خانه / اخبار فوتبال ایران / احسانی: به دنبال تاسیس آکادمی کمیته آموزش فوتبال هستیم

احسانی: به دنبال تاسیس آکادمی کمیته آموزش فوتبال هستیم

به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

مسوول کمیته آموزش فدراسیون فوتبال از تاسیس آکادمی کمیته آموزش در مرکز آکادمی ملی فوتبال خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم تا با تاسیس آکادمی کمیته آموزش، آموزش فوتبال را به کیفیت استاندارد جهانی نزدیک کنیم.

محمد احسانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاسیس آکادمی کمیته آموزش فوتبال اظهار کرد: با توجه به مشکلات سخت‌افزاری که در زمینه آموزش فوتبال وجود دارد، تاسیس چنین آکادمی ضروری است و اگر هر چه سریع‌تر این آکادمی تاسیس نشود، به آموزش فوتبال به‌ویژه فوتبال پایه لطمه می‌خورد. ما برای این که خود را به کیفیت استاندارد جهانی نزدیک کنیم و آموزش خود را در فوتبال پایه مدرن و به روز کنیم باید به فکر تاسیس آکادمی کمیته آموزش در مرکز آکادمی ملی فوتبال باشیم که البته در این زمینه تاج، رییس فدراسیون فوتبال قول هر گونه همکاری را به ما داده است تا زودتر این آکادمی تاسیس شود.

وی یکی از عوامل موفقیت کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در چند سال گذشته را برنامه محور بودن آن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در چند سالی که مسوولیت این کمیته را بر عهده دارم سعی کردم در تمام زمینه‌ها برنامه محور باشیم و بدون برنامه هیچ کاری را پیش نبریم. ضمن این که در این مدت نزدیک به ۲۰ مدرس بین‌المللی تربیت کردیم که در حال حاضر به عنوان مدرس در رشته‌های مختلف در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تدریس می‌کنند. هم‌چنین در زمینه دانش‌افزایی مربیان استان‌ها، در این مدت گام‌های موثری برداشتیم. به طوری که اگر در گذشته مربیان محدودی در چنین کلاس‌هایی شرکت می‌کردند، در حال حاضر این آمار به بالای ۴۰۰ نفر رسیده که نشان از افزایش سطح علمی مربیان فوتبال و فوتسال در بخش زنان و مردان را دارد. به هر صورت روند کمیته آموزش نسبت به ۴ سال گذشته روند رو به رشدی بوده است.

احسانی پیرامون این پرسش که آیا قرار است در مدیریت کمیته آموزش تغییراتی صورت بگیرد یا خیر؟ گفت: تخصص من مدیریت است و بیش‌تر دوست دارم در زمینه برنامه‌ریزی و توسعه فوتبال کار کنم و کارهای اجرایی را به افراد جوان‌تر و متخصص واگذار کنم. هر چند بارها نیز از رییس فدراسیون فوتبال درخواست کردم که به جای من از فرد جوان‌تر در کمیته آموزش بهره ببرند تا وقت خود را بیش‌تر در جهت برنامه‌ریزی و توسعه فوتبال پایه متمرکز کنم اما تا این لحظه رییس فدراسیون فوتبال به من لطف داشتند.

او در پایان افزود: اگر در گذشته درباره آموزش بانوان با خلإ مواجه بودیم، امروز این خلإها مرتفع شده و روند رو به رشدی داشتیم.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *