پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 3057 20 فروردین 1394 ساعت [ 18:10 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمار عجیب رونالدو در زدن گل‌های تک‌ضرب

آمار عجیب رونالدو در زدن گل‌های تک‌ضرب

آمار عجیب رونالدو در زدن گل‌های تک‌ضرب

ستاره پرتغالی رئال مادرید در بیش از ۸۰ درصد گل‌های این فصلش فقط یک ضربه به توپ زده است!

به گزارش ایسنا، کریستیانو رونالدو در رویارویی با رایو وایکانو نیز توانست یک بار برای تیمش گلزنی کند. او در سه سفر اخیر خود به وایکاس هم موفق به گلزنی شده بود. تنها چند روز از زدن پنج گل به گرانادا می‌گذشت که ستاره رئال مادرید با به ثمر رساندن یک گل، تعداد گل‌های زده‌اش برای رئال مادرید در دیدارهای رسمی را به عدد ۳۰۰ رساند.

وایکاس در سال‌های اخیر یکی از ورزشگاه‌هایی بود که رونالدو همواره در آن گلزنی کرده بود. او در سه دیدار اخیر رئال مادرید با رایووایکانو در زمین حریف، موفق به گلزنی شده بود این بار نیز توانست این کار را انجام دهد. رونالدو تاکنون ۱۰ گل به فرانجی‌روخو زده که ۵ گل آن در رقابت‌های لیگ بوده است.

رونالدو در فصل جاری ۴۲ بار به میدان رفته و ۴۸ بار موفق به گلزنی شده است. در ۶ جامی که رئال مادرید در این فصل در آن حضور داشته است، رونالدو در چهار تورنمنت گل زده است. او فقط در سوپرکاپ اسپانیا در گلزنی موفق عمل نکرده و در جام باشگاه‌های جهان نیز نتوانست توپی را وارد دروازه حریفان کند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال در این فصل موفق شده ۴۰ گل از ۴۸ گلی که زده را به صورت یک‌ ضرب وارد دروازه حریف کند. سه گل را پس از کنترل کردن توپ به قعر دروازه حریف فرستاده و در زدن پنج گل دیگر، توپ را بیش از دو بار لمس کرده است. رونالدو ۱۱ گل را با ضربه سر وارد دروازه کرده و ۱۲ بار نیز از روی نقطه پنالتی موفق به باز کردن دروازه حریفان شده است. ۶ گل هم با ضربه پای چپ (پای غیر تخصصی) به ثمر رسیده و یک گل را هم بدون آنکه تلاشی برای رسیدن به توپ داشته باشد، وارد دروازه اتلتیک بیلبائو کرد. ضربه‌ په‌په، مدافع رئال در حال وارد شدن به دروازه حریف بود که رونالدو با اثر کوچکی که روی آن داشت، موجب ورود توپ به دروازه شد.

آمار ستاره پرتغالی رئال مادرید نشان می‌دهد که او کمتر خودش برای فرصت گلزنی ایجاد کرده و پا به توپ شده است. رونالدو در ۴۰ گل از ۴۸ گلی که او در این فصل به ثمر رسانده فقط یک ضربه به توپ زده و در واقع کار یک تمام کننده را انجام داده است. این مساله نشان از تغذیه خوب و البته فرصت طلبی و موقعیت سنجی او دارد.

اینکه چطور رونالدو توانسته در کمتر از پنج فصل چنین آمار فوق‌العاده‌ای از نظر گلزنی از خود به جا بگذارد، جالب توجه است. او توانست با باز کردن دروازه رایو وایکانو به رکورد ۳۰۰ گل برای رئال مادرید در دیدارهای رسمی برسد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت