پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 3259 26 فروردین 1394 ساعت [ 16:58 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات سومین مزایده استقلال و پرسپولیس مشخص شد

سومین مزایده واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با تغییر شرایط به نفع خریداران در روز روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت ماه در محل سازمان خصوصی سازی برگزار می شود.

تیفوسی:

جزئیات سومین مزایده استقلال و پرسپولیس مشخص شد

 

khoshkho-3-1.jpg

 

سومین مزایده واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با تغییر شرایط به نفع خریداران در روز روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت ماه در محل سازمان خصوصی سازی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مزایده سوم دو تیم استقلال و پرسپولیس با تسهیل شرایط و قیمت پایه ۲۹۰ میلیارد تومانی در روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.بر این اساس پاکت‌های شرکت در مزایده سرخابی ها راس ساعت ۱۴ روز چهارشنبه نهم اردیبهشت در سازمان خصوصی سازی بازگشایی می شود که حضور پیشنهاد دهندگان یا نمایندگان قانونی آنان با در اختیار داشتن مدارک شناسائی و مدرک نمایندگی در این جلسه آزاد است.

همچنین سپرده نقدی شرکت در این مزایده باید به صورت نقدی به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و اصل فیش و پیشنهاد خرید بصورت دو پاکت جداگانه درون یک پاکت لاک و مهر شده، حداکثر تا آخر وقت اداری روز سه شنبه هشتم اردیبهشت به این سازمان تسلیم شود.

بر اساس آگهی منتشر شده در روزنامه ها، قرار است اسم و علامت تجاری(برند)، مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار و تاسیسات و تجهیزات مجموعه به‌مساحت عرصه ۳۸۵۰۰ مترمربع و ۴۲۸۹ مترمربع اعیان، ساختمان مرکزی شرکت به‌مساحت عرصه ۲۲۴ مترمربع و ۹۰۰ مترمربع اعیان و ملک واقع در منطقه تلو به‌مساحت عرصه ۳۰ هزار مترمربع از جمله دارایی‌ها و املاک باشگاه استقلال و اسم و علامت تجاری(برند)، مجموعه ورزشی شهید درفشی‌فر و تاسیسات و تجهیزات مجموعه به‌مساحت عرصه ۱۷۹۶۹ مترمربع و مساحت اعیان ۴۱۲۵ مترمربع به‌علاوه ساختمان مرکزی شرکت به‌مساحت عرصه ۱۹۴ مترمربع و مساحت اعیان ۷۵۰ مترمربع از جمله دارایی‌ها و املاک باشگاه پرسپولیس با همان قیمت پایه ۲۹۰ میلیارد تومانی برای هر باشگاه در سومین مزایده سرخابی ها به فروش برسد.

شرط نداشتن بدهی معوق بانکی، عدم سابقه محکومیت موثر کیفری و عدم سو سابقه امنیتی ثبت شده، جزو شرایط اهلیت متقاضیان خرید استقلال و پرسپولیس تعیین شده است لذا سازمان خصوصی سازی پس از برگزاری مزایده و قبل از اعلام برنده، این سه مورد را از مراجع ذی صلاح استعلام و نتیجه به وزرای عضو هیئت واگذاری گزارش خواهد شد که پس از تایید صلاحیت توسط این وزرا، برنده نهایی اعلام می شود.

بعلاوه این که متقاضیان خرید نمی توانند همزمان در مزایده هر دو باشگاه شرکت کنند همچنین خریداران قبلی سهام بلوکی اقساطی از سازمان خصوصی سازی که در اجرای قراردادهای منعقده، اقساط آنان معوق شده، تا تسویه بدهی های قبلی، حق شرکت در این مزایده و خرید دارائی های عرضه شده استقلال و پرسپولیس را نخواهند داشت.

متقاضیان شرکت در مزایده سرخابی ها نمی توانند همزمان در مزایده هر دو باشگاه شرکت کنند و دارندگان سهام کنترلی باشگاه های ورزشی با فعالیت مشابه هم در صورت برنده شدن در این مزایده، باید مقررات لیگ برتر فوتبال را در خصوص عدم حضور همزمان هر دو باشگاه خود در لیگ برتر رعایت کنند.

چنانچه برنده مزایده این دو باشگاه ظرف مهلت مقرر از تاریخ ابلاغ توسط سازمان خصوصی سازی، نسبت به پرداخت ثمن نقدی معامله و ارائه اسناد تضمین و امضای قرارداد واگذاری اقدام نکند، هیچگونه ادعایی نسبت به مبلغ سپرده نداشته و سپرده وی در اسرع وقت به نفع این سازمان ضبط خواهد شد همچنین کلیه هزینه های مربوط به نقل و انتقال دارایی ها و ترهین مزایده سرخابی ها بر عهده خریدار خواهد بود و از نظر سازمان خصوصی سازی اقدام به شرکت در مزایده استقلال و پرسپولیس به معنی اطلاع و رعایت کامل و قبول شرایط مزایده و اسناد آن است و خریداران موظف به رعایت مفاد آن می باشند.

بر اساس آگهی منتشر شده در روزنامه های، روز پس از آخرین مهلت مجاز خریدار برای پرداخت بخش نقدی ثمن معامله به عنوان مبدا زمانی دوران بازپرداخت اقساط خواهد بود و فواصل زمانی اقساط از یکدیگر نیز شش ماهه و نرخ سود فروش اقساطی پانزده درصد است؛ بعلاوه این که در واگذاریهای اقساطی، خرید بصورت کاملا نقدی بلامانع است.همچنین مورد معامله در مقابل بخش اقساطی ثمن معامله در توثیق سازمان خصوصی سازی قرار خواهد گرفت و حداقل معادل ۵۰ درصد از مانده بدهی ناشی از اقساط، اسناد تضمینی دریافت می شود.

مالکیت ساختمان دفتر مرکزی شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران و شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی(پرسپولیس) به نام فدراسیون فوتبال است که در این خصوص، هر گونه حقوق عینیه، فرضیه و متصوره که سابقا برای آن شرکتها برقرار بوده به خریدار واگذار خواهد شد و خریدار قائم مقام شرکت ذیربط بوده و مکلف است جهت استیفای حقوق مقرر مستقیما به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران مراجعه کند.

مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار و مجموعه ورزشی شهید درفشی فر نیز بر اساس اسناد مربوط و با همکاری وزارت ورزش و جوانان به خریدار منتقل خواهد شد و اخذ سند مالکیت مطابق اسناد واگذاری به عهده خریدار است.

بعلاوه این که، هر گونه حقوق شرکت یا دولت مربوط به قطعه زمین واقع در تلو به مساحت تقریبی سه هکتار به خریدار واگذار خواهد شد.

در حالی که در دو مزایده قبلی، سازمان خصوصی سازی خریدار را مکلف کرده بود که در صورت تقاضای پیشکسوتان، ۲۰ درصد از هر یک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به همان قیمت خریداری شده به آنها واگذار کند در مزایده سوم این شرایط تغییر کرده و در صورتی که خریدار نسبت به تاسیس یک شرکت سهامی اقدام و سپس موارد خریداری شده را به شرکت تازه تاسیس منتقل کند(سرمایه شرکت به میزان مبلغ انتقال یافته، افزایش یابد) سهام آن شرکت به میزان حصه اقساط پرداخت نشده معامله نزد سازمان خصوصی سازی توثیق می شود و باقیمانده سهام به درخواست خریدار قابل آزادسازی است و خریدار می تواند سهام آزاد شده را به پیشکسوتان، هواداران و سایر اشخاص واگذار کند.

همچنین قرار است پس از انعقاد قرارداد قطعی واگذاری این دو باشگاه، وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارت ورزش و امور جوانان تشریفات انحلال دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران و ورزشی فرهنگی پیروزی(پرسپولیس) فعلی را به عمل می آورد. بعلاوه این که پاسخگویی به کلیه دعاوی له و علیه این دو باشگاه در سالهای پیش و آینده، بر عهده شرکتهای مذکور خواهد بود.

قراردادهای اسپانسری شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران و شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی(پرسپولیس)، تا پایان فصل ۹۴-۹۳ لیگ برتر فوتبال تا ۳۱ تیرماه امسال معتبر است و بهره مندی و استیفای خریداران نسبت به حقوق ناشی از اسم و علائم تجاری(برند) و دارائی های خریداری شده، از ابتدای مردادماه جاری خواهد بود.

بر این اساس صدور مجوز فعالیت ورزشی این باشگاه ها(شرکتهای تاسیس شده توسط خریداران) و تعیین ضوابط صلاحیت حرفه ای هیئت مدیره باشگاه های ورزشی نیز توسط وزارت ورزش و جوانان صورت خواهد پذیرفت و خریداران ملزم به رعایت موارد اعلامی این وزارتخانه است.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت