خانه / اخبار فوتبال ایران / حسن‌زاده: باشگاه‌ها برای آموزش تئوری مفاهیم انضباطی وقت نمی‌گذارند

حسن‌زاده: باشگاه‌ها برای آموزش تئوری مفاهیم انضباطی وقت نمی‌گذارند


به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال معتقد است برگزاری دوره‌های آموزشی و انضباطی به تیم‌ها کمک می‌کند تا از بروز تخلفات جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، اسماعیل حسن‌زاده، رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دوره‌های آموزشی برای باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال گفت: در راستای اجرای سیاست‌های پیشگیرانه کمیته انضباطی و با طرحی که در فصل گذشته فوتبال بخشی از آن را اجرا کردیم، قرار شد قبل از شروع لیگ امسال (۹۷-۹۶) جلسات مختلفی را برای آموزش مسائل انضباطی برگزار کنیم. در همین راستا قصد داریم ابتدا برای تیم‌های لیگ برتری و سپس در صورت برنامه‌ریزی توسط باشگاه‌ها، برای سایر لیگ‌های دیگر نیز این دوره آموزشی را برگزار کنیم. 

او ادامه داد: در این دوره آموزشی نکات ضروری و لازم  که جنبه انضباطی دارد برای بازیکنان و سایر عوامل تیم‌ها بیان می‌شود. با توجه به این که تجربه برگزاری این دوره آموزشی را برای چند باشگاه با هماهنگی هیات استان مربوطه داشتیم، بسیار نتیجه بخش و موثر بوده، قصد داریم تا برای فصل پیش‌رو نیز انجام دهیم. حتی پس از برگزاری کلاس‌های آموزشی در فصل گذشته، عده‌ای از بازیکنان و مربیان اعلام کردند که تاکنون موارد را نمی‌دانسته و این دوره برای نحوه عملکردشان در فعالیت فوتبالی بسیار مفید بوده است. 

رییس کمیته انضباطی در ادامه بیان کرد: مسلما باشگاه‌ها به اندازه‌ای که به مسائل فنی از جمله قدرت بدنی، تکنیک و تاکتیک در فوتبال می‌پردازند، به مسائل دیگر از جمله آموزش تئوری مانند مفاهیم انضباطی وقت نمی‌گذارند و معمولا کلاس‌های آموزشی و اردوهای تیم‌ها صرفا به کسب مهارت در فوتبال اختصاص داده می‌شود. در واقع قرار است با همکاری هیات‌های فوتبال و باشگاه‌های لیگ برتری کشور این دوره را به‌زودی برگزار کرده  و آخرین تغییر و تحولات در آیین‌نامه‌ها و مفاهیم انضباطی را که در طول سال‌های گذشته مخصوصا نکاتی که در فصل گذشته فوتبال در پرونده انضباطی دیده شده است، را بیان کنیم. 

وی گفت: در این دوره آموزشی نکاتی مطرح می شود تا علاوه بر پیشگیری از وقوع تخلفات، بازیکنان به حقوق و تکالیف خود آشنا شوند و از رفتارهای غیرقانونی و مغایر با موازین انضباطی خودداری می کنند.

رییس کمیته انضباطی در پایان گفت: با توجه به این که لیگ برتر نسبت به سایر لیگ‌ها زودتر شروع می‌شود این آموزش برای استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان، بوشهر و اصفهان  برگزار خواهد شد. ضمن این که قصد داریم تا جلسات آموزشی را برای سایر لیگ‌ها از جمله فوتسال و فوتبال ساحلی انجام دهیم که مطمئنا این امر نیازمند هماهنگی با مقامات مسوول در این دو رشته، هیات‌های فوتبال استان‌ها و زمان‌بندی مناسب است و یقین داریم برگزاری این جلسات آموزشی که با شیوه درست و منطقی دنبال خواهد شد در مهار بی‌نظمی‌های فوتبال بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *