خانه / اخبار فوتبال ایران / تاج : منتقدان، مغرضان و وارونه‌نویسان هم معتقدند تیم ملی خوبی داریم
taj 2

تاج : منتقدان، مغرضان و وارونه‌نویسان هم معتقدند تیم ملی خوبی داریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رفتن به مراحل بعدی در مسابقات جام‌های جهانی از اهداف فدراسیون فوتبال است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج در نشست خبری صبح امروز (یکشنبه) خود که در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد، با تبریک سال نو گفت: موضوعی که ضرورت ایجاد کرد که نشست امروز را برگزار کنیم، توضیحاتی درباره مسائل انضباطی بود. جلسه‌ای در این باره داشتیم و اکنون می‌خواهم توضیحاتی ارائه دهم. برای برگزاری مسابقه تیم فوتبال مربی سازمان لیگ داور و ارکان اینچنینی نیاز است.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: شرایط و حال فوتبال ایران در حال حاضر بسیار خوب است و آماده می‌شویم تا در مسابقات جام‌جهانی رده‌های مختلف شرکت کنیم. ما در رده جوانان بعد از 16 سال موفق به صعود به جام جهانی شدیم و از نظر ما مطلوب این است که حالا پس از حضور در جام جهانی به مرحله بعد نیز صعود پیدا کنیم و این موضوع یکی از اهداف ما است.

تاج ادامه داد: تیم جوانان اردوی خوبی پشت سر گذاشته و در حال آماده‌سازی برای حضور در مسابقات جام جهانی است. ما در گروه خوبی قرار گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم حضور فعالی در آن مسابقات داشته باشیم. مسابقات جام جهانی از 23 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و با تیم‌های کاستاریکا، زامبیا و پرتغال هم‌گروه هستیم و ارزیابی ما از گروه‌مان مثبت است. امیدواریم پس از 16 سال دوری از این مسابقات از گروه‌مان صعود کنیم.

وی عنوان کرد:‌ 7 اردیبهشت در جام جهانی فوتبال ساحلی حاضر خواهیم شد تا از عنوان قهرمانی آسیا، نایب‌قهرمانی جام بین قاره‌ای و پنجمی خود در رنکینگ فوتبال ساحلی دفاع کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: تیم نوجوانان ما در حال آماده‌سازی برای حضور در جام جهانی است و ارزیابی ما از این تیم نیز بسیار مثبت است. هم اینکه در رده‌های مختلف موفق به صعود به جام جهانی و حضور در بین بهترین تیم‌های دنیا شده‌ایم عملکردی مثبت است و فدراسیون از ارکان این تیم‌ها راضی است. رفتن به مراحل بعدی در مسابقات جام‌های جهانی از اهداف فدراسیون فوتبال است.

تاج در خصوص تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: ما تیم ملی فوتسال را برای جام جهانی آماده می‌کنیم و در این راه آکادمی و امکانات خوبی برای فوتسال ایران مهیا کردیم تا بتوانیم از جایگاه سومی جهان خود و قهرمانی آسیا دفاع کنیم.

وی ادامه داد: تنها مسئله‌ای که این روزها باعث نگرانی ما شده است، شرایط و فضای مسابقاتی است که در فوتبال کشور برگزار می‌شود. ما با یک عدد معقول 40 تا 45 میلیاردی موفق شدیم بالاتر از کشورهای متمول آسیا به عنوان بهترین تیم آسیا انتخاب شویم که این موضوع برای فوتبال کشور یک امتیاز مهم است. این موفقیت‌ها با تلاش باشگاه‌ها، صداوسیما و رسانه‌ها به دست آمده اما تنها نگرانی ما مسائلی است که در برگزاری مسابقات فوتبال به وجود آمده است.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید دست به دست هم بدهیم و با همکاری رسانه‌ها و صداوسیما که می‌تواند نقش پررنگی در آگاه‌سازی تماشاگرانی که در ورزشگاه حاضر می‌شوند مشکلات را از سر راه برداریم. مشکلاتی که ممکن است برای فوتبال ایران غیرقابل جبران باشد.

تاج ادامه داد: در بازی با چین متاسفانه اتفاقاتی افتاد که ما نامه‌ای نگران‌کننده دریافت کردیم. ناظر مسابقه و داور گزارش بدی از پرتاب نارنجک ارسال کردند که فیفا در این خصوص از ما سوالاتی را پرسیده است که باید پاسخ دهیم. همچنین برخی تماشاگرها پرچم‌های فیفا را پایین آوردند که باید در این خصوص نیز جریمه مالی پرداخت کنیم.

وی افزود: در بازی با چین ما فقط چند نمونه پرتاب نارنجک دیدیم اما در گزارشی که فیفا به ما داده و داور آن را ارائه کرده است نارنجک‌ها بسیار بیشتر است و فیفا از این مسائل اظهار  نگرانی کرده است. باید به این مسائل رسیدگی شود و فرهنگ‌سازی کنیم. نمی‌دانم چه کسی می‌تواند دوستدار فوتبال باشد اما نارنجک به ورزشگاه بیاورد آن هم جایی که تیم ملی پیروز شده و شرایط بسیار مناسبی داریم. چه بعد و چه قبل از انقلاب می‌توانم بگویم تیم فعلی بهترین شرایط را برای صعود به جام جهانی دارد و دو بازی به پایان رقابت‌ها می‌توانیم صعودمان را به جام جهانی قطعی کنیم. شرایط آنقدر خوب است که حتی منتقدان، مغرضان و وارونه‌نویسان نیز معتقدند تیم ملی خوبی داریم. به همین دلیل نمی‌توان گفت کسانی که نارنجک پرتاب می‌کنند هوادار تیم ملی هستند و شاید دست‌هایی پشت پرده است تا مردم را از دیدن بازی‌ها محروم کنند. کار بسیار بدی در بازی با چین صورت گرفت که ما با در این خصوص با پلیس امنیت هم در حال پیگیری هستیم اما امیدوارم چنین کارهایی سازمان‌یافته نباشد. کار بسیار ناپسندی است که نارنجک پرتاب کنیم آن هم کنار داور مسابقه که باید امنیتش حفظ شود، شاید بگویند که هواداری تحریک شده و این کار را انجام داده اما هواداران باید هیجان خود را کنترل کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مسائلی که گفتم مربوط به بازی با چین بود اما موارد دیگری هم وجود دارد که AFC برای همه کشورها ارسال کرده و فقط مربوط به ما نیست. خشونت از سوی ارکان بازی، جنجال با داور مسابقه یا بازیکن حریف برای بازیکن محرومیت به دنبال خواهد داشت و شاید هواداران تعجب کنند بازیکن تیمی در طول بازی کارتی هم نگرفته اما 2،3 جلسه محروم شده و این مسئله جزو مواردی بوده که AFC اخیرا برای ما ارسال کرده است.

تاج یادآور شد: استفاده از مواد آتش‌زا و قابل انفجار جریمه به دنبال دارد و همین اتفاق اخیر جریمه 150 تا 200 هزار دلاری را به دنبال خواهد داشت که با این درآمدها برگزاری بازی برای ما صرفی ندارد. وقتی می‌توان با 150 هزار دلار اردویی برگزار کرد، چرا باید آن را برای خشونت یک فرد پرداخت کنیم؟ این جریمه‌ها در بار دوم و سوم  و تا 5 بار قابل افزایش است که چنین مسئله‌ای ما را نگران می‌کند به خاطر همین جلسه گذاشتیم تا رسانه‌ها کمک کنند تا این موارد را از میان برداریم و حتی خود هواداران باید روی سکوها کسانی که نارنجک پرتاب می‌کنند را نکوهش کنند ضمن اینکه باید بگویم اگر در بازی با چین 2 نفری که نارنجک پرتاب کرده بودند را دستگیر نمی‌کردیم حتی امکان داشت داور بازی را نیمه‌تمام اعلام کند و آن وقت اتفاقات به مراتب بدتری رقم می‌خورد. با این حال اکنون باید فقط جریمه بدهیم. این موارد و قطع شدن بازی در آیین‌نامه جدید انضباطی وجود دارد و باید مراقب چنین رفتارهایی باشیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *