خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار بایرن مونیخ / آنچلوتی : دیگر وقتش شده که از کمک داوران ویدئویی استفاده کنیم
carlo anchelotti new

آنچلوتی : دیگر وقتش شده که از کمک داوران ویدئویی استفاده کنیم

سرمربی بایرن مونیخ تأکید کرد از قضاوت پراشتباه داور بازی تیمش برابر رئال مادرید ناراضی است و اینکه در پایان بازی با او درباره عملکردش صحبت کرده است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک بار دیگر یوفا به جانبداری از دو غول فوتبال اسپانیا متهم شد و این بار به خاطر قضاوت پرحرف و حدیث ویکتور کاسای، داور بازی شب گذشته (سه‌شنبه) تیم‌های فوتبال رئال مادرید وبایرن مونیخ در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که با 3 تصمیم اشتباهش سرنوشت بازی را به سود کهکشانی‌‌‌ها تغییر داد. داور مجارستانی بازی 2 گل آفساید رونالدو را سالم دانست و در صحنه‌ای دیگر آرتورو ویدال را در فاصله 5 دقیقه پایان بازی، اخراج کرد که این اتفاق کار باواریایی‌ها را بسیار سخت‌تر کرد.

ویدال در حالی کارت زرد دومش را گرفت و اخراج شد که تصاویر آهسته تلویزیونی نشان می‌دادند او دوئل با لوکاس واسکز، کاملاً توپ را زده است.

اشتباهات داور در روند و نتیجه بازی آنقدر تأثیرگذار بود که کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی بایرن مونیخ که معمولاً درباره مسائل داوری صحبت نمی‌کند، این بار نتوانست درباره داور صحبت نکند.

کارلو آنچلوتی در پایان بازی که با شکست 4 بر 2 تیمش همراه بود، به خبرنگاران گفت: من فقط می‌توانم بگویم که عملکرد داور بد بود. بعد از بازی با او صحبت کردم و گفتم کارت خوب بود! (به صورت کنایه‌آمیز). به نظرم وقتش شده است که از کمک داوران ویدئویی استفاده کنیم چون با این وضع نمی‌شود با سرنوشت صعود یک تیم به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازی کرد. در این بازی همه چیز داشت بر وفق مراد‌مان پیش می‌رفت جز داوری. حیف شد، چون سوای مسئله داوری، بازی در سایر موارد بی‌عیب و نقص بود. من به بازیکنانم می‌بالم چون آنها هر کاری از دست‌شان ساخته بود و حتی بیشتر از آن انجام دادند اما بعد اتفاقاتی رخ داد که دیدید. شاید داور در حد این بازی نبود. من فکر نمی‌کنم که رئالی‌ها روی داور تأثیر گذاشته باشند. این خود داوران بودند که امشب مرتکب اشتباه شدند. من تا پیش از این هرگز موافق استفاده از کمک داوران ویدئویی نبود اما الان باید اعتراف کنم که وقتش شده از آنها استفاده کنیم. بعد از بازی با زیدان صحبت کردم و او هم حرف مرا در مورد اینکه عملکرد داور ضعیف بوده است، تأیید کرد. چنین اشتباهات در این سطح از رقابت‌ها نباید رخ دهد. امیدوارم هرچه زودتر با استفاده از تکنولوژی به داوران کمک شود.

بایرن مونیخ با وجود شکست 2 بر یکش در بازی رفت، در مادرید عملکردی تحسین برانگیز ارائه کرد و برای میزبان اسپانیایی مشکلات فراوانی ایجاد کرد به طوری که توانست بازی را به وقت‌های اضافه بکشاند.

با وجود شکست، کارلتو تأکید کرد که از عملکرد شاگردانش راضی است. او اظهار داشت: من فکر می‌کنم که در این بازی نسبت به بازی رفت عملکرد بهتری داشتیم و خوب کار کردیم. حق ما بیشتر از این‌ها بود اما برابر تیمی مانند رئال مادرید کار همیشه سخت است. ما در بازی رفت سزاوار شکست بودیم اما در این بازی نه.

سرمربی پیشین کهکشانی‌ها در ادامه به تمجید از تیم سابقش پرداخت و عنوان کرد: من واقعاً به رئال مادرید علاقه دارم و طرفدار این تیم هستم. برای زیدان و تمام تیمش آرزوی موفقیت می‌کنم.

آنچلوتی سپس از عملکرد دروازه‌بان تیمش مانوئل نویر که با چند واکنش تماشایی مانع گلزنی کریم بنزما و دیگر بازیکنان رئال شد، تمجید کرد. او گفت: نویر کارش را بسیار خوب انجام داده است، درست مثل سایر بازیکنان تیم ما. آمدن به خانه رئال مادرید و بردن در 90 دقیقه کار هر تیمی نیست و نویر به ما برای کسب این نتیجه کمک بزرگی کرد.

اخراج آرتورو ویدال یکی از بحث‌برانگیز‌ترین اتفاقات بازی بود، اگرچه او در این مسابقه چند بار بی‌محابا مرتکب خطا شد که این موضوع نارضایتی سرمربی 57 ساله باواریایی‌ها را در پی داشت.

او عنوان کرد: بدون شک ویدال باید آرام‌تر بازی کند اما او سزاوار دریافت کارت زرد دوم نبود و نظرم اشتباه داور مسبب اخراجش شد.

آنچلوتی در پایان به سؤالی درباره قطع شدن نوار حضورهای متوالی بایرن مونیخ در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بعد از 5 سال متوالی و برنامه‌هایش برای بازگشت به این رقابت‌ها، گفت: باید به آینده نگاه کنیم. ببینیم فصل بعد در لیگ قهرمانان چه کار می‌کنیم. اینجا توجه به جزئیات کار است که همه چیز را تعیین می‌کند و باعث می‌شود که شما ببرد یا ببازد. امسال شانس با ما یار نبود.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *