خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / اخبار استقلال / حق با قلعه‌نویی است یا افشارزاده؟ استقلال؛ تیمی با ۶ ملی‌پوش و دور از قهرمانی/ پرمهره‌تر از همه

حق با قلعه‌نویی است یا افشارزاده؟ استقلال؛ تیمی با ۶ ملی‌پوش و دور از قهرمانی/ پرمهره‌تر از همه

حق با قلعه‌نویی است یا افشارزاده؟ استقلال؛ تیمی با ۶ ملی‌پوش و دور از قهرمانی/ پرمهره‌تر از همه

سرمربی تیم فوتبال استقلال درحالی جذب نکردن بازیکنان مورد نظرش را به عنوان یکی از دلایل قرار نگرفتن جدی ‌ر در کورس قهرمانی عنوان کرده که در یک بررسی مشخص می شود آبی‌پوشان پرمهره‌ترین تیم لیگ هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در مواجهه با مباحثه از راه دور مدیر عامل و سرمربی استقلال و با بررسی بازیکنان شش تیم بالای جدول رده بندی متوجه می شویم که هیچ تیمی به اندازه استقلال ملی پوش و ستاره ندارد.

مهمترین نکته در میان مباحثه امیر قلعه نویی با افشارزاده را باید در چند جمله بررسی کرد. آنجا که سرمربی استقلال از کمبود مهره به نوعی شکوه کرد و گفت که کاوه رضایی و محسن مسلمان را می خواستیم اما آنها گران بودند و ما پول نداشتیم.

قضاوت کردن در ین رابطه کار بسیار مشکلی است اما واقعیت این است که بدون کاوه رضایی و مسلمان هم استقلال پرمهره ترین تیم لیگ است و نفرات این تیم را نمی توان با تیم نفت یا ذوب آهن، تراکتورسازی و البته حتی سپاهان مقایسه کرد چون بیشترین ملی پوش فیکس در تیم ملی ایران متعلق به استقلال بوده است.

این همه درحالی رخ می دهد که امیر قلعه نویی ادینهو را در ابتدای فصل به خدمت نگرفت و به جای وی شهباز زاده را برای استقلال خریداری کرد که او همین حالا با ۱۱ گل زده دومین گلزن لیگ برتر است و جالب اینجاست که استقلال عنایتی را هم از لیست سرمربی خرید که او همین حالا با ۹ گل زده  سومین گلزن لیگ برتر است.

به این ملی پوشان و آن خریدهایی که از نظر آماری صحیح بوده اند اضافه کنید کرار جاسم و مگویان و عمران زاده و فخرالدینی که هر تیمی در ایران آرزوی داشتن یکی از اینها را دارد و البته نمی تواند آنها را داشته باشد.

در واقع به نظر می رسد استقلال پرمهره ترین تیم لیگ برتر بود که توسط خود امیر قلعه نویی و افشارزاده بسته شد و هیچ کدام از چهار تیم بالادستی استقلال بیشتر از این تیم ملی پوش و ستاره ندارند.

بااین شرایط قضاوت را باید به علاقمندان به فوتبال و خصوصا هواداران استقلال سپرد که تشخیص دهند در این ماجرا حق با امیر قلعه نویی است یا بهرام افشارزاده؟ اگر استقلال فعلا در صدر نیست و شانسش برای قهرمانی کم است، مشکل از مسائل فنی و سرمربی آبی هاست یا مشکلات و نقایص مدیریتی عامل این اتفاق بوده است.

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *