پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 29934 16 بهمن 1395 ساعت [ 20:54 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصاحبه جدید کیروش : بازیکنان پرسپولیس رو دعوت نمی کنم ، فرگوسن ،کونته و ونگر در حد من هستند نه برانکو

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از جلسه آخر تا الان با تاج، تغییرات عمده‌ای نداشتیم و همان‌طور که گفتم برنامه آماده‌سازی ما محدود انجام می‌گیرد. سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کارلوس کی‌روش بعدازظهر امروز در یک نشست خبری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: همان‌طور که اطلاع دارید، در روزهای اخیر جلساتی […]

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از جلسه آخر تا الان با تاج، تغییرات عمده‌ای نداشتیم و همان‌طور که گفتم برنامه آماده‌سازی ما محدود انجام می‌گیرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کارلوس کی‌روش بعدازظهر امروز در یک نشست خبری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: همان‌طور که اطلاع دارید، در روزهای اخیر جلساتی را با آقای مهدی تاج برگزار کردیم و امروز هم آخرین جلسه برگزار شد. من در جایگاهی نیستم که بخواهم در مورد جزئیات این جلسه صحبت کنم. تنها می‌توانم بگویم که جلسه بسیار خوبی بود و در خصوص جایگاه خودمان از اردوی امارت تا الان صحبت کردیم. در نهایت از جلسه آخر تا الان با تاج، تغییرات عمده‌ای نداشتیم و همان‌طور که گفتم برنامه آماده‌سازی ما محدود انجام می‌گیرد.

افرادی که شرایط امروز را برای تیم ملی به وجود آوردند، در آینده مسئول هستند
این مربی پرتغالی همچنین تصریح کرد: باید بگویم که این قوانین محدود تنها نباید برای تیم ملی به مورد اجرا درآید و برای باشگاه‌ها هم باید اجرا شود. برای تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، نباید لیگ تعطیل شود. خواهیم دید که تبعیت از قوانین فیفا عواقب خواهد داشت. تبعیت از قوانین فیفا یک‌سری افراد را خوشحال خواهد کرد. با توجه به عواقبی که به آن اشاره کردم، افرادی که این شرایط را برای تیم ملی به‌وجود آوردند، در آینده مسئول خواهند بود.

یک‌سری از بازیکنان دیگر نمی‌توانند به تیم ملی دعوت شوند
کی‌روش ادامه داد: دوباره می‌خواهم تأکید کنم این برنامه‌ای نبود که من برنامه‌ریزی کرده و به آن اعتقاد داشتم. باز هم تأکید می‌کنم تبعیت از قوانین عواقبی برای کادر تیم ملی خواهد داشت. برای تعدادی از بازیکنان هم این عواقب وجود دارد، چون با توجه به این برنامه‌ها، یک‌سری از بازیکنان نمی‌توانند به تیم ملی دعوت شوند.

برنامه لیگ  تغییری نخواهد کرد و بر اساس قوانین فیفا انجام می‌شود
سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در رابطه با او گفت: می‌خواهم به برخی سایت‌های ورزشی اطلاع بدهم که سعی نکنند این رفتار را با تیم ملی داشته باشند. همان‌طور که می‌بینید من اینجا حضور داشته و در تعطیلات به سر نمی‌برم. زمانی که خارج از کشور حضور دارم، برای دیدن بازی‌های تعداد زیادی از بازیکنانی که در خارج از کشور بازی می‌کنند، می‌روم. همچنین برای اردوها و بازی‌های دوستانه نیز به خارج از کشور می‌روم. در پایان حرف‌هایم به طور خلاصه باید بگویم که برنامه لیگ  تغییری نخواهد کرد و بر اساس قوانین فیفا انجام خواهد شد.

انتقاد دوباره کی‌روش از برانکو
وی در پاسخ به این سؤال که شما با توجه به اینکه پیش از این سخت نگران تیم ملی بودید، اردوهای بلندمدتی را برگزار می‌کردید، در حال حاضر قصد دارید همه اردوهای تیم ملی را لغو و سه روز قبل از مسابقه نفرات خود را مشخص کنید، گفت: شما نظر واقعی من را در این باره می‌دانید و دیده‌اید در چند سال اخیر چگونه کار کردم. در واقع عملکرد من در فوتبال ایران مشخص است. من مطمئنم برنامه‌ای که در حال حاضر مجبوریم برای تیم ملی درنظر بگیریم آن برنامه‌ای است که من پیش از این طراحی کردم. در ایران افرادی وجود دارند که در مورد برنامه‌های تیم ملی در کشور خودشان طور دیگری حرف می‌زنند، اما در اینجا نظرشان چیز دیگری است. در واقع آنها در اینجا یک برنامه دیگری را قبول دارند و در کشور خودشان یک برنامه متفاوت دیگری را. ما در حال حاضر تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و طوری عمل کنیم که مردم خوشحال باشند، اما به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون توصیه می‌کنم در برنامه‌های آینده‌شان حتماً این مسئله را رعایت کنند که به خاطر چهار باشگاه لیگ را تعطیل نکنند، چرا که 12 باشگاه دیگر هم وجود دارند.

با اجرای قوانین فیفا نمی‌توانیم فرصتی را به بازیکنان جوان بدهیم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در این باره و همچنین راجع به تغییر برنامه‌اش برای تیم ملی نیز تصریح کرد: وقتی شما مجبور شوید برنامه آماده‌سازی خود را تغییر یا بهتر است بگویم دوران آن را کاهش دهید، قطعاً نمی‌توانید در اردوها و بازی‌های دوستانه خود از بازیکنان جوان دعوت کنید  تا آنها فرصتی پیدا کنند و خودشان را نشان دهند. ما در گذشته نفراتی مثل سعید عزت‌اللهی، وحید امیری، رامین رضاییان، مهدی ترابی و… را به این شکل به تیم ملی آوردیم، اما در ادامه راه نمی‌توانیم این کار را بکنیم. با شرایط جدید مجبوریم برگردیم به قبل. باید در ترکیب تیم‌مان از بازیکنانی استفاده کنیم که 140 بازی ملی دارند، اما بازیکنان شایسته در لیگ دیگر فرصت پیدا نمی‌کنند که حتی یک بازی ملی انجام دهند. البته ما مثل کشور کرواسی نیستیم که این شرایط را داشته باشیم که بتوانیم در چین اردو بزنیم و از بازیکنان جوان‌مان استفاده کنیم. در واقع ما طبق قوانین فیفا عمل می‌کنیم و در اجرای قوانین فوتبال نمی‌توانیم فرصتی را به بازیکنان جوان بدهیم تا آنها هم تجربه‌ای کسب کنند.

نمی‌توانم بازیکنان پرسپولیس را به اردوی تیم ملی دعوت کنم
کی‌روش درباره اینکه آیا بازیکنان پرسپولیس برای بازی‌های آینده تیم ملی مدنظر او نیستند، گفت: در واقع پرسپولیس تیم بزرگی است و من برای این باشگاه بزرگ احترام زیادی قائلم، رنگ لباس پرسپولیس رنگ لباس منچستر است و من این رنگ را خیلی دوست دارم. من به این دلیل نمی‌خواهم از پرسپولیس بازیکنی به تیم ملی دعوت کنم که آنها سه کیلو اضافه وزن دارند و در حد استاندارد نیستند، شما فرض کنید ما بخواهیم در بازی با قطر از نفراتی استفاده کنیم که سه کیلو اضافه وزن دارند. آن وقت چه خواهد شد؟! الان می‌خواهم حرف جدی بزنم؛ من از سرمربی پرسپولیس شنیدم بازیکنان این تیم در واقع زیاد غذا می‌خورند و در این شرایط آنها نمی‌توانند به تیم ملی کمک کنند!

سرمربی پرسپولیس به من درس داد که بازیکنانش حرفه‌ای نبوده و چاق هستند
در ادامه خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید که آیا واقعا شما قصد ندارید از پرسپولیس بازیکنی به تیم ملی دعوت کنید؟ سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال خاطرنشان کرد: شما بازیکنانی که وزن زیادی دارند و حرفه‌ای نیستند می‌توانید به تیم ملی دعوت کنید؟ این فقط نظر من نیست. من خیلی برای بازیکنان پرسپولیس احترام قائلم اما متأسفانه مربی این تیم به من درس داد که بازیکنان پرسپولیس حرفه‌ای نبوده و چاق هستند، با توجه به این شرایط نمی‌توانم آنها را دعوت کنم.

هواداران پرسپولیس علیه من نخواهند شد
وی در پاسخ به این سؤال که «آیا با دعوت نکردن بازیکنان پرسپولیس نمی‌ترسید که هواداران پرسپولیس که تعدادشان کم نیست بار دیگر علیه شما شوند و این در حالی است که گفته بودید هواداران این تیم در صفحات مجازی به شما توهین کرده‌اند؟»، گفت: نه، هواداران علیه کسی خواهند شد که شرایط بازیکنان این تیم را مساعد نمی‌داند. من هیچ وقت به بازیکنان توهین نکرده‌ام و برای آنها احترام قائلم. آنها در تیم ملی و پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته و بازیکنان بسیار مثمرثمری بوده‌اند، اما مربی آنها نظر دیگری دارد.

زمان کافی برای آموزش بازیکنان و کسب تجربه آنها نخواهیم داشت
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: همان‌طور که اشاره کردم، عواقب این برنامه‌ برای کادر تیم ملی خواهد، چون زمان کافی برای آموزش بازیکنان و کسب تجربه آنها نخواهیم داشت. پس از بازی با سوریه که در ماه نوامبر بود، تیم ما در صدر گروه خود قرار داشت و بیشترین امتیازات را کسب کرده بود. این یک واقعیت است  که تیم ملی بیش از چهار سال تیم اول آسیا بوده و بهترین تیم در رده‌بندی آسیاست. تقریباً یک سال و نیم است که در یک بازی هم شکست نخورده‌ایم و مردم از این نتایج خوشحال هستند.

من با رئیس فدراسیون به شکل متحد کار می‌کنم
کی‌روش تصریح کرد: برنامه‌ای که من دنبال می‌کردم، برای تیم ملی طراحی شده بود. در ماه دسامبر با شرایطی مواجه شده و افرادی باعث شدند برنامه‌های ما به‌هم بریزد. در این شرایط، مجبور شدیم بر اساس مقررات فیفا عمل کنیم.  تحت این شرایط صلح و هماهنگی هم به فوتبال ایران بازگشت! بنابراین بهتر است سؤالی را که در حیطه مسئولیت من قرار دارد، نپرسید و از کسی سؤال بپرسید که این مشکل را ایجاد کرده و باعث جدایی شده است. من با آقای رئیس (تاج) به شکل متحد کار می‌کنم و این تنها راه حلی است که وجود دارد.

به شایعات توجه نکنید!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به شایعاتی که در مورد قراردادش وجود دارد و صحبت از مذاکراتش با الجزایر مطرح شده است، گفت: اگر بخواهید به خبرهایی که در رسانه‌ها منتشر می‌شوند، اعتماد کنید، من اکنون باید در تعطیلات باشم!

با مربیانی که با سرزنش کردن کارشان را پیش می‌برند رابطه خوبی ندارم
کی‌روش در واکنش به این سؤال که اختلافش با برانکو به ضرر تیم ملی خواهد بود، گفت: اصولاً با مربیانی که رودرو صحبت کنند، رابطه خوبی دارم، مثل الکس فرگوسن، اسکولاری، کونته، لوران بلان و … . با مربیانی که در کنفرانس‌های مطبوعاتی شروع به سرزنش کرده و با سرزنش کردن کارشان را پیش ببرند، رابطه‌ای نخواهم داشت. بار دیگر در خصوص عواقبی که به آن اشاره کردم باید بگویم که اینها برای تیم ملی سودمند نخواهد بود، چرا که نظر من مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد. من قطعاً تمام تلاشم را برای آماده‌سازی تیم ملی انجام خواهد داد، اما با برنامه‌هایی که قطر و چین دارند، شانس موفقیت‌های ما کم خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «علی‌اکبر طاهری و مهدی تاج پس از گذشت دو روز از اردوی امارات با هم جلسه‌ای برگزار کردند. چرا جلسه‌ای برای صحبت‌های رودروی شما و برانکو تشکیل نمی‌شود؟»، گفت: اگر در مورد فرگوسن، آرسن ونگر و کونته صحبت کنید، حاضرم رودرو با آنها صحبت کنم، چون در سطح من هستند، اما با افرادی که در رسانه‌ها صحبت کرده و در سطح من نیستند، آمادگی صحبت ندارم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت