پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 29577 7 بهمن 1395 ساعت [ 23:52 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاج: بیانیه‌های کی‌روش محدود شده و الان شرایط مطلوبی داریم

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه کی‌روش در ایران است از برگزاری جلسات با این مربی خبر داد و گفت بیانیه‌های او محدود شده است. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج درباره اینکه گفته می شود کی‌روش پس از اردوی دبی به تهران نیامده و از طرفی فدراسیون فوتبال اعلام کرده با او […]

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه کی‌روش در ایران است از برگزاری جلسات با این مربی خبر داد و گفت بیانیه‌های او محدود شده است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج درباره اینکه گفته می شود کی‌روش پس از اردوی دبی به تهران نیامده و از طرفی فدراسیون فوتبال اعلام کرده با او جلسه داشته است، گفت: من نمی دانم این خبرها از کجا می آید، اما من سه شنبه و جمعه هفته گذشته و روز چهارشنبه هفته جاری با کی‌روش جلسه داشتم. ما سه جلسه باهم داشتیم و به نظرم این خبرها که می آید فایده ای برای تیم ملی ندارد. حدود 20 ساعت با او جلسه داشتم و کی‌روش با قدرت تیم ملی را طبق برنامه هایی که داده است، آماده می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه باید منافع تیم ملی و باشگاه ها حفظ شود در خصوص اینکه چگونه باید وفاق در فوتبال ایران ایحاد شود، اظهار داشت: یکی از برنامه های کی‌روش این است که ما فیفا دی را اجرا کنیم، اما با مطالعه ما فیفا دی برای تیم هایی چون اسپانیا، آلمان، آرژانتین و… است که بازیکنان شان آماده هستند و از لیگی پویا به تیم ملی می آیند که سه چهار روزه هم آماده می شوند.

تاج ادامه داد: از طرف دیگر ما در منطقه ای بازی می کنیم که قطر، چین، ازبکستان و… فیفا دی را رعایت نمی کنند و از هر فرصتی برای آماده سازی استفاده می کنند. ما حتی فیفا دی را برای باشگاه ها در نظر نگرفتیم و فرصتی گذاشتیم تا پرسپولیس، استقلال و… در آسیا بدرخشند. کی‌روش می گوید ما باید با کره جنوبی و سایر تیم ها بجنگیم نه با خودمان. با این حال او می گوید که می تواند برنامه مد نظر خودش را برای حضور تیم ملی در جام جهانی اجرا کند و می تواند با فیفا دی هم پیش برود، اما با برنامه فیفا دی ضمانت جدی نمی دهد و مسیر خطرناکی برای صعود داریم. با این حال ما باید شرایطی را در نظر بگیریم که تیم ملی و باشگاه ها منافع شان در نظر گرفته شود. به هر حال باشگاه ها هم با پرچم ایران در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می شوند. الان هم شرایط عادی است و خبری از بیانیه نیست در حالی که می توانست ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه آغازگر جنگ هایی که گفته می شود وجود داشته، کی‌روش نبوده گفت: علاوه بر جلساتی که با کارلوس کی‌روش داشتیم، با وزیر ورزش هم چند جلسه داشتیم و جمع بندی این بود که همدلی در کل فوتبال ایجاد شود و اگر ببینید دیگر اکنون نه کسی بیانیه می دهد نه مصاحبه ای می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: شرایط فوتبال کشور هم اکنون شرایط خوبی است و تقریبا در همه رده ها و بخش های مختلف موفق به کسب افتخار شده ایم اما در این بین متاسفانه عده ای به دنبال این هستند که فدراسیون در بعضی موارد عجولانه تصمیم بگیرد. من با کی‌روش 20 ساعت صحبت کردم و طبق جلساتی که با هیات رییسه و وزیر ورزش و جوانان داشتم بنا بر این شد که ما باید شرایط را برای موفقیت تیم ملی فراهم شود. باید جو مناسبی در فوتبال کشور فراهم شود تا لیگ پویایی داشته باشیم و در پی آن تیم ملی ما در راه صعود به جام جهانی موفق شود.

وی پس از انتقادهای سعید آذری که اعلام کرد برگزاری اردوی تیم ملی در دبی ضرورتی نداشت، افزود: کی‌روش در ابتدا برنامه های تیم ملی را با سازمان لیگ هماهنگ کرده و الان انتظار دارد که برنامه به طور کامل اجرا شود. به هر حال اردوها باید برگزار شود، چه به درد فوتبال ما بخورد و چه به درد نخورد.

تاج بار دیگر تاکید کرد: ما در برگزاری اردوهای تیم ملی نباید خودمان را با مسیر فیفا دی هماهنگ کنیم چون این مسیر برای فوتبال ما بسیار خطرناک است.

وی در پاسخ به این سوال که کی‌روش در هر زمینه ای مصاحبه می کند و آیا در قرارداد او در این خصوص منعی وجود دارد یا نه، گفت: برخی از این صحبت ها پاسخگویی بوده است. با این حال من باید توضیحی در خصوص برنامه های لیگ بدهم، اینکه باشگاه ها تعامل لازم را برای موفقیت تیم ملی داشته باشند. باید از باشگاه هایی هم که در خصوص برنامه لیگ نظرات شان را گفتند تشکر کنم. از طاهری، برانکو، افتخاری، منصوریان، آذری و مدیر استقلال خوزستان (علی پورکیانی، قائم مقام باشگاه استقلال خوزستان) تشکر می‌ کنم. ما با حضور این افراد جلسه ای را قبل از اردوی دبی برگزار کردیم و اتفاقا در آنجا منصوریان نظراتی داد.

وی در واکنش به این مسئله که این صحبت ها پاسخ این سوال نبود که آیا کی‌روش اجازه صحبت کردن خارج از مسائل فنی را دارد یا نه، گفت: بخشی از حرف‌ های کی‌روش پاسخگویی بوده و او در چارچوب مسائل فنی صحبت می کند و درباره سایر مسائل هم با هماهنگی رئیس فدراسیون صحبت می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه کی‌روش با نفرات متعدد مشکل داشته عنوان کرد: موضوع گذشته که مربوط به قبل از حضور من بود. موارد کنونی هم بسیار محدود بوده و همین بیانیه های اخیر بوده که الان محدود شده و در حال حاضر شرایط مطلوبی داریم.

تاج که در شبکه خبر حضور یافته بود در خصوص مشکل ممنوعیت نقل و انتقالات استقلال گفت: در این خصوص در حال رایزنی هستیم. این مشکل را بارسلونا هم داشت و نتوانست حل کند و اگر ما الان بگوییم مشکل حل می شود درست نیست، اما تلاش می کنیم. تنها راه این است که به فیفا بگوییم دیر پرداخت شدن این مطالبات پرداخت نشدن پول ایران از فیفاست که هنوز دو میلیون دلار پول ما پرداخت نشده و استقلال هم از همین پول از ما طلبکار بود. باید در این خصوص با فیفا رایزنی کرد.

وی درباره فوتسال نیز گفت: ما قرارداد ناظم الشریعه را تمدید کردیم تا برنامه های تیم ملی فوتسال هم به خوبی پیش برود. دوست نداریم بگویند سومی ما در جام جهانی شانسی بوده و به همین دلیل توجه و نگاه ویژه ای هم به فوتسال داریم و با برنامه پیش می رویم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت