خانه / اخبار فوتبال ایران / فتاحی: برنامه کی‌روش مورد تایید است/ سازمان لیگ به عقب برنمی‌گردد

فتاحی: برنامه کی‌روش مورد تایید است/ سازمان لیگ به عقب برنمی‌گردد

به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ برتر می‌گوید سازمان لیگ هم چنان بر عدم جذب بازیکنان خارجی توسط باشگاه‌های بدهکار پافشاری می‌کند.

سعید فتاحی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا تیم‌ها پس از تایید برنامه لیگ برتر، پیش از آغاز مسابقات در جریان بازی‌ها اقدام به اعتراض به این برنامه می‌کنند، اظهار کرد:  متاسفانه برخی افراد اخلاق را رعایت نمی‌کنند. تا سال گذشته پیش از اردوی جنجالی تیم‌ ‌ملی در دوبی از منصوریان و برانکو و دو تیم‌ ‌ آسیایی دعوت کردیم و شرایط تیم‌ ‌ملی را به آنها گفتیم تا بتوانیم در دیدار حساس مقابل سوریه به پیروزی برسیم اما نتیجه‌ دلخواه را در آن جا نگرفتیم. در آن مقطع بیشتر تیم‌های آسیایی اردوی تدارکاتی داشتند.

مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ برتر، افزود: ما برای آسایش پرسپولیس، بازی آنها را پنج روز عقب انداختیم تا دست‌شان باز شود ولی اخلاق را رعایت نکردند و آن مسائل را به وجود آوردند. در حال‌ حاضر تعامل خوبی بین باشگاه‌ها و تیم‌ ‌ملی وجود دارد. متاسفانه در طول این فصل برخی از مربیان حتی برنامه را مطالعه نکرده بودند یا باشگاه این برنامه را به آنها تحویل نداده بود و همین باعث اعتراض بی‌دلیل آنها شد.

او درباره اقدام برخی از افراد برای ‌اضافه کردن سه بازیکن به تعداد بازیکنانی که یک تیم می‌تواند جذب کند، گفت‌: تیم‌ها می‌توانند ۱۸ بازیکن در فصل نقل‌ و انتقالات جذب کنند اما برخی دلالان سعی می‌کنند سه بازیکن به این ظرفیت ‌اضافه کنند. از طریق کمیته‌ اخلاق پیگیر برخورد با این دلالان هستیم. تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان می‌توانند ۲۱ بازیکن جذب کنند. آن هم به خاطر این که در این رقابت‌ها حضور دارند. دلیلی ندارد تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد به اندازه آنها بازیکن جذب کند.

فتاحی درباره جذب بازیکن خارجی توسط تیم‌های لیگ برتری، اظهار کرد: هنوز هم تیم‌هایی که پرونده داشته باشند نمی‌توانند بازیکنان خارجی جذب کنند اما در این بین افرادی هستند که با شیطنت می‌خواهند جوری القا کنند که هنوز باشگاه‌های بدهکار می‌توانند بازیکن خارجی جذب کنند.

مسئول کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ درباره سرنوشت منشا در پرسپولیس، تصریح کرد: پرسپولیس ۱۶ پرونده داشت. در حال‌ حاضر تلاش می‌کند که آنها را تسویه حساب کند. چهار تا از این پرونده‌ها حذف شده، چهار پرونده هم رای‌اش آمده است و پرسپولیس اعتراض کرده تا این پرونده‌ها به CAS برود. چهار پرونده دیگر هم به صورت قسطی در حال‌ پرداخت و چهار پرونده آخر در حال‌ مجادله است. اگر این چهار پرونده آخر را حل کنند دیگر مشکلی برای جذب منشا ندارند.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *