پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 3860 11 اردیبهشت 1394 ساعت [ 0:24 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جواد نکونام:هنوز از فوتبال خداحافظی نکرده ام!/در رسانه‌ها فهمیدم رسماً مربی تیم‌ملی شده‌ام

تیفوسی : یکی از مهمترین خبرهای هفته جاری فوتبال ایران، حضور جواد نکونام روی نیمکت ایران، کنار دست کروش بود.

جواد نکونام:هنوز از فوتبال خداحافظی نکرده ام!/در رسانه‌ها فهمیدم رسماً مربی تیم‌ملی شده‌ام

تیفوسی :  یکی از مهمترین خبرهای هفته جاری فوتبال ایران، حضور جواد نکونام روی نیمکت ایران، کنار دست کروش بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛بلافاصه پس از خداحافظی او از تیم‌ملی، شایعاتی درباره مربیگری‌‌اش مطرح شد و سرانجام بعد از جلسه هیأت‌رئیسه فدراسیون، این خبر به صورت رسمی اعلام شد.

هر چند این کار بدون هماهنگی کروش و نکونام صورت گرفت اما با شکل پوشش آن در رسانه‌ها، دو طرف دیگر چاره‌ای به شروع کار ندارند! پس از انتشار این خبر، خیلی‌ها تلاش کردند با جواد نکونام گفت‌وگو کنند. هافبک سابق تیم‌ملی ناگهان با تماس‌های زیادی روبه‌رو شد اما ترجیح داد به این تماس‌ها پاسخ ندهد. نکونام تنها در این باره به نزدیکان خود گفت: «من بازیکن اوساسونا هستم و هنوز با این تیم قرارداد دارم. بازی‌های حساسی با اوساسونا در پیش داریم و می‌خواهم تمرکزم را روی این مسابقات بگذارم.» نکونام همچنین توضیح داد: «البته حضور در تیم‌ملی برای هرکسی افتخار است اما تا این لحظه درباره شروع کار و چگونگی آن هیچ صحبتی انجام نداده‌ایم و من از طریق رسانه‌ها متوجه شدم رسماً سرمربی تیم‌ملی شده‌ام!»

کارلوس کروش هم بعد از انتشار این خبر به علی کفاشیان گفت هنوز درباره زمان شروع همکاری با نکونام توافق نکرده و چنین اتفاقی در واقع کار آنها را مختل می‌کند. داستان از این قرار است که کروش پیشنهاد اولیه را به نکونام داده بود اما دو طرف به هیچ‌وجه درباره جزئیات به توافق نرسیده بودند. قرار بود کاپیتان سابق تیم‌ملی تعیین تکلیف کند که آیا در پایان فصل از فوتبال خداحافظی می‌کند یا نه. ولی پیش از اینکه دو طرف تکلیف را بدانند، یکی از اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال سریعاً این خبر را در اختیار رسانه‌ها قرار داد تا آنها دچار سرگیجه شوند. نکته اینجاست که نکونام هنوز از نظر بدنی آماده است و پیش از اتمام رقابت‌های لیگ دسته دوم اسپانیا، با چند پیشنهاد روبه‌رو شده است. حالا شرایط به وجود آمده تا حدودی تکلیف کار را روشن کرده است.

برانکو: پیروانی تحصیلکرده است/نکونام انتخاب خوبی بود
جواد نکونام و افشین پیروانی دو عضو تازه کادر فنی تیم ‌ملی هستند. واکنش اهالی فوتبال به انتخاب این دو مثبت بوده است. برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ‌ملی و فعلی پرسپولیس که تجربه کار با آنها را دارد، ابتدا درباره انتخاب پیروانی می‌گوید: «من به خوبی او را می‌شناسم. پیروانی آدم تحصیلکرده‌ای است و من مطمئن هستم از پس وظایفی که به او محول کرده‌اند، به خوبی برمی‌‌آید.» برانکو همچنین درباره انتخاب نکونام هم توضیح می‌دهد: «جواد در گذشته خودش را به طور کامل نشان داده است. او بازیکن توانمندی است و برای تیم ‌ملی هم بازی‌های خوبی انجام داد. به اعتقاد من انتخاب جواد، انتخاب خوبی بود. به اضافه اینکه نکونام باید در کلاس‌های مربیگری هم حاضر شود.»

نکونام و کروش در تماس تلفنی چه گفتند؟
کارلوس کروش سرمربی تیم ‌ملی به صورت تلفنی با جواد نکونام گفت‌وگو کرد. در حالی که خبر دستیاری این بازیکن به صورت قطعی اعلام شد و تمام رسانه‌ها هم آن را اعلام کردند، این مربی و کاپیتان سابق تیم ‌ملی تازه درباره زمان شروع کار گفت‌وگو کردند. دیروز یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر گفت: «ما هم هنوز نمی‌دانیم چه زمانی نکونام کارش را در تیم ‌ملی آغاز می‌کند.» شماره ۶ یک فصل دیگر با اوساسونا قرارداد دارد و می‌تواند هنوز در رده باشگاهی بازی کند. به همین خاطر وقتی خبر مربیگری قطعی او منتشر شد، خیلی‌ها پرسیدند مگر او به دوران بازیگری‌‌اش خاتمه داده است؟ به گفته آن مقام مسئول، نکونام و کروش در تماس تلفنی‌ای که داشتند، با هم درباره زمان شروع همکاری حرف زدند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که باید چند روز فکر کنند تا نظر نهایی‌شان را بدهند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت