خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / نگاهی به اتفاقات هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران : بازگشت به عقب قرمز و آبی

نگاهی به اتفاقات هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران : بازگشت به عقب قرمز و آبی

نگاهی به اتفاقات هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران : بازگشت به عقب قرمز و آبی

تیفوسی : هفته بیست و ششم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر در شرایطی به پایان رسید که استقلال یک گام از قهرمانی دور شود و پرسپولیس یک گام به سقوط نزدیکتر! تراکتورسازی هم از شکست نفت نهایت استفاده را برد و صدرنشین شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و ششم از رقابتهای لیگ برتر باشگاه‌های کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته پیش برگزار شد که در روز نخست این هفته ذوب‌آهن در اصفهان دست به کار بزرگی زد و در یکی از پرگل‌ترین دیدارهای لیگ، نفت را شکست داد تا از یکسو مدعیان قهرمانی در لیگ برتر را خوشحال کند و از سوی دیگر در ماکت فینال جام حذفی، زهر چشمی از نفتی‌ها بگیرد. این دومین شکست متوالی نفتی‌ها بود که باعث سقوط‌شان به رده دوم جدول شد.

در دیگر بازی همزمان روز نخست، تراکتورسازی شکست برابر سایپا را در ۱۰ دقیقه پایانی با پیروزی ۲ بر یک عوض کرد تا به لطف پیروزی در این بازی و شکست نفت در اصفهان، به صدر جدول بازگردد. تراکتوری‌ها که در ابتدای نیم فصل نخست یعنی هفته شانزدهم صدر را به نفت تهران سپرده بودند، بالاخره در این رقابت نزدیک توانستند از غفلت نفت به بهترین شکل استفاده کرده و بعد از ۱۱ هفته به صدر برسند.

اما در اهواز هم رقابت دو تیم بالا و پائین حدول بسیار جذاب و دیدنی بود. در این مسابقه فولاد توانست برابر نفت مسجدسلیمان به پیروزی رسیده تا ضمن حفظ جایگاهش در رده چهارم، همچنان یکی از امیدهای قهرمانی و کسب سهمیه آسیا از لیگ باشد. نفت مسجدسلیمان هم با این باخت، به قعرجدول لیگ برتر سقوط کرد.

در آخرین بازی روز نخست، پرسپولیس در یک بازی پرحاشیه و جذاب، پیروزی یک بر صفر را در نیمه دوم برابر سپاهان اصفهان با شکست ۲ بر یک عوض کرد. این نخستین حضور رسمی برانکو روی نیمکت پرسپولیسی‌ها بود که با باخت او در نیمه مربیان برابر حسین فرکی دستیار سابقش در تیم ملی همراه شد.

سپاهانی‌ها با این برد ضمن حفظ جایگاهشان در رده سوم، همچنان یکی از امیدهای قهرمانی و کسب سهمیه آسیا از لیگ هستند اما سرخپوشان تهرانی که پنجمین مسابقه بدون پیروزی خود را سپری کردند، با یک پله سقوط در جدول، حالا یکی از مدعیان سقوط به دسته اول هم به شمار می‌روند!

دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس و سپاهان

دیدارهای روز دوم از این هفته هم بصورت همزمان برگزار شد که در یکی از این بازی‌ها استقلال تهران هم پیروزی در زمین ملوان را با تساوی عوض کرد تا یک گام دیگر از قهرمانی در لیگ و حتی کسب سهمیه رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا بازماند. البته ملوانی‌ها هرچند در خانه متوقف شدند اما یک پله در جدول لیگ صعود کردند ولی همچنان جزو تیم‌های در خطر سقوط قرار دارند.

پدیده مشهد تنها تیم پائین جدولی بود که در این هفته پیروز شد. این تیم در خانه مقابل گسترش فولادتبریز دیگر تیم در خطر سقوط به برتری دست یافت تا بتواند ضمن صعود به رده نهم، تاحدودی به بقا در لیگ امیدوار شود. گسترش فولاد هم با این شکست، به رده دوازدهم سقوط کرد.

در تهران هم راه‌آهن ابتدا با یک گل از استقلال خوزستان پیش افتاد اما در نیمه دوم این تیم اهواز در کمتر از ۴ دقیقه شکست را با تساوی عوض کرد ولی این پایان کار نبود زیرا رامین رضائیان بازیکن ملی‌پوش راه‌آهن توانست برای دومین مرتبه دروازه میهمان آبی‌پوش را باز کند تا این مسابقه حساس، برنده نداشته باشد. با این تساوی راه‌آهن از رده شانزدهم به رده پانزدهم رسید اما استقلال خوزستان در جایگاه سیزدهم باقی ماند.

در قم هم یک نبرد حساس برگزار شد که طی آن دو تیم صبا و پیکان به تساوی بدون گل رضایت دادند. صبایی‌ها که برای بقا در لیگ نیاز به پیروزی در این بازی داشتند، نتوانستند برابر پیکان موفق باشند و پیکانی‌ها نیز یازدهمین بازی بدون برد خود را سپری کرده تا در رده چهاردهم باقی بمانند.

با توجه به نتایجی که در این هفته بدست آمد، باید گفت اصفهانی‌ها هفته بسیار خوبی را سپری کردند اما نمایندگان تهرانی لیگ، هفته تلخی را پشت سر گذاشتند. همچنین با نتایج بدست آمده، تراکتورسازی، نفت تهران، سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان را می‌توان چهارضلعی قهرمانی برشمرد اما در انتهای جدول همچنان ۱۰ تیم در خطر سقوط قرار دارند.

دیدار تیم های فوبتال ملوان و استقلال

نتایج کامل دیدارهای هفته بیست و ششم از رقابتهای لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
* ذوب‌آهن اصفهان ۵ – نفت تهران ۳
گل‌ها:
کاوه رضایی (۲۱، ۴۹ و ۶۹)، هادی محمدی (۴۱) و دانیال اسماعیلی‌فرد (۴۴) برای ذوب‌آهن – کمال کامیابی‌نیا (۴۵)، ارسلان مطهری (۷۷) و حسین ابراهیمی (۹۲) برای نفت

* فولاد خوزستان ۳ – نفت مسجدسلیمان ۲
گل‌ها
: نانگ (۵ و ۷۹) و محمد قاضی (۱۱) برای فولاد – پاشنکو (۲۹) و حمید بوحمدان (۸۲) برای نفت

* تراکتورسازی تبریز ۲ – سایپا البرز یک
گل‌ها:
محسن دلیر (۸۲) و ابراهیم شکوری (گل به خودی – ۹۰) برای تراکتورسازی – پویا نزهتی (۱۰) برای سایپا

* پرسپولیس یک – سپاهان اصفهان ۲
گل‌ها: هادی نوروزی (۴۳) برای پرسپولیس – مهدی شریفی (۸۴) و لوسیانو پریرا (۹۳) برای سپاهان

* راه‌آهن تهران ۲ – استقلال خوزستان ۲
گل‌ها:
رامین رضاییان (۳۷ و ۸۰) برای راه‌آهن – میثم مجیدی (۶۴) و مهدی مومنی (۶۷) برای استقلال خوزستان

* ملوان بندرانزلی یک – استقلال تهران یک
گل‌ها:
محمدحسین کنعانی‌زادگان (۴۶) برای ملوان – رضا عنایتی (۱۶) برای استقلال

* پدیده مشهد ۲ – گسترش فولادتبریز یک
گل‌ها:
ایگور پراهیچ (۸ – پنالتی) و مهدی محمدنظری (۲۰) برای پدیده – مگنو باتیستا (۱۶) برای گسترش

* صبای قم صفر – پیکان تهران صفر

صبای قم پیکان

جدول آقای گل لیگ چهاردهم:
۱۷ گل:

لوسیانو ادینهو (تراکتورسازی)

۱۱ گل:
سجاد شهباززاده (استقلال)

۹ گل:
رضا عنایتی (استقلال)

۸ گل:
مهدی شریفی و محمدرضا خلعتبری (سپاهان)، امید ابراهیمی (استقلال)، مسعود حسن‌زاده (ذوب‌آهن) و آلویز نانگ (فولاد)

۷ گل:
لوسیانو پریرا (سپاهان)، محمد قاضی (فولاد)، امیرارسلان مطهری (نفت تهران)، سروش رفیعی (فولاد)، محسن دلیر (تراکتورسازی) و جابر انصاری (گسترش فولاد)

۶ گل:
مهدی سیدصالحی، مهدی مومنی و میثم مجیدی (استقلال خوزستان)، کاوه رضایی (ذوب‌آهن)، سیدجلال رافخایی (ملوان)، حامد شیری (سایپا)،  محسن یوسفی (ملوان)، رامین رضائیان (راه‌آهن)، ایوب کلانتری (صبای قم)، سامان نریمان جهان (تراکتورسازی) و لئوناردو پادوانی (نفت تهران)

جدول رده‌بندی لیگ برتر

نام تیمبازیبردتساویباختزدهخوردهتفاضل‌امتیاز
۱تراکتورسازی تبریز۲۶۱۵۵۶۴۸۲۹۱۹۵۰یک پله صعود
۲نفت تهران۲۶۱۳۹۴۳۷۲۴۱۳۴۸یک پله سقوط
۳سپاهان اصفهان۲۶۱۳۸۵۳۵۲۵۱۰۴۷
۴فولاد خوزستان۲۶۱۴۵۷۳۱۲۲۹۴۷
۵استقلال تهران۲۶۱۲۷۷۳۷۲۸۹۴۳
۶ذوب‌آهن اصفهان۲۶۱۱۹۶۴۰۲۶۱۴۴۲
۷سایپا البرز۲۶۱۰۷۹۳۰۲۶۴۳۷
۸صبای قم۲۶۸۹۹۲۴۲۹۵-۳۳
۹پدیده مشهد۲۶۶۱۲۸۲۲۲۳۱-۳۰یک پله صعود
۱۰پرسپولیس۲۶۷۸۱۱۲۶۳۱۵-۲۹یک پله سقوط
۱۱ملوان بندرانزلی۲۶۵۱۱۱۰۲۵۳۰۵-۲۶یک پله صعود
۱۲گسترش فولاد۲۶۵۱۱۱۰۲۷۳۶۹-۲۶یک پله سقوط
۱۳استقلال خوزستان۲۶۴۱۳۹۳۱۳۹۸-۲۵
۱۴پیکان تهران۲۶۴۱۳۹۱۳۲۲۹-۲۵
۱۵راه‌آهن تهران۲۶۵۷۱۴۲۱۴۲۲۱-۲۲یک پله صعود
۱۶نفت مسجدسلیمان۲۶۳۱۲۱۱۱۸۳۳۱۵-۲۱یک پله سقوط

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *