پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 26234 2 آذر 1395 ساعت [ 13:32 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

زلاتان باز هم بهترین فوتبالیست سال سوئد شد

مهاجم سوئدی شیاطین سرخ برای یازدهمین بار عنوان بهترین فوتبالیست سال سوئد را از آن خود کرد. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال سوئد (SvFF) شب گذشته (دوشنبه) در مراسمی خاص برای دهمین سال متوالی جایزه توپ طلایی را که به بهترین فوتبالیست سال این کشور تعلق می‌گیرد، به زلاتان ابراهیموویچ اهدا کرد. […]

مهاجم سوئدی شیاطین سرخ برای یازدهمین بار عنوان بهترین فوتبالیست سال سوئد را از آن خود کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال سوئد (SvFF) شب گذشته (دوشنبه) در مراسمی خاص برای دهمین سال متوالی جایزه توپ طلایی را که به بهترین فوتبالیست سال این کشور تعلق می‌گیرد، به زلاتان ابراهیموویچ اهدا کرد. این اتحادیه همچنین اعلام کرد مجسمه زلاتان 35 ساله با ارتفاع 2 متر و 70 سانتی‌متر ساخته می‌شود و بیرون ورزشگاه فرندز آره‌نای استکهلم نصب خواهد شد.

مهاجم منچستریونایتد که پس از مسابقات یورو 2016 از بازی‌های رده ملی اعلام بازنشستگی کرد، با پیراهن سوئد 114 بازی ملی انجام داده و 62 گل هم به ثمر رسانده است. ایبرا که برای یازدهمین بار جایزه توپ طلایی سوئد را از آن خود کرد، رکوردی خاص در این زمینه در اختیار دارد، چون هیچ ورزشکار سوئدی دیگری تا کنون موفق نشده بیش از دو بار به این عنوان برسد.

زلاتان پس از دریافت این عنوان گفت: این احساسی غیرواقعی است. خیلی‌ها با خود می‌گویند چرا زلاتان؟ و خیلی چیزهای دیگر، اما پس از آن 15 سال سختکوشی در تیم ملی سوئد و 20 سال حضورم در رده باشگاهی، احساس می‌کنم که قابل تقدیر بودم.

وی همچنین در خصوص ساخت مجسمه‌اش هم اظهار داشت: معمولاً وقتی فردی از این دنیا می‌رود، مجسمه‌اش ساخته می‌شود، اما من هنوز زنده‌ام. وقتی هم چشم از جهان بستم، مجسمه‌ام برای همیشه زنده خواهد ماند.

همچنین جایزه بهترین فوتبالیست زن فوتبال سوئد در سال 2016 به هِدویگ لیندال، دروازه‌بان 33 ساله تیم فوتبال چلسی رسید. او برای دومین سال متوالی به این عنوان دست یافت. لیندال همچنین نقش بسزایی در کسب مدال نقره تیم فوتبال بانوان سوئد در بازی‌های المپیک 2016 ریو داشت.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت