خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار منچستریونایتد / لیگ اروپا ، صعود سخت منچستریونایتد و لیون
UEFA-europa-league

لیگ اروپا ، صعود سخت منچستریونایتد و لیون

در شب دشوار منچستریونایتد، آژاکس هم به سختی تمام به جمع ۴ تیم برتر لیگ اروپا راه یافت.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دور برگشت یک‌چهارم‌نهایی لیگ اروپا، منچستریونایتد در پایان وقت‌های اضافه 2 بریک اندرلشت را شکست داد و به سختی راهی نیمه‌نهایی شد.

در این بازی، ابتدا مخیتاریان در دقیقه 10 منچستریونایتد را پیش انداخت اما هانی در دقیقه 32 برای اندرلشت گل زد تا با تکرار تساوی یک بریک بازی رفت، رقابت به وقت اضافه کشیده شود. در این مقطع راشفورد با گل دقیقه 106، برتری منچستریونایتد را رقم زد و این تیم با برتری مجموع 3 بر 2 به نیمه‌نهایی رسید.

در دیگر بازی، شالکه با وجود برتری 3 بر2 مقابل آژاکس حذف شد.گل‌های گروتزکا در دقیقه 53 و بورگ‌اشتالر در دقیقه 56 شالکه را به برتری 2 بر صفر رساند تا با تکرار نتیجه بازی رفت، رقابت به وقت اضافه کشیده شود. کالیگوری در دقیقه 101 گل سوم تیم آلمانی را به ثمر رساند اما آژاکس با 2 گل وریگور در دقیقه 111 و  یونس در دقیقه 120، نتیجه نهایی را عوض کرد و با وجود شکست 3 بر 2 با برتری مجموع 4 بر 3 جشن صعود گرفت.

دور برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ اروپا با صعود سلتاویگو و کشیده شدن سرنوشت 3 بازی دیگر به وقت‌های اضافه دنبال شد.

 تیم سلتاویگو در خانه گنک به تساوی یک بریک رسید و صعود کرد.سیتسو در دقیقه 63 برای سلتا و تروسارد در دقیقه 67 برای گنک کل زدند تا با این تساوی سلتاویگو با برتری مجموع 4 بر 3 مسافر نیمه‌نهایی شود.

دیدار تیم‌های منچستریونایتد با اندرلخت، لیون با بشیکتاش و شالکه با آژاکس با تساوی مجموع در 2 بازی رفت و برگشت به وقت اضافه منتهی شد.

تیم لیون با برتری در ضربات پنالتی بازی برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ اروپا در خانه بشیکتاش جمع تیم‌های حاضر در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها را تکمیل کرد.

 تالیسکا در دقیقه 27 بشیکتاش را پیش انداخت اما لاکازت در دقیقه  34 بازی را برای لیون به تساوی کشاند و در نهایت تالیسکا در دقیقه 58 گل دوم خودش و بشیکتاش را به ثمر رساند تا با توجه به برتری 2 بریک لیون در بازی رفت، رقابت به وقت اضافه و ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی و پس از 8ضربه لیون به برتری 7 بر 6 دست یافت و به نیمه‌نهایی رسید.

برای لیون، فکیر، تولیسو،غزال،ریباس، والبوئنا، دیاخابی و گونالوس ضرباتشان را به گل تبدیل کردند و تنها ژاله پنالتی هفتم را هدر داد. در سوی مقابل بشیکتاش توسط بابل، توسان، هاچیسون، ارسلان، تالیسکا و یوناسال ضربات پنالتی‌اش را به گل تبدیل کرد اما توسیچ و میتروویچ پنالتی‌های هفتم و هشتم تیم را هدر دادند تا لیون با برتری 7 بر 6 راهی نیمه‌نهایی شود.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *