پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4088 16 اردیبهشت 1394 ساعت [ 14:04 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

عزت‌اللهی: تشویق سیمئونه بزرگترین سورپرایز زندگی فوتبالی‌ام بود

هافبک جوان و ایرانی تیم فوتبال اتلتیکومادرید می‌گوید روزی که سرمربی تیم بزرگسالان این باشگاه او را تشویق کرده، لذت‌بخش‌ترین روزش را پشت سر گذاشته است

تیفوسی:

با ماندن کی‌روش می‌خواهم زودتر به آرزویم برسم

عزت‌اللهی: تشویق سیمئونه بزرگترین سورپرایز زندگی فوتبالی‌ام بود

خبرگزاری تسنیم: هافبک جوان و ایرانی تیم فوتبال اتلتیکومادرید می‌گوید روزی که سرمربی تیم بزرگسالان این باشگاه او را تشویق کرده، لذت‌بخش‌ترین روزش را پشت سر گذاشته است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هافبک جوان کشورمان که هر روز در فوتبال اروپا بیشتر پیشرفت می‌کند، چند وقتی است که از تیم جوانان اتلتیکومادرید به تیم بزرگسالان C این باشگاه راه یافته و حالا رویای حضور در تیم اصلی را در سر می‌پروراند.
سعید عزت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایطش در اتلتیکومادرید، حضور در تیم بزرگسالان و تمرین کردن زیر نظر دیه‌گو سیمئونه، هدفش برای رسیدن به تیم ملی و … صحبت کرده است.
تسنیم: به نظر می‌رسد پیشرفت خوبی در اسپانیا داشته‌ای و بعد از چند ماه حضور در تیم جوانان اتلتیکومادرید به تیم C بزرگسالان راه یافتی.
درست است و از این بابت خدا را شکر می‌کنم که حضورم همراه با پیشرفت بود. از زمانی که به تیم بزرگسالان آمده‌ام در تمام بازی‌ها به میدان رفتم و اکنون ۲ بازی دیگر باقی مانده تا فصل به پایان برسد. دو هفته پیش در دربی مادرید به پیروزی رسیدیم و این هفته هم مقابل آلکورکون موفق به پیروزی شدیم.
تسنیم: در بازی مقابل آلکورکون هم موفق شدی پاس گل بدهی.
از دقیقه ۶۰ وارد زمین شدم. یک بر صفر عقب افتاده بودیم و لحظات پایانی بازی بود که توانستم پاس گل بدهم تا بازی مساوی شود. خوشبختانه توانستم به اعتماد کادرفنی پاسخ بدهم و از این موضوع خوشحالم.
تسنیم: از شرایطی که در تیم C داری راضی هستی و چه زمانی قرار است به تیم اصلی راه پیدا کنی؟
هنوز که وضعیتم برای فصل آینده مشخص نشده و در حال بررسی پیشنهاد تمدید قرارداد باشگاه هستیم. باید ببینیم با چه شرایطی می‌خواهند تمدید کنند و بعد از آن تصمیم می‌گیرم. اکنون به جز پیشنهاد تمدید قرارداد اتلتیکومادرید، از سه تیم اروپایی دیگر هم پیشنهاد دارم اما اولویت اتلتیکومادرید است. اگر پیشنهاد خوبی ارائه شود و بتوانم تا یک سال آینده به تیم اصلی راه پیدا کنم، قراردادم را تمدید خواهم کرد.
تسنیم: این موضوع به چه شرایطی بستگی دارد؟
در اتلتیکومادرید باید پله پله پیش رفت و به یکباره نمی‌توان پیشروی کرد. من عضو تیم C هستم و باید راهی تیم B شوم اما این تیم اکنون وضعیت خوبی ندارد. تیم B در حال سقوط به لیگ دسته سوم است و من می‌خواهم سال به سال پیشرفت کنم. اگر بتوانم بعد از یک سال بازی در تیم B به تیم اصلی بروم، قطعاً تمدید می‌کنم.
تسنیم: سیمئونه هم در این خصوص تصمیم‌گیرنده است؟
او همه بازیکنان را زیر نظر دارد و بازی آنها را می‌بینید. اگر هم بازیکنی مدنظرش باشد به باشگاه دستور می‌دهد که قرارداد او را تمدید کنند تا در آینده به کار بگیرد. بعد از بازی خوبی که مقابل چلسی در لیگ قهرمانان انجام دادیم، سومین تمرین بعد از بازی‌مان بود که سیمئونه وارد کمپ شد. هنوز تمرین تیم بزرگسالان شروع نشده بود که ایستاد و تمرینات ما را از نزدیک تماشا کرد. آن روز جرمان بورگوس دستیارش را دنبال من فرستاد و گفت سیمئونه گفته امروز با تیم اصلی تمرین کنم. خوب هم تمرین کردم و سیمئونه تشویقم کرد که فکر می‌کنم این روحیه دادن او نشأت گرفته از بازی خوب مقابل چلسی بود.
تسنیم: پس یک روز خوب را پشت سر گذاشتی؟
بزرگترین سورپرایز زندگی فوتبالی‌ام بود و یک روز لذتبخش را پشت سر گذاشتم چون هر وقت سیمئونه می‌خواست از تیم جوانان بازیکنی را به تمرین بزرگسالان اضافه کند، دو سه نفر را فرا می‌خواند تا تمرینات با تعداد مورد نظرش انجام شود اما آن روز فقط من را به تمرین برد و بعد از آن هم به تیم بزرگسالان C اضافه شدم. البته صحبت مستقیمی با هم نداشتیم اما چون همه بازیکنان را ارزیابی می‌کند اگر نظر مثبتی روی بازیکنی داشته باشد به باشگاه اعلام می‌کند.

 

تسنیم: با بازی در لیگ قهرمانان اروپا جزو بازیکنان با تجربه هستی؟
لیگ قهرمانان یک میدان بزرگ و افتخاری بود که توانستم در این میدان بازی کنم. ابتدا که به اتلتیکومادرید آمدم ۲، ۳ ماه دنبال کارهای ویزا و مجوز بازی‌ام بودم و به همین دلیل دیر به تیم جوانان ملحق شدم. چند بازی اول لیگ قهرمانان را از دست دادم اما بازی با چلسی یک تجربه خوب بود. این بازی را جان تری، دیه‌گو کاستا و داوید لوئیز از نزدیک دیدند و حتی کاستا و لوئیز به رختکن ما آمدند و با هم صحبت کردیم.
تسنیم: در این مدت پست اصلی تو در اتلتیکومادرید چه بوده که هم در گلزنی و هم در گل ساختن موفق بودی؟
هافبک دفاعی هستم.
تسنیم: یعنی هافبک دفاعی آزاد هستی که توانستی آمار خوبی در گلزنی و دادن پاس گل داشته باشی؟
اتفاقاً آزاد نیستم اما سعی می‌کنم خودم را در موقعیت گلزنی قرار دهم. وقتی می‌بینم شرایط فراهم است سریع خودم را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهم و اگر هم شرایط مهیا باشد سعی می‌کنم هم تیمی‌هایم را در موقعیت گل قرار دهم.
تسنیم: با این روند امید داری که به تیم ملی دعوت شوی؟
از روز اولی که به اتلتیکومادرید آمدم هدفم رسیدن به تیم ملی بزرگسالان بود و هر روز با این امید به پیشرفتم فکر می‌کنم. می‌خواهم به این هدف بزرگ برسم و حالا که کارلوس کی‌روش هم مانده و به بازیکنان جوان و لژیونر اهمیت می‌دهد، می‌خواهم زودتر به این آرزو برسم.
تسنیم: البته کادرفنی تیم امید هم روی تو حساب کرده است.
لباس ملی برای من فرقی ندارد و سرباز ایران هستم. فرقی ندارد که تیم امید باشد یا بزرگسالان، هدفم این است با لباس ایران بدرخشم و باعث سربلندی کشورم شوم. مطمئناً اگر هم به تیم امید دعوت شوم با جان و دل در خدمت خواهم بود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت