خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / بوفون به رکورد بیشترین بازی ملی در اروپا رسید
Buffon italy

بوفون به رکورد بیشترین بازی ملی در اروپا رسید

جیانلوئیجی بوفون، دروازه بان یوونتوس شب گذشته به رکورد ۱۶۷ بازی ملی در دیدار دوستانه مقابل آلمان رسید و با رکورد ایکر کاسیاس برابری کرد.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، بوفون و کاسیاس در حال حاضر رکورد دار بازیهای ملی در میان بازیکنان اروپایی هستند. رکورد تاریخ فوتبال متعلق به احمد حسن، بازیکن مصری با ۱۸۴ بازی ملی برای تیم ملی مصر است.

بوفون در سال ۲۰۱۱ رکورد ۱۱۱ بازی ملی دینوزوف را شکست. او که سابقه قهرمانی جام جهانی در سال ۲۰۰۶ را دارد در سن ۳۸ سالگی برای حضور در جام جهانی روسیه تلاش می کند و به احتمال فراوان به زودی رکورد کاسیاس را می شکند چرا که لوپتگی عملا دروازه بان پورتو را از تیم ملی کنار گذاشته و ده خیا را جانشین کاپیتان سابق رئال مادرید  است. رده سوم لیست در اختیار آستافیفس، بازیکن اسبق لتونی با ۱۶۶ بازی ملی است که در نوامبر ۲۰۱۰ در سن ۳۹ سالگی از فوتبال بازنشسته شد. وی سابقه حضور در یورو ۲۰۰۴ را هم دارد.

از میان بازیکنانی که هنوز بازی می کنند فقط سرجیو راموس با ۱۴۰ بازی شانس نزدیک شدن به رکورد بوفون در آینده را دارد. او جوان ترین بازین اروپایی است که به ۱۰۰ بازی ملی رسید. او در مارس ۲۰۱۳ و در سن ۲۶ سالگی صدمین بازی خود را برای اسپانیا انجام داد.

نکته جالب دیگر از بوفون در بازی آلمان و ایتالیا مربوط به زمان پخش سرود تیم ملی آلمان بود. هواداران ایتالیایی که به نظر می رسید از حرفهای تحقیرآمیز مولر مقابل سن مارینو عصبانی بودند، سرود آلمان را هو کردند اما بوفون شروع به دست زدن کرد تا هم تیمی ها حرکتش را دنبال کنند و در نهایت هواداران از سوت زدن دست برداشتند و حریف را تشویق کردند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *