خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / اخبار استقلال / کمالوند: هدفمان در سال اول، کسب رتبه تک‌رقمی است/ به‌خوبی یارگیری کرده‌ایم

کمالوند: هدفمان در سال اول، کسب رتبه تک‌رقمی است/ به‌خوبی یارگیری کرده‌ایم


به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

سرمربی تیم فوتبال نفت‌آبادان با ابراز رضایت از نحوه جذب بازیکن در فصل نقل و انتقالات، گفت: سعی کرده‌ایم نفراتی را جذب کنیم که سابقه قهرمانی در کارنامه خود داشته باشند، چراکه همین موضوع، باعث بالا رفتن شخصیت تیمی نفت آبادان می‌شود.

فراز کمالوند در گفت‌وگو با ایسنا، ‌در خصوص شرایط فعلی این تیم، اظهار کرد:‌ برای این‌که یک تیم خوب تشکیل دهیم، نیازمند این هستیم که تمام ارکان باشگاه حرفه‌ای فکر کنند. ما باید از شرایط فوتبال آماتور، دور و به فوتبال حرفه‌ای نزدیک شویم که این مهم نیازمند درست کردن زیرساخت‌ها است و باید امکانات حرفه‌ای در اختیار تیم قرار بگیرد.

وی بیان کرد:‌ در بخش سخت‌افزاری با تمام کوششی که آقای عیسی‌زاده، مدیرعامل باشگاه در دو، سه سال اخیر داشته و واقعا هم قابل ستایش است ولی هنوز با تیم‌های سطح بالای کشور همچون سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی فاصله داریم. ابتدا باید زیرساخت‌ها را درست کنیم که البته در این راستا قدم‌های خوبی برای ساختن زمین و دیگر مسایل برداشته شده است.

سرمربی تیم فوتبال نفت‌ آبادان افزود: در بخش دوم، نیازمند این هستیم که شرایط تیم را حرفه‌ای کنیم و نگرش بازیکنان‌مان هم حرفه‌ای باشد؛ یعنی حرفه‌ای زندگی، تمرین و استراحت کنند. پس ما در این مرحله، در حال کار کردن روی نگرش بازیکنان هستیم.

وی با اشاره به آغاز اردوی این تیم در کردان کرج، اظهار کرد:‌ این اردو از روز یک‌شنبه آغاز شده و شرایط بسیار خوبی بر اردو حاکم و امکانات مورد نیاز نیز فراهم است. تیم کم‌کم در حال جمع و جور شدن است. اولین روز اردو را با حضور ۱۲، ۱۳ بازیکن اصلی آغاز کردیم و روز بعد نیز جاسم کرار به تمرینات اضافه شد. فکر می‌کنم تا پایان هفته تقریبا ۹۰ درصد اسکلت تیم شکل بگیرد.

کمالوند با ابراز رضایت از روند جذب بازیکن، گفت: سعی کردیم از نفراتی استفاده کنیم که سابقه قهرمانی در کارنامه خود داشته باشند؛ بازیکنانی چون فرید کریمی، مرتضی اسدی، کرار جاسم و مهرداد جماعتی، بازیکنانی هستند که قهرمانی را تجربه کرده‌اند و این باعث بالا رفتن شخصیت تیمی نفت آبادان می‌شود.

وی بیان کرد: از یارگیری راضی هستم و باتوجه به این‌که بودجه ما نسبت به تیم‌های بالای جدول محدود است، به نظرم به خوبی یارگیری کرده‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص پیوستن مگنو باتیستا به این تیم نیز گفت: در حال حاضر سه، چهار گزینه خارجی مدنظرمان هستند که باتیستا نیز یکی از آن‌ها است. با دو نفر دیگر هم وارد مذاکره شده‌ایم که در نهایت تا پایان هفته، تکلیف جذب یک بازیکن از بین این گزینه‌ها مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که اکنون هواداران نفت آبادان با توجه به روند جذب بازیکن، چقدر نسبت به موفقیت تیم در لیگ هفدهم امیدوار است؟ عنوان کرد: ‌تمام تلاشم را می‌کنم که در سال اول حضورم بتوانم تیم را به رتبه تک رقمی و نیمه بالای جدول برسانم و این در حقیقت گام اول است. من می‌خواهم آن برنامه‌ای را که برای تراکتورسازی در نظر گرفته بودم و محقق هم شد، در نفت آبادان نیز اجرا کنم؛ یعنی سال اول رتبه تک رقمی کسب کنم و سال دوم به فکر کسب سهمیه آسیایی باشیم.

کمالوند خطاب به هواداران نفت آبادان، گفت: همه چیز این تیم، هواداران آن است و اگر این هوادار نباشد، نفت‌ آبادان یک تیم کاملا معمولی است. من از آن‌ها خواهش می‌کنم که همه با همدلی و مودت پشت تیم باشند و از آن به معنای واقعی حمایت کنند. همچنین می‌خواهم از تصمیمات کادرفنی و مدیریت باشگاه حمایت داشته باشند چرا که اگر حمایت فراگیر و همه جانبه باشد، نتیجه مثبت هم در پی خواهد داشت. ما این الگو را در تیم تراکتورسازی هم داشتیم و در نهایت تیم دارای شخصیت قهرمانی شد و در رده‌های بالای جدول قرار گرفت. پس اگر این حمایت را در نفت ‌آبادان هم داشته باشیم، می‌توانیم همان راهی را که در تراکتورسازی پیمودیم، در آبادان نیز ادامه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود این‌که در سال اول به فکر تک رقمی شدن رتبه تیم است، ممکن است به کسب سهمیه آسیایی هم فکر کند؟ عنوان کرد: این کار در ‌سال اول سخت است و ما باید حرفی را بزنیم که بتوانیم به آن عمل کنیم. ما می‌توانستیم شش بازیکن لیگ برتری به تیم اضافه کنیم و فکر می‌کنم با توجه به این شرایط، کسب سهمیه آسیایی برای سال دوم قابل دسترس باشد. در هر صورت من تمام تلاشم را می‌کنم و هدف هیات‌مدیره این بوده است که در سال اول، رتبه تک رقمی به دست آوریم.

سرمربی تیم فوتبال نفت‌ آبادان در خصوص تمدید قرارداد با بازیکنان فصل گذشته این تیم هم، گفت: ‌ما هر بازیکنی را مورد نیازمان بود و می‌خواستیم، جذب کردیم.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *