خانه / اخبار فوتبال ایران / فرهاد کاظمی : مقصر سقوط ماشین سازی من هستم
farhad kazemi m

فرهاد کاظمی : مقصر سقوط ماشین سازی من هستم

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز از شکست تیمش مقابل پدیده خراسان ابراز تأسف کرد و خود را مقصر سقوط این تیم به لیگ دسته اول معرفی کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، فرهاد کاظمی پس از شکست 2 بر صفر ماشین‌سازی مقابل پدیده خراسان، اظهار  داشت: آنچه ماحصل بازی بود مثل همیشه اشتباهات فردی بازیکنان ما بود. بازهم به آنچه که دنبالش بودیم، نرسیدیم. در این بازی توپ‌های ساده همراه با اشتباهات فردی بازیکنان ما تبدیل به گل برای حریف شد.

وی افزود: متأسفانه بچه‌های ما امروز تمام تلاش خود را انجام دادند، اما شاید این ضعف من بود که نتوانستم تیمم را برای دو بازی اخیر جمع کنم. من قبلاً چند نکته را به بازیکنان تذکر داده بودم، اما در حالی که سوار بر بازی بودیم یک اشتباه در آفسایدگیری خطی باعث شد گل بخوریم و همه چیز خراب شد.

سرمربی ماشین‌سازی با بیان اینکه دنبال بهانه ‌آوردن نیست، خاطرنشان کرد: وقتی بازیکنی در تفکرات خودش فراتر از آن چیزی که هست باشد مطمئناً به مشکل می‌خورد. ما امروز تا زمانی که گل نخورده بودیم از حریفان بهتر بودیم، اما وقتی گل خوردیم همه چیز را تمام شده دانستیم، در حالی که باز هم فرصت این را داشتیم که به بازی برگردیم. شاید بهتر است بگویم بازیکنان ما بعد از دریافت گل «وا» دادند!

کاظمی در واکنش به این مسئله که مدعی شده است تیم را نگه می‌دارد، خاطرنشان کرد: اگر من چنین صحبتی را مطرح کردم الان هم مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم. من نه از باشگاه گله دارم و نه از شما رسانه‌ها و همچنین خبرنگاران. اصحاب رسانه و هواداران بهترین بودند. شاید مشکل از برنامه‌های تاکتیکی من بود که کار را به اینجا کشاند.

وی در ادامه تصریح کرد: مشکلات ماشین‌سازی از ابتدای فصل بود. در کل فکر کنم امسال سال خوبی برای فوتبال آذربایجان نبود. الان نمی‌شود به طور کلی دلایل سقوط تیم ما را بررسی کرد بلکه باید طی چند روز آینده نشست کلی برگزار شود و در این مورد به نتایج لازم برسیم. من مقصر خودم را می‌دانم و شاید باشگاه بی‌تقصیر باشد.

سرمربی ماشین‌سازی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه فکر می‌کند اشتباه اصلی‌اش در بازی امروز چه بوده است، گفت: ما تا زمانی که گل نخورده بودیم حریف هیچ برتری نسبت به ما نداشت. من مربی نیستم که بگویم یک توپ‌مان از کنار دروازه حریف به اوت رفت یا توپ دیگرمان به تیر دروازه حریف خورد. من کلی صحبت می‌کنم و حرفم این است که اگر مرتکب اشتباهی می‌شویم بعد از آن نباید خودمان را ببازیم و روحیه‌مان را از دست بدهیم. شاید البته ایراد از من باشد که نتوانستم فشار را از روی تیمم بردارم. مطمئن باشید اگر گل اول را ما به ثمر می‌رساندیم خیلی شرایط فرق می‌کرد.

کاظمی درباره اینکه آیا از خریدهای تیمش در نیم‌فصل راضی است یا خیر، عنوان کرد: در نیم‌فصل نمی‌شود بازیکنان مورد نیاز را جذب کرد، بلکه شما مجبورید نفراتی را بگیرید که می‌توانند از تیم‌شان جدا شوند.

وی همچنین راجع به اینکه چرا آندو تیموریان و سامان نریمان‌جهان را در تیمش نگه نداشت، گفت: آندو به من گفت، قراردادم بیش از یک میلیارد است و باشگاه می‌تواند پول من را بدهد؟ از طرفی سامان نریمان‌جهان به من می‌گفت بیمار است و نمی‌تواند بازی کند. این را هم در نظر بگیرید هیچ‌وقت در فوتبال نمی‌شود با یک یا دو بازیکن شرایط را تغییر داد. همین نفرات نیم‌فصل اول نبودند. آیا تیم آن موقع نتیجه گرفت؟!

سرمربی ماشین‌سازی همچنین در ادامه راجع به آینده خودش در تیم ماشین‌سازی گفت: من بدون چشم‌داشت در این تیم کار می‌کردم و اگر خواستند برای فصل بعد در این تیم بمانم و ماشین‌سازی را به لیگ برتر بیاورم این کار را خواهم کرد.

کاظمی در پاسخ به سؤال عجیب خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا تیمش سقوط کرده است یا خیر، گفت: ما باید چهار بازی آینده خود را ببریم و حریفان هم ببازند. من کاری به حریفان ندارم. ما مشکل خودمان است که نمی‌توانیم بازی‌های‌مان را ببریم. ابتدا باید پیکان و پدیده را می‌بردیم و بعد در مورد چهار بازی آینده صحبت می‌کردیم. به هر حال نتوانستیم در این دو بازی امتیازی کسب کنیم و الان شرایط‌مان را می‌بینید. اگر بازیکنان تلاش نمی‌کردند حتماً می‌گفتم مقصر آنها هستند، اما وقتی بازیکن در زمین تمام تلاش خودش را انجام می‌دهد حتماً من مقصرم که تیمم نتیجه نمی‌گیرد. به هر حال ما برای بازی‌های آینده تمام تلاش خودمان را می‌کنیم. هرچند که کارمان تمام شده است.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی ماندن این تیم در لیگ برتر را نیازمند یک معجزه دانست و گفت: سال گذشته در سیاه‌جامگان یک معجزه اتفاق افتاد و این تیم در لیگ برتر ماند، وگرنه ربطی به من نداشت. امیدوارم در ماشین‌سازی هم یک معجزه‌ای اتفاق بیفتد و این تیم بتواند در لیگ برتر بماند.

کاظمی در پاسخ به این سؤال که که مشکل ماشین‌سازی چیست که نمی‌تواند به پیروزی برسد، تصریح کرد: الان نمی‌شود در این مورد صحبت کرد. باید در پایان فصل یک نشست بگذاریم و به این مسائل حاشیه‌ای بپردازیم.

وی با اشاره به مصدومیت بازیکنان ماشین‌سازی، خاطرنشان کرد: امین حاج‌محمدی در دیدار گذشته از ناحیه کشاله ران دچار مصدومیت شد و در این بازی هم به زور آمپول بازی کرد، چون بازیکن نداشتیم. بهمن کامل و ابراهیم عزیز‌اف هم مصدوم بودند. پیام صاقیان نیز دچار مصدومیت شد و مجبور شدیم او را تعویض کنیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *