پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4150 18 اردیبهشت 1394 ساعت [ 16:32 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

با همکاری سازمان بازرسی/ بازیکنان ومربیان میلیاردی شناسایی شدند/بازیکنان باید مالیات بدهند

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: با بازرسی و ورود سازمان بازرسی به باشگاه های ورزشی، بازیکنان و مربیان با قرار داد های میلیاردی شناسایی شدند.

با همکاری سازمان بازرسی/ بازیکنان ومربیان میلیاردی شناسایی شدند/بازیکنان باید مالیات بدهند

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: با بازرسی و ورود سازمان بازرسی به باشگاه های ورزشی، بازیکنان و مربیان با قرار داد های میلیاردی شناسایی شدند.

به گزارش خبربرنگار مهر، مهدی تاج روز جمعه در نشست خبری در محل هتل پردیسان مشهد بیان کرد: بر اساس بازرسی به عمل آمده توسط سازمان بازرسی کشور از باشگاه های کشور تعداد ۲۰ بازیکن و سه مربی دارای قرارداد یک میلیارد تومان، یک بازیکن یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، یک بازیکن یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان، ۲۵ بازیکن ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد، ۲۲ بازیکن ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون و ۵۴ بازیکن ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان شناسایی شدند.

وی اظهار کرد: بر اساس این گزارش تعداد ۱۰۲ بازیکن و دو سرمربی و هفت مربی نیز بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان دریافتی داشتند.

وی گفت: بر هیمن اساس تعداد ۲۶۵ بازیکن نیز بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قرارداد داشتند که دو سوم لیگ را شامل می شود و به طور میانگین این بازیکنان ۳۳ درصد قرارداد خود را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پول‌ها و قراردادها هنوز پرداخت نشده است، ادامه داد: ما از تیم‌ها درخواست کردیم که تمامی هزینه‌ها را اعلام کنند و بسیار خوشحال هستم که تمامی باشگاه‌ها همکاری کردند و این اعداد را در سایت هایشان زدند.

تاج گفت: در لیگ امسال مبالغ قراردادهای بازیکنان و مربیان و سرمربیان به صورت جامع و آماری و دقیق وجود دارد که این مهم نیز با همت و کمک سازمان بازرسی کل کشور به دست آمده است.

سیاست جوان گرایی در دستور کار

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با بیان اینکه جوان گرایی به عنوان یکی از سیاست های این سازمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد بیان کرد: بهره گیری از بازیکنان جوان علاوه بر ایجاد بستر رشد و شکوفایی استعداد های جوان موجب کاهش قیمت بازیکنان می شود.

وی با بیان اینکه تلاش می شود تا بازیکنان در شهر خودشان بازی کنند، ادامه داد: این اقدام موجب جلوگیری از دلال بازی خواهدشد.

وی افزود: سازمان لیگ در حال حاضر در تلاش برای اجرای اقتصاد مقاومتی در باشگاه‌های کشور است و یکی از برنامه‌هایی که سازمان لیگ برای اجرای این امر در نظر گرفته کاهش قرارداد بازیکنان و دیگری تلاش برای اجرای یک مکانیزم صحیحی برای ماندگاری بازیکنان در استان های خود و کاهش دلالی‌ها در فوتبال است.

صعود تیم سیاه جامگان باید در فوتبال الگو شود

تاج با بیان اینکه صعود تیم سیاه‌جامگان باید برای همه تیم‌هایی که سهمیه می‌خرند الگو شود، افزود: سیاه‌جامگان بدهی ندارد و از این نظر مشکلی برای حضور آنها در لیگ برتر وجود ندارد.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به اینکه سیاه‌جامگان منابعی را برای خود تأمین کرده اند، ادامه داد: سازمان لیگ مبالغی را برای تیم‌ها در نظر گرفته که باید برای ضمانت حضور در لیگ برتر به سازمان لیگ بدهند که هنوز این اعداد قطعی نشده است.

وی با اشاره به حضور بازیکنان خراسان رضوی در لیگ برتر گفت: در حال حاضر ۲۳ بازیکن از خراسان رضوی در لیگ برتر حضور دارند که از این تعداد ۱۲ نفر آنها در تیم پدیده بازی می‌کنند.

بازیکنان باید مالیات بدهند

تاج بیان کرد: از سال آینده هر بازیکن و مربی چه ایرانی یا خارجی باید مالیات بپردازد.

وی همچنین اظهار کرد: پیشنهاد رئیس کمیته داوران در رابطه با افزیش صد درصدی حقوق داوران نیز به سازمان لیگ آمده و لذا با در نظر گرفتن شرایط و منابع در حال بررسی این موضوع هستیم.

رئیس سازمان لیگ افزود: با توجه به این میزان حق الزحمه دریافتی اعتقاد دارم که این عدد از کمترین اعداد لیگ برتر است.

دوربین ها باید به ورزشگاه ها راه پیدا کنند

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با بیان اینکه براساس مصوبه شورای تامین باید دوربین‌ها را به ورزشگاه‌ها راه بدهیم اظهار کرد:  بنا بر قانون باید به رسانه احترام بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ پولی از صدا و سیما به دست ما نرسیده اظها کرد: این موضوع به فوتبال ضربه خواهد زد موضوعی که در هیچ نقطه‌ای از دنیا در فوتبال حرفه‌ای اتفاق نمی‌افتد

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت