خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / منصوریان: مسائل مالی برای کی‌روش بی اهمیت است/ مقابل فولاد حق اشتباه نداریم

منصوریان: مسائل مالی برای کی‌روش بی اهمیت است/ مقابل فولاد حق اشتباه نداریم

منصوریان: مسائل مالی برای کی‌روش بی اهمیت است/ مقابل فولاد حق اشتباه نداریم

سرمربی نفت تهران در واکنش به احتمالی جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی فوتبال ایران گفت: باید سعی کنیم شکافی که میان اسدی و کی‌روش به وجود آمده را از بین ببریم و نباید به گونه‌ای رفتار کرد که این دو شخصیت بزرگ فوتبال کشور مقابل هم قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل فولاد خوزستان، در واکنش به احتمال کارلوس کی‌روش از تیم ملی فوتبال، اظهار کرد: باید شکاف بین اسدی و کارلوس کی‌روش را از بین ببریم و سعی کنیم جایگاه این دو شخص را در فوتبال کشورمان حفظ کرده و از تقابل فدراسیون و کی‌روش جلوگیری به عمل آوریم.

وی ادامه داد: اگر حساسیت به وجود آمده بین کی‌روش و فدراسیون کاهش پیدا کند، فکر می‌کنم با دو یا سه نشست می‌توان مشکلات به وجود آمده را برطرف کرد. من اسدی را می‌شناسم. هم او و هم کی‌روش دانشگاهی هستند و معتقدم همه چیز باید با منطق جلو برود. حفظ کارلوس کی‌روش در این مقطع برای ما بسیار مهم است، ولی از طرف دیگر حفظ ساختار فدراسیون نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

منصوریان هدف اول برای فوتبال کشور را سربلندی ایران دانست و خاطر نشان کرد: در این مقطع حفظ کی‌روش خیلی مهم است، ولی نباید اسدی را مقابل او قرار دهیم و به فضای درگیری میان این دو دامن بزنید. اگر فدراسیون و وزیر ورزش و جوانان با نگاه مثبت که علاقه مردم را در نظر می‌گیرند وارد مذاکره با کی‌روش شوند فکر کنم که به نتیجه‌ خوبی برسند. ضمن این که باید برای ۱۰، ۱۲ درصدی که مخالف کی‌روش هستند، توجیه کافی و لازم را بیاوریم.

وی با بیان این که باید به نقطه بازی مقابل کره جنوبی و آرژانتین برسیم، خاطر نشان کرد: اگر به آن نقطه برسیم می‌توانیم با کارلوس کی‌روش ادامه همکاری دهیم، ولی اگر این اتفاق رخ ندهد هر کار کنیم آب به آسیاب دشمن ریخته‌ایم و به کی‌روش هم لطمه می‌زنیم. او کسی است که قبول کرد پرچم ایران را پس از بازی با آرژانتین بر روی دوشش بیاندازد. این نشان می‌دهد که ایران برایش بسیار مهم است و احترام زیادی برای این پرچم قائل است. کی‌روش برای ماندن به هیچ عنوان به مسائل مالی اهمیتی نمی‌دهد. چیزی که برایش اهمیت دارد علاقه مردم به اوست. او بر خلاف چهره خشنی که دارد فردی احساسی است. من که ایرانی هستم و در این چند سال با او زندگی کرده‌ام او را یک ایرانی می‌دانم.

سرمربی نفت تهران در ادامه با اشاره به بازی فردای تیمش مقابل فولاد خوزستان با بیان این که امیدوارم بازیکنانم اهمیت بازی فردا را درک کنند، ادامه داد: با توجه به بازی سختی که در عربستان داشتیم و پس از ان برای ادای مناسک حج یک روز بیشتر از فولاد در عربستان ماندیم، شرایط خاصی را برای این بازی داریم و بنابراین تغییرات اولیه‌ای را در تیم‌مان خواهیم داشت. ما به جوانان خود اعتماد داریم و می‌دانیم که نیروهای تازه نفس و با انگیزه‌ای که به میدان می‌فرستیم جواب اعتمادمان را خواهند داد.

منصوریان با اشاره به فشردگی بازی‌های لیگ برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ، اظهار کرد: ما سه روز بعد از بازی فردا باید مقابل ذوب آهن در اصفهان ظاهر شویم و با توجه به فشردگی که برای همه تیم‌های آسیایی در بازی‌ها به صورت یک نواخت وجود دارد، شرایط را درک می‌کنیم.

وی ادامه داد: فردا مقابل تیمی بازی داریم که نمی‌توانیم بگوییم در طی یکی، دو سال اخیر خوب ظاهر شده است ، بلکه تیمی است که پانزده سال تلاش کرده و به فوتبال ملی و خوزستان کمک کرده است. من بازیکنان خوزستانی را خیلی دوست دارم، چرا که وقتی آنها را جذب می‌کنم برای شروع کار با آنها به لحاظ مسائل اولیه تکنیکی با آنها مشکلی نداریم.

سرمربی نفت تهران با تاکید بر این که تفاوت ما با فولاد شاید در این باشد که ما برای قهرمانی با تراکتورسازی رقابت داریم و آنها برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند، خاطر نشان کرد: امیدوارم بازیکنانم بازی فردا و شرایط آن را درک کنند. ما باید تمام توان خود را در زمین پیاده کنیم و جای هیچ اشتباهی نداریم، چرا که هر گونه اشتباه و لغزشی ممکن است منجر به از دست رفتن قهرمانی شود.

سرمربی نفت تهران در واکنش به این که تیم نفت به خاطر پیروزی در لیگ قهرمانان آسیا انرژی و انگیزه بالاتری را نسبت به فولادی که بازی خودش را مقابل الهلال عربستان واگذار کرده دارد، عنوان کرد: در لیگ برتر فولاد، فولاد است و نفت، نفت. ما در تمام جهات با شرایطی برابر مقابل فولاد ظاهر می‌شویم. اگر بازیمان مقابل پرسپولیس یا استقلال یا تیم دیگری بود، شاید این توازن بر هم می‌خورد، ولی تنها تفاوت ما این است که یک روز بیشتر از فولادی‌ها در عربستان ماندیم. پیروزی ما در لیگ قهرمانان آسیا هم نکات منفی و هم نکات مثبت دارد. نکات منفی آن این است که ممکن است غرور کاذب وارد اردوی ما شود که باید به شدت با آن مقابله کنیم و نقطه مثبت آن انرژی و روحیه بهتر بازیکنان‌مان است، اما به طور کلی شرایط در لیگ بسیار سخت است. ما پیش از این در مقاطعی بازی‌های خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا داشته‌ایم و پیروز از میدان خارج شده‌ایم، ولی وقتی پس از آن مقابل یک تیم برتری ظاهر شدیم، در مقابل تیم حریف با مشکل روبرو بوده‌ایم.

منصوریان در پایان گفت: چیزی که برای ما بیش از مسائل فنی بازی فردا مقابل فولاد مهم است، ریکاوری کردن تیم مان پس از بازی سخت و نفس گیر مقابل الهلال است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *