پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 3655 5 اردیبهشت 1394 ساعت [ 19:49 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ نبرد صدرنشینی درپایتخت و تقابل جذاب در اهواز/ برانکو رودروی منتقد

تلاش تراکتورسازی و نفت در غرب و شرق تهران برای حفظ یا رسیدن به صدر، رویارویی برانکو با تیم منتقد برای نجات پرسپولیس و نبرد کسب سهمیه در اهواز از مهمترین اتفاقات روز دوم هفته بیست و هفتم لیگ برتر است.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ نبرد صدرنشینی درپایتخت و تقابل جذاب در اهواز/ برانکو رودروی منتقد

تلاش تراکتورسازی و نفت در غرب و شرق تهران برای حفظ یا رسیدن به صدر، رویارویی برانکو با تیم منتقد برای نجات پرسپولیس و نبرد کسب سهمیه در اهواز از مهمترین اتفاقات روز دوم هفته بیست و هفتم لیگ برتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و هفتم از رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور فردا یکشنبه با برگزاری ۴ مسابقه به پایان می‌رسد، دیدارهایی که می‌تواند تغییراتی را در صدر و قعرجدول رده‌بندی لیگ برتر بوجود آورد.

میزبانی پیکان یکی از ۳ تیم قعرنشین از تراکتور صدرنشین، نخستین بازی روز دوم این هفته است، آنهم در شرایطی که این تیم با توجه به توقف استقلال خوزستان، گسترش و شکست راه‌آهن، این فرصت را دارد با برتری مقابل تراکتور از منطقه خطر خارج شود و تا رده یازدهم بالا بیاید. البته پیکانی‌ها که آخرین بار مقابل تراکتورسازی در هفته دوازدهم لیگ پیروز شدند و در ۱۱ هفته گذشته با هدایت مرفاوی، روزهای بدون برد را سپری می‌کنند، امیدوارند با برتری مقابل تراکتورسازی، به ناکامی‌های خود در این فصل پایان داده و به آرامش نسبی برسند.

اما تراکتورسازی میهمان این بازی، برای تحکیم جایگاهش در صدر جدول، سقوط نکردن به رده دوم و گرفتن انتقام از پیکان، باید در این بازی پیروز شود زیرا اگر این تیم در تهران امتیاز از دست بدهد و نفت برابر ملوان به برتری دست یابد، تبریزی‌ها خیلی زود صدر را از دست می‌دهند. آنها که دیگر امیدی به رقابتهای آسیایی ندارند، حداقل می‌خواهند با قهرمانی در لیگ، دوباره دل هواداران را بدست آوردند.

در دومین بازی این روز، سایپا البرز در کرج میزبان پرسپولیس تهران است. سایپا که دیگر شانس آسیایی شدن را نداشته و در خطر سقوط هم قرار ندارد، در این مسابقه برای نمایش توانایی، قطعی کردن جایگاه هفتمی و یا امیدوار شدن به کسب رده ششم در پایان فصل جاری به میدان می‌آید.

شرایط پرسپولیس اما بسیار متفاوت است، آنها که با هدایت برانکو نیز شکست تلخی را در لیگ قهرمانان آسیا تجربه کردند، اگر در کرج پیروز نشود، در ۳ هفته پایانی باید برای سقوط نکردن بجنگد؛ آنهم با تیم‌های پیکان و گسترش که برای بقا به میدان آمده و استقلال که شاید شانس کسب سهمیه آسیایی داشته باشد، دیدارهایی که به مراتب سخت‌تر از بازی با سایپا است.

البته برانکو در این بازی تیمش را برابر تیم منتقد سرسختش در زمان هدایت تیم ملی یعنی مجید جلالی به میدان می‌فرستد، آنهم با هدف پیروزی. این تیم سرخپوش که از نظر روحی شرایط خوبی نداشته و در این بازی هادی نوروزی و علیپور و احتمالا محسن بنگر و علی‌عسگر را در اختیار ندارد، درصورت رسیدن به برد بعد از ۵ هفته، به بقا در لیگ امیدوارتر شده و حداقل هفته بیست و هفتم را با صعود به رده نهم به پایان می‌رساند. این برد می‌تواند آرامش را به پرسپولیس بازگردانده و روزهای بهتری را در آسیا و لیگ برابر این تیم قرار دهد.

دیدار تیمهای ذوب آهن و نفت تهران

هفته بیست و هفتم در نهایت با برگزاری همزمان دو بازی مهم و سرنوشت ساز دیگر به پایان می‌رسد. در تهران نفت، پس از دو شکست متوالی در لیگ میزبان ملوان بندرانزلی است، تیمی که برای بقا نیاز به برد در این مسابقه دارد.

نفتی‌ها اگر در این بازی خانگی پیروز شوند و تراکتورسازی در زمین پیکان امتیاز از دست بدهد، به صدر باز می‌گردند اما تساوی یا باخت آنها اگر با پیروزی تراکتورسازی و فولاد همراه شود،  از یکسو شانس قهرمانی این تیم در لیگ را به حداقل رسانده و از سوی دیگر با سقوط به رده چهارم، فرصت کسب سهمیه لیگ قهرمانان را از دست می‌دهند. این موضوعی است که اهمیت برد در این بازی مهم را برای شاگردان منصوریان افزایش می‌دهد.

اما میهمان این بازی یعنی ملوان که پس از ۴ پیروزی متوالی در لیگ برتر، در ۴ بازی گذشته پیروز نشده، همچنان در خطر سقوط به دسته اول است. قطعا بردن نفت در تهران، هرچند کار سختی است اما شاگردان فیروز کریمی را به بقا در لیگ امیدوار می‌کند. البته تساوی در این بازی برای ملوان، بهتر از باخت خواهد بود.

در اهواز هم فولاد خوزستان در یکی از دیدارهای مهم هفته میزبان ذوب‌آهن اصفهان است، تیمی که در ۹ بازی گذشته ۶ برد بدست آورده و در صورت پیروزی مقابل فولاد، شانس رسیدنش به سهمیه آسیا در لیگ بیشتر خواهد شد، همچنین هفته جاری را با رسیدن به رده پنجم، به پایان می‌رساند.

ذوب‌آهنی‌ها که فینالیست جام حذفی هم بوده و هفته پیش در یکی از بازی‌های پرگل لیگ چهاردهم نفت صدرنشین را شکست دادند، اگر در فولاد امتیاز از دست بدهند، امیدهایشان برای کسب سهمیه آسیا از لیگ به حداقل رسیده و یا کاملا از بین می‌رود. به همین دلیل آنها نمی‌خواهند بار دیگر در اهواز یک افتخار مهم را از دست بدهند، اتفاقی که چند سال پیش مانع از قهرمانی آنها در لیگ برتر شد.

فولادی‌ها اما پس از شکست مقابل السد قطر و قطعی شدن حذف‌شان از آسیا، انگیزه بالایی برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از لیگ دارند. آنها که پس از ۳ پیروزی متوالی در لیگ، امروز حتی شانس تکرار قهرمانی در این رقابتها را دارند، برای رسیدن به دو هدف بزرگ خود نباید در بازی خانگی مقابل ذوب‌آهن امتیاز از دست بدهند. هرچند این روزها شکست دادن ذوب‌آهن آماده که در ۹ بازی گذشته نباخته است، سخت خواهد بود اما تنها راه فولادی برای قهرمانی و یا رسیدن به آسیا انجام این کار دشوار است.

دیدار تیمهای فوتبال السد قطر و فولاد

نتایج دیدارهای روز نخست از هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
* سپاهان اصفهان ۳ – راه‌آهن تهران صفر
گل‌ها: لوسیانو پریرا (۳۱ و ۷۳) و مهدی شریفی (۶۰) برای سپاهان

* نفت مسجدسلیمان صفر – استقلال خوزستان صفر

* گسترش فولاد تبریز صفر – صبای قم صفر

* استقلال تهران صفر – پدیده مشهد صفر

برنامه دیدارهای روز دوم از هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
یکشنبه – ۶ اردیبهشت‌ماه
* پیکان تهران – تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۷، ورزشگاه شهرقدس تهران
* سایپا البرز – پرسپولیس، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه انقلاب کرج
* فولاد خوزستان – ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۸، ورزشگاه غدیر اهواز
* نفت تهران – ملوان بندرانزلی، ۱۸، ورزشگاه تختی تهران

دیدار تیمهای فوتبال سایپا و پیکان

جدول آقای گل لیگ چهاردهم:
۱۷ گل:

لوسیانو ادینهو (تراکتورسازی)

۱۱ گل:
سجاد شهباززاده (استقلال)

۹ گل:
مهدی شریفی و لوسیانو پریرا (سپاهان) و رضا عنایتی (استقلال)

۸ گل:
محمدرضا خلعتبری (سپاهان)، امید ابراهیمی (استقلال)، مسعود حسن‌زاده (ذوب‌آهن) و آلوز نانگ (فولاد)

۷ گل:
محمد قاضی (فولاد)، امیرارسلان مطهری (نفت تهران)، سروش رفیعی (فولاد)، محسن دلیر (تراکتورسازی) و جابر انصاری (گسترش فولاد)

۶ گل:
مهدی سیدصالحی، مهدی مومنی و میثم مجیدی (استقلال خوزستان)، کاوه رضایی (ذوب‌آهن)، سیدجلال رافخایی (ملوان)، حامد شیری (سایپا)،  محسن یوسفی (ملوان)، رامین رضائیان (راه‌آهن)، ایوب کلانتری (صبای قم)، سامان نریمان جهان (تراکتورسازی) و لئوناردو پادوانی (نفت تهران)

جدول رده‌بندی لیگ برتر

نام تیمبازیبردتساویباختزدهخوردهتفاضل‌امتیاز
۱تراکتورسازی تبریز۲۶۱۵۵۶۴۸۲۹۱۹۵۰
۲سپاهان اصفهان۲۷۱۴۸۵۳۸۲۵۱۳۵۰
۳نفت تهران۲۶۱۳۹۴۳۷۲۴۱۳۴۸
۴فولاد خوزستان۲۶۱۴۵۷۳۱۲۲۹۴۷
۵استقلال تهران۲۷۱۲۸۷۳۷۲۸۹۴۴
۶ذوب‌آهن اصفهان۲۶۱۱۹۶۴۰۲۶۱۴۴۲
۷سایپا البرز۲۶۱۰۷۹۳۰۲۶۴۳۷
۸صبای قم۲۶۸۹۹۲۴۲۹۵-۳۳
۹پدیده مشهد۲۷۶۱۳۸۲۲۲۳۱-۳۱
۱۰پرسپولیس۲۶۷۸۱۱۲۶۳۱۵-۲۹
۱۱گسترش فولاد۲۷۵۱۲۱۰۲۷۳۶۹-۲۷
۱۲ملوان بندرانزلی۲۶۵۱۱۱۰۲۵۳۰۵-۲۶
۱۳استقلال خوزستان۲۷۴۱۴۹۳۱۳۹۸-۲۶
۱۴پیکان تهران۲۶۴۱۳۹۱۳۲۲۹-۲۵
۱۵نفت مسجدسلیمان۲۷۳۱۳۱۱۱۸۳۳۱۵-۲۲
۱۶راه‌آهن تهران۲۷۵۷۱۵۲۱۴۵۲۴-۲۲

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت