خانه / اخبار فوتبال ایران / یحیی گل محمدی : شرایط تراکتورسازی بحرانی نیست
yahya gol

یحیی گل محمدی : شرایط تراکتورسازی بحرانی نیست

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز معتقد است بحران جدی در این باشگاه وجود ندارد و این تیم می‌تواند فصل خوبی را در مسابقات داخلی و آسیایی تجربه کند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، یحیی گل‌محمدی پیرامون تأخیر در انتخاب دستیارانش، اظهار داشت: روند انتخاب دستیاران باید با بررسی و دقت لازم صورت بگیرد تا در طول فصل از این ناحیه دچار مشکل نشویم. این مسئله ای نیست که با عجله انجام شود. من هم در این مدت ابتدا بررسی لازم را در این خصوص داشتم و گزینه‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار دادم. به طور مثال آقای تاوارس که فصل گذشته در تبریز حضور داشت، یکی از گزینه‌های مورد نظر من بود، اما خودشان اعلام کردند که دیگر تمایلی به حضور در تبریز ندارند.

وی افزود: بالاخره پس از انجام مذاکرات لازم به نتیجه نهایی رسیدیم. امروز هم ان‌شاءالله قرارداد سه نفر از مربیان تیم امضا خواهد شد و در هفته آینده هم وضعیت نفرات دیگر مشخص می‌شود و تمرینات را با حضور همه اعضای کادر فنی آغاز می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص روند تمدید قرارداد بازیکنان این تیم و اهمیت حضور تمامی بازیکنان در تمرینات سرخپوشان، تصریح کرد: طبیعی است که من هم علاقه دارم تمرینات تیم با حضور همه نفرات به صورت کامل آغاز شود، اما روند تمدید قرارداد بازیکنان به شکل طبیعی دنبال می‌شود و این مسئله‌ای نیست که در چند روز به نتیجه نهایی برسد. اکثر بازیکنان تیم قرارداد دارند و مشکلی در این زمینه نیست. قرارداد چند بازیکن مثل کیانی و محمد نوری هم تمدید شده است و مذاکرات با سایر بازیکنان هم ادامه دارد.

گل‌محمدی یادآور شد: طبیعی است که بازیکنان شرایط مورد نظر و پیشنهاد خودشان را اعلام می‌کنند، اما باشگاه هم نمی‌تواند هر پیشنهادی را بپذیرد و طبیعتاً رقم‌های پیشنهادی باید منطقی و معقول باشد. من امیدوارم بازیکنانی که هنوز قرارداد خودشان را تمدید نکرده‌اند، شرایط موجود را درک کنند و با توجه به احساسات و علاقه هواداران همراهی و انعطاف بیشتری داشته باشند تا قراردادها به شکل منطقی تمدید شود و با قدرت کار را آغاز کنیم. هوادار در این مقطع انتظار دارد که بازیکن همراهی و تعصب خودش را نشان بدهد. اگر بوفون حاضر شد با یوونتوس در «سری بی» ایتالیا بازی کند، بازیکن امروز تراکتورسازی هم باید نشان بدهد برای این پیراهن ارزش قائل است.

وی در خصوص محرومیت تراکتورسازی از جذب بازیکن آزاد، گفت‌: به‌هر حال این مشکلی است که پیش آمده و در دنیا هم سابقه دارد. باشگاهی مثل بارسلونا هم سابقه چنین محرومیتی را داشته یا اتلتیکومادرید در همین فصل با این مشکل مواجه است. اگر امکان جذب سه بازیکن آزاد وجود داشت، قطعاً شرایط بهتر می‌شد، اما حالا که چنین امکانی هم نیست، باید تا نیم‌فصل صبر کنیم. به‌هر حال این یک مشکل جدی است که برای باشگاه پیش آمده، اما شرایط بحرانی نیست. بیشتر بازیکنان تیم در این فصل هم حفظ می‌شوند و تعدادی بازیکن جوان و با استعداد داریم که می‌توان به آنها اعتماد کرد.

سرمربی تیم تراکتورسازی خاطرنشان کرد‌: به قول معروف «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد». اگر هواداران تیم حمایت کنند، مطمئن باشید همین مشکل را به یک فرصت طلایی تبدیل می‌کنیم. همین بازیکنان جوان که خیلی از آنها هم بومی هستند و از همین باشگاه تراکتورسازی به سطح اول فوتبال رسیده‌اند، می‌توانند سال‌های آینده این تیم را تضمین کنند.

گل‌محمدی در مورد راهکارهایی که برای جذب بازیکن وجود دارد، از جمله جذب بازیکن و انتظار تا ثبت قرارداد در نیم‌فصل، گفت: من این پیشنهاد را هم به دقت بررسی کرده‌ام و پیش از این حتی مذاکراتی با بعضی از بازیکنان داشتیم، اما طبیعی است که بازیکن هم چنین وضعیتی را نمی‌پذیرد. کسی حاضر نیست یک نیم‌فصل بیرون بنشیند تا در نیم‌فصل جذب تیم شود یا اینکه به تیم دیگری برود و در نیم‌فصل دوم برای ما بازی کند. فراموش نکنید که امسال سال جام جهانی است و بازیکنان می‌خواهند به خوبی دیده شوند. البته من فکر نمی‌کنم در این بخش مشکل جدی داشته باشیم. قطعاً در نیم‌فصل می‌توانیم بازیکنان خوب و مناسبی برای تیم جذب کنیم. همچنین امکان جذب چهار بازیکن خارجی خواهیم داشت.

وی در پایان اظهار داشت: من به تبریز می‌روم تا کار را آغاز کنیم. همچنین تمرینات و بازی‌های دوستانه تیم آکادمی را از نزدیک زیر نظر می‌گیرم. ما تمرینات را با قدرت و ان‌شاءالله با حضور تمامی بازیکنان آغاز می‌کنیم. در این بین هواداران نقش خودشان را در این فصل فراموش نکنند. آنها باید در روزهای سخت از تیم محبوب‌شان حمایت کنند. اگر مشکل محرومیت فیفا برای تراکتورسازی پیش آمده این شما هستید که باید به تیم محبوب‌تان کمک کنید و نگذارید کمبودی در تیم احساس شود. باشگاه با وجود تمام مشکلات به کار خودش ادامه می‌دهد و اگر متحد و همدل باشیم رسیدن به هر موفقیتی برای تیم ممکن است. انتظار من از هوادار این است که در این موقعیت همراه و صبور باشد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *