خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار والیبال و بسکتبال / نایب رییس شمشیربازی بانوان: به دنبال جذب مربی خارجی هستیم/ تفاوتی بین سه اسلحه قائل نیستیم

نایب رییس شمشیربازی بانوان: به دنبال جذب مربی خارجی هستیم/ تفاوتی بین سه اسلحه قائل نیستیم

به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی آسیا ۲۵ تا ۳۰ خردادماه در هنگ کنگ برگزار می‌شود و تیم ملی شمشیربازی بانوان ایران در سه اسلحه سابر، فلوره و اپه حضور خواهد داشت.

شهناز کرود در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط برگزاری اردوهای تیم‌های ملی شمشیربازی بانوان، بیان‌ کرد: تیم‌ ‌ملی اسلحه سابر پیش از رقابت‌های جایزه بزرگ مسکو یک اردوی مشترکِ پنج روزه را با قهرمانان روس در مسکو برگزار کرد. بلافاصله پس از بازگشت از مسکو نیز چهارمین مرحله اردوهای تیم‌ ‌ملی شمشیربازی برگزار شد که  متصل به اعزام قهرمانی آسیا هنگ کنگ بود.

او در ادامه‌ افزود: رقابت‌های قهرمانی آسیا در پیش است و نخستین تیم روز دوشنبه، دومین گروه نیز امروز (سه‌شنبه)‌ اعزام شدند و فردا نیز آخرین گروه اعزام خواهند شد. اردوهای تیم‌ ‌ملی در آکادمی ملی المپیک در سالن شمشیربازی برگزار شد. 

کرود در پاسخ به این سوال که آیا دلیل خاصی وجود دارد که اعزام  ملی‌پوشان سابر از دو اسلحه دیگر بیش‌تر است یا خیر؟ اظهار کرد: با توجه به رنکینگ سال گذشته ملی‌پوشان در آسیا سابریست‌ها در رده هفتم قرار دارند  و دو اسلحه اپه و فلوره در جایگاه دهم حضور دارند که جایگاه ملی‌پوشان سابر بهتر است. هم‌چنین در اسلحه‌های مختلف تعداد شرکت کنندگان نیز بسیارمتفاوت است. در دو اسلحه اپه و فلوره به ویژه‌ فلوره که پایه اصلی شمشیربازی است و بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارد، حدود ۳۰۰ شرکت کننده در هر مسابقه حضور دارند. برای مثال اگر در اسلحه سابر ۱۳ – ۱۲ تیم حضور داشته باشند در اسلحه‌های دیگر حدود ۱۸ – ۱۵ تیم شرکت می‌کنند. با توجه به این شرایط در اسلحه سابر شانس کسب سکوی بیش‌تری وجود دارد.

او در ادامه‌ با بیان این که تفاوتی بین سه اسلحه قائل نیستیم ، بیان‌ کرد: اردوها در هر سه اسلحه برگزار می‌شود. سال گذشته ملی‌پوشان اپه یک هفته‌ در قطر اردو برگزار کردند و سپس در جایزه بزرگ قطر حضور داشتند. هیچ فرقی بین سه اسلحه وجود ندارد.

نایب رییس شمشیربازی بانوان درباره برنامه‌های فدراسیون برای ارتقای رنکینگ ملی‌پوشان، تصریح کرد: امیدوار هستیم ملی‌پوشان نتایج خوبی را در قهرمانی آسیا کسب کنند. البته رقبای سرسختی مانند چین، ژاپن، کره، چین تایپه و هنگ کنگ در این مسابقات حضور دارند  که بسیار قدر هستند و شمشیربازان آن‌ها تجربه بیش‌تری نسبت به ملی‌پوشان ما دارند. میانگین سنی شمشیربازان ایرانی بین ۱۹ تا ۲۱ سال است و از تجربیات کم‌تری برخوردار هستند. امیدوار هستیم با برنامه‌ریزی‌هایی که از ابتدای سال انجام شد و در هر ماه دو اردو را برای ملی‌پوشان برگزار کردیم و آمادگی خوبی برای ملی پوشان به دست آمد، حضور بهتری را در رقابت‌های قهرمانی آسیا شاهد باشیم. پس از بازگشت از رقابت‌های قهرمانی آسیا مسابقات جام جهانی را پیش‌رو داریم که در هر سه اسلحه حاضر خواهیم شد. البته به شرطی که ملی‌پوشان نتایج خوبی را در رقابت‌های قهرمانی آسیا  کسب کنند.

کرود درباره پیش‌بینی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا، گفت‌: در حال‌ حاضر نمی‌توان نتایج را پیش‌بینی کرد، چرا که به حضور رقبا و شرکت کنندگانی که در هر سه اسلحه حضور دارند بستگی دارد. امیدوار هستیم ملی‌پوشان بتوانند رنکینگ خود را ارتقا بخشند.

وی درباره سرمربی تیم‌ ‌ملی بانوان شمشیرباز، اظهار کرد: پیمان فخری به عنوان سرمربی تیم بانوان فعالیت دارد. در حال‌ حاضر به دنبال جذب مربی خارجی هستیم تا بتوانیم سطح فنی ملی‌پوشان را ارتقا بخشیم. تا به امروز هر آن چه که حاصل دسترنج ملی‌پوشان ایرانی است حاصل کار مربیان داخلی است و هیچ مربی خارجی در ایران فعالیت نداشته است. تعداد مربیان خارجی زن بسیار اندک است و با توجه به شرایط خاصی که دارند، بسیار سخت جذب می‌شوند. فدراسیون در حال‌ پیگیری است و باقرزاده نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا گزینه‌ خاصی مدنظر است؟ پاسخ داد: چند گزینه را معرفی کرده‌ایم و باید منتظر بمانیم که کدام یک شرایط ما را برای هدایت تیم‌ ‌ملی شمشیربازی بانوان می‌پذیرند.

نایب رییس شمشیربازی بانوان در پایان بیان‌ کرد: دعای خیر ما به دنبال ملی‌پوشان است و همه چشم انتظار کسب نتیجه‌ خوب آنان هستیم، چرا که از نظر آمادگی در شرایط خوبی هستند و اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته اند. ان‌شاء‌الله با توکل به خدا و تلاش ملی‌پوشان نتایج خوبی کسب شود.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *