پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 34705 24 خرداد 1396 ساعت [ 8:41 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخشان: ایران باید با تیم‌های مطرح دنیا بازی کند/ در جام جهانی نمی‌توانیم بسته بازی کنیم

به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران معتقد است باید به گونه‌ای به تیم ملی امکانات داده شود که مهیای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و حتی صعود از مرحله گروهی این رقابت‌ها باشد. حمید درخشان، بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم‌ […]


به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران معتقد است باید به گونه‌ای به تیم ملی امکانات داده شود که مهیای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و حتی صعود از مرحله گروهی این رقابت‌ها باشد.

حمید درخشان، بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم‌ ‌ملی در دیدار مقابل ازبکستان، اظهار کرد: بازی خوبی بود. تمام بازیکنان تلاش کردند که بتوانند در این دیدار به پیروزی برسند و رویای صعود به جام جهانی را برای پنجمین محقق کنند. با توجه به نیازی که به سه امتیاز این دیدار داشتیم، بازی قابل قبولی از سوی بازیکنان ارائه شد اما باید یادمان باشد که در جام جهانی نمی‌توانیم این گونه بازی کنیم.

وی افزود: اگر بخواهیم مانند بازی‌های این مرحله مقابل تیم‌های بزرگ، بسته بازی کنیم، به راحتی شکست خواهیم خورد و فرصت صعود به دور بعد را از دست می‌دهیم. جام جهانی محل اجتماع تیم‌های ملی سطح بالای جهان است. بنابراین با یک بازی دفاعی نمی‌توان موفق بود. تیم‌های حریف همیشه تاکتیک‌هایی برای عبور از دفاع بسته خواهند داشت.

درخشان درباره صعود تیم‌ ‌ملی به جام جهانی، بیان‌ کرد:  کار بزرگی کردیم. برای نخستین بار بود که توانستیم دومین صعود متوالی را به این مسابقات رقم بزنیم. هشت بازی بدون گل خورده و اختلاف هفت امتیازی با تیم دوم که تیمی همچون کره‌جنوبی است، ارزش کار ما را نشان می‌دهد. نباید خودمان را دست کم بگیریم. ما یک سال فرصت داریم تا این تیم را آماده تقابل با بهترین‌های دنیا کنیم.

بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی درباره مهیا شدن تیم‌ ‌ملی برای حضور پر قدرت در روسیه نیز، گفت‌: باید کارهای مختلفی صورت بگیرد. اردوهای خوب داخلی و خارجی باید برای تیم‌ ‌ملی تدارک دیده شود تا آمادگی بازیکنان حفظ شود اما مهم‌ترین عامل برای ارزیابی خودمان تقابل با تیم‌های کلاس بالای جهانی است. باید در یک سال پیش‌ رو با تیم‌های مطرح دنیا بازی کنیم تا بتوانیم توانمان را محک بزنیم و بدانیم که اندازه‌مان چگونه است. قطعا این بازی‌ها باعث می‌شود که تجربیات بازیکنان بالا برود و مشکلاتی مانند کم‌تجربگی که در دوره‌های قبل به چشم می‌خورد، دیگر برای شاگردان کارلوس کی‌روش پیش نیاید.

حمید درخشان درباره کیفیت بازیکنان اصلی و ذخیره تیم‌ ‌ملی نیز، تصریح کرد: سطح یازده نفر اصلی و بازیکنان نیمکت نشین خیلی نیست زیرا این تیم پوست انداخته و جوان شده است. بازیکنان همه یک آموزش را دیده‌اند و یک تفکر را پیش می‌برند. تاکتیک گفته شده به آنها یکی است و این کمک می‌کند که همه در راستای هدف مشخص کادرفنی تلاش کنند. همچنین عامل دیگری که باعث شده چنین بازیکنان خوبی در تیم‌ ‌ملی داشته باشیم، لیگ برتر ما است. معرفی بازیکنانی همچون مهدی ترابی، وحید امیری، علیرضا بیرانوند و … به خوبی کارآمدی لیگ ما را نشان می‌دهد.  ما باید به نحو احسن از ظرفیت‌های‌مان استفاده کنیم زیرا هنوز راه زیادی تا جام جهانی باقی‌ مانده و شناخت استعدادها می‌تواند قدم مثبتی برای نتیجه‌ گرفتن ما در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشد.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت