خانه / اخبار فوتبال ایران / پیروانی: تیم ملی جوانان را به مسابقات زیر ۲۳ سال می‌بریم/ کی‌روش از این حرکت شجاعانه حمایت کرد

پیروانی: تیم ملی جوانان را به مسابقات زیر ۲۳ سال می‌بریم/ کی‌روش از این حرکت شجاعانه حمایت کرد


به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

سرمربی تیم‌ملی امید می‌گوید در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، بازیکنان زیر ۲۰ سال را دعوت می‌کند و کارلوس کی‌روش هم از تصمیم او حمایت کرده است.

امیر حسین پیروانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخاب کادر فنی تیم ملی امید اظهار کرد: روز گذشته دستیاران و مدیر تیم ملی امید هم انتخاب شد تا آماده حضور در قبات‌ها شویم. تعدادی از دستیارانم نسبت به تیم ملی جوانان تغییر کرده‌اند. هنوز قرار نیست مربی خارجی به کادر فنی تیم ملی اضافه شود.

سرمربی تیم ملی امید درباره جلسه روز گذشته اعضای تیم‌های ملی فوتبال مردان و بانوان با کارلوس کی روش گفت: در جلسه‌ای که با کی روش داشتیم، درباره آینده فتبال ایران سیاست‌گذاری شد. یک برنامه‌ریزی کامل برای فوتبال انجام دادیم. ساماندهی و سازماندهی فوتبال کشور از زیر ۱۴ سال تا رده بزرگسالان شروع می‌شود. در این جلسه نحوه تیم‌داری در کشور را مطرح کردند. فلسفه فوتبال پایه را مطرح کردند. ارتباط و تعامل مربیان تیم‌های ملی را روشن کردند. برنامه کامل و مدونی بود. بعد از آن جلسه، یک جلسه دیگر با کی‌روش برگزار کردم و گفتم که می‌خواهم از تیم ملی جوانان در رقابت‌های زیر ۲۳ سال استفاده کنم تا ۴ سال بعد این تیم تجربه گران بهایی را به دست بیاورد. کی‌روش هم با ابراز رضایت از این برنامه گفت که خوشحالم که تصمیم شجاعانه را گرفته‌ای و از آن حمایت می‌کنم.

او ادامه داد: البته شاید در نقاطی که ضعف داریم چند بازیکن زیر ۲۳ سال را هم ببریم اما شاکله اصلی تیم را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند.  تیم ما حدود ۴ سال کوچک‌تر است اما برای رقابت‌های المپیک آماده می‌شوند. اگر یادتان باشد با تیم‌هایی حاضر می‌شدیم که نمی‌توانستند در المپیک به میدان بروند و بعد از یک مرحله بازیکنان را کنار می‌گذاشتند. کار برای ما مقداری سخت می‌شود اما خیلی خوب خواهد بود.

پیروانی درباره راه‌اندازی مرکز تیم‌های ملی نیز گفت: در این مرکز تجهیزات لازم در اختیار مربیان تیم‌های ملی است و دفتر کار همه مربیان در کنار هم قرار دارد. دفترهای پزشکی، روابط عمومی و … هم وجود دارد و این برای فوتبال ما بسیار خوب است.

او درباره انتخاب دستیارانش گفت: همه دستیارانم را خودم انتخاب کردم و این رویه را در تمامی تیم‌هایم داشتم. سرهنگ اخوت هم در دوره‌های قبل مسوول سرپرستی تیم ملی بوده و در این دوره هم به ما کمک می‌کند.

انتهای پیام

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *