پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4040 15 اردیبهشت 1394 ساعت [ 20:21 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کی روش: شاید کوروش کبیر من را ممنوع‌الخروج کرد!

تیفوسی : کارلوس کی روش پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام دوباره کار خود را در تیم ‌ملی آغاز کرد

کی روش: شاید کوروش کبیر من را ممنوع‌الخروج کرد!

تیفوسی : کارلوس کی روش پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام دوباره کار خود را در تیم ‌ملی آغاز کرد. تمدید حضور سرمربی تیم‌ ملی در ایران در حالی تأیید و نهایی شد که هنوز ابهامات زیادی در مورد مشکلات و اختلافات او با فدراسیون، مسئله ممنوع‌الخروجی‌‌اش و برنامه‌های آینده تیم‌ ملی وجود دارد. کارلوس کی روش صحبت‌های جالب توجهی را با روزنامه خبر ورزشی مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید.

انتخاب علی‌ کفاشیان به عنوان یکی‌ از نواب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، به نظر شما تا چه اندازه می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند؟
انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال ایران به عنوان یکی‌ از نواب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بزرگ‌ترین و بهترین دستاورد‌ فوتبال ایران در ۲۵، ۳۰ سال اخیر است. ارزش و اهمیت این انتخاب، بیشتر از این بابت است که کسی‌ نمی‌تواند این موقعیت را به خطر بیندازد و به چالش ببرد. در ۴ سال گذشته، فدراسیون فوتبال ایران احترام و تحسین زیادی را از همه جهان به ‌دست آورده است. من می‌خواهم این انتخاب را به همه اهالی فوتبال ایران، مقامات رسمی‌، مربیان، بازیکنان، کادر اداری و به ‌خصوص آقای کفاشیان تبریک بگویم. بدون ‌شک این یک موفقیت شخصی‌ بزرگ است که نتیجه تعهد و تلاش‌های ایشان برای تیم ‌ملی‌ است. به عنوان یکی‌ از نواب رئیس AFC، آقای کفاشیان یکی‌ از ۱۲ شخصیت با نفوذ و با اهمیت جهان فوتبال خواهد بود، در کنار آقای بلاتر و همه رؤسا و نواب رؤسای کنفدراسیون‌های مختلف. من امیدوارم و آرزو می‌کنم هدف اصلی‌ همه اعضای فوتبال ایران این باشد که در کنار هم و به صورت متحد، از کفاشیان حمایت کنند تا او وظایف و مسئولیت‌هایش را در این پست به بهترین نحو انجام دهد. این انتخاب یک موقعیت بی‌نظیر برای پیشرفت و موفقیت فوتبال ایران در آینده است. من برای ایشان بهترین‌ها را آرزو دارم و امیدوارم موفق باشد. اطمینان دارم با پشتکار و موقعیت جدید کفاشیان در AFC، احترام بیشتر و موقعیت مناسب‌تر برای کمک به‌ دستاورد‌های بیشتر و آینده بسیار بهتر برای فوتبال ایران به ارمغان خواهد آمد.

در خصوص برنامه‌های تیم ‌ملی‌ هم صحبت کنیم. آیا بازی دوستانه با کنیا یا تیم‌ دیگری قطعی شده است؟
بر اساس برنامه آماده‌سازی تیم‌ ملی‌، ما به دنبال برگزاری چند بازی دوستانه هستیم. کنیا برای برگزاری بازی دوستانه با ما شرایطی را تقاضا کرده است. در حال حاضر هم این پیشنهاد خیلی‌ شفاف نیست زیرا یک بار آنها می‌گویند با تیم ‌ملی‌ در تهران بازی می‌کنند و روز دیگر می‌گویند در استانبول می‌خواهیم بازی کنیم. ما باید با احتیاط در این مورد صحبت کنیم تا گمانه‌زنی اشتباه پیش نیاید زیرا برخی‌ به دنبال سوء‌استفاده شخصی‌ در چنین موقعیت‌هایی هستند.

در مورد سایر برنامه‌های تدارکاتی تیم‌ ملی‌ می‌توانید بیشتر توضیح دهید؟
امروز ۵ ماه می ‌است و حدود ۱۴ روز تا اولین اردوی خودمان در مقدماتی جام‌ جهانی‌ ۲۰۱۸ روسیه فاصله داریم. متأسفانه هنوز هم نمی‌توانیم تأیید نهایی و یا جزئیات بیشتری در مورد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ‌ملی‌ برای اردوی تدارکاتی قبل از بازی با ترکمنستان را داشته باشیم.

با توجه به این صحبت‌ها، آیا نگرانی دیگری در مورد تیم ‌ملی‌ و آماده‌سازی آن دارید؟
نگرانی؟! نه، نه به هیچ‌ وجه! همه چیز در آخر (‌یا پس از آن‌) ان‌شاءا… درست خواهد شد! همه چیز به حالت عادی برگشته است. همیشه یک جوری و از یک راهی‌، شخصی از بیرون می‌‌آید و با خودش جادو و معجزه می‌آورد.

شما هنوز هم قادر به خروج از کشور نیستید اما بر اساس اخباری که روز گذشته اعلام شد، گویا قرار است این مشکل تا ۲۴ ساعت آینده برطرف شود.
۲۴ ساعت، ۲۴ دقیقه یا ۲۴ ثانیه. این تصمیم که جلوی من را گرفتند و مانع سفر من طبق حقوق شهروندی‌ام شدند، تصمیمی که مانع سفر و رفت ‌و آمد من به صورت آزادانه شده و حقوق شهروندی من را از من گرفته، هرگز نباید اتفاق می‌افتاد. این غیرمنصفانه است و صحیح نیست که مقامات مالیاتی کشور با اطلاع از اینکه این مطلب وظیفه من نبوده، از شخص من سوءاستفاده کنند. بعد از حضور در ۲ جلسه‌ای که با مقامات مالیاتی داشتیم، بدون هیچ شک و تردیدی کاملاً واضح است که طبقه ماده ۸۹ قانون مالیاتی کشور، تصمیم گرفته شده بابت ممنوع‌الخروجی من، به هیچ عنوان مبنای حقوقی ندارد. زمانی‌ که فدراسیون فوتبال به عنوان کارفرمای من، وظیفه ذکر شده را متقبل و متعهد شده است. حتی فراتر از این، باید این را عرض کنم که مقامات مالیاتی کاملاً اتخاذ این تصمیم از جانب خودشان را رد کردند و تا جایی‌ که من می‌‌دانم، مسئولان ورزشی هم این کار را انجام نداده‌اند. پس چه کسی‌ این کار را انجام داده است؟ آن شخص خیالی‌ای که این تصمیم را گرفته، چه کسی‌ است؟! هیچ‌ کس اطلاع ندارد. شاید کوروش کبیر این تصمیم را گرفته اما سعی‌ کردم با او تماس بگیرم که موفق نشدم. شاید ایشان هزینه مکالمات خود را پرداخت نکرده و تلفنش قطع شده است! برای شخص من بسیار ساده است‌؛ پرداخت مالیات یک طرف قضیه است اما جلوگیری از حقوق شهروندی و رفت ‌و آمد آزادانه من از کشور یک مطلب به طور کامل جدا. در آخر باید بار دیگر عرض کنم جلوگیری کردن از خروج بنده از کشور به صورت آزادانه و چه برای موارد شخصی‌ و چه برای مسائل کاری و منع حقوق شهروندی بنده، کاملاً بی‌احترامی به شخص من بوده. به هیچ عنوان قابل قبول نیست. بگذارید از آن ‌فرد خیالی بابت نشان دادن اعتماد، اطمینان و احترام بار دیگر تشکر کنم.

 

طرح از حسین صافی

 

 

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت