سطحی که حالا دارد بازی کند، یعنی 5 تا 10 سال دیگر.

می گویند او سخت تر از هر کسی تمرین می کند، مراقب بدنش است و مانند حرفه ای ها 100 درصد تمرکزش را روی آماده بودن گذاشته است. می خواهد از هم تیمی هایش سریع تر و بهتر باشد. هرچه مسن تر می شود، استراحت بیشتری هم می خواهد، طبیعی است که کمی از سرعتش را هم از دست بدهد و برای ماندن در بالاترین سطح ممکن باید سطح بازی اش را هم تغییر دهد. البته که اگر یک بازیکن باشد که بتواند به همه این موضوعات رسیدگی کند او کریستیانو رونالدو است. اگر بگویید نمی تواند، این گفته او را برای رسیدن به این هدف با انگیزه تر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت