خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار والیبال و بسکتبال / با برگزاری دیدار پرتغال – هلند؛ لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کلید خورد/ شکست کوبا در نخستین گام

با برگزاری دیدار پرتغال – هلند؛ لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کلید خورد/ شکست کوبا در نخستین گام

با برگزاری دیدار پرتغال – هلند؛ لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کلید خورد/ شکست کوبا در نخستین گام

بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ جهانی از شنبه شب با دیدار دو تیم پرتغال و هلند از سطح دوم این رقابتها آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ با حضور ۳۲ تیم در سه سطح پیگیری خواهد شد که دو تیم پرتغال و هلند نخستین مسابقه این رقابتها را برگزار کردند. در این مسابقه هلند موفق به شکست سه بر یک میزبان خود شد. هلندی‌ها در ست نخست ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شدند اما در سه ست بعدی با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ برابر تیم ملی پرتغال به پیروزی رسیدند.

در دیگر مسابقه هفته نخست سطح دوم این رقابتها دو تیم کانادا و کوبا به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه نیز سه بر صفر به سود کانادا به پایان رسید. والیبالیست‌های کوبا در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۶ بر ۲۴ مغلوب میزبان خود کانادا شدند.

لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ با حضور ۳۲ تیم در سه سطح پیگیری خواهد شد که در سطح یک این رقابتها هشت تیم در دو گروه مقدماتی به مصاف یکدیگر می‌روند. در گروه یک، هشت تیم برتر این رقابتها تیم های برزیل، ایتالیا، صربستان و استرالیا به مصاف یکدیگر می‌روند تا سه تیم از این گروه به مرحله نهایی رقابتها که به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، صعود کنند.

در گروه دوم این رقابتها نیز آمریکا قهرمان لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ برای دفاع از عنوان قهرمانی خود برابر رقیبان سرسختی مانند روسیه قهرمان سال ۲۰۱۳ لیگ جهانی و لهستان قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که سومین حضور خود در این تورنمنت را تجربه می‌کند. از این گروه تنها دو تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی والیبال از جمعه هشتم خردادماه آغاز می‌شود و به مدت شش هفته یعنی تا یکشنبه ۱۴ تیرماه ادامه دارد. دور نهایی این رقابتها نیز ۱۵ تا ۱۹ جولای (۲۴ تا ۲۸ تیرماه) به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل پیگیری خواهد شد که علاوه بر پنج تیم سطح یک، قهرمان رقابتهای سطح دو در آن شرکت خواهند کرد.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/17/4/1695641.jpg

در سطح دو لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ نیز ۱۲ کشور رقابتهای دور مقدماتی خود را از شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در سه گروه برای کسب یک سهمیه مرحله نهایی آغاز کردند. این مسابقات نیز به مدت هشت هفته پیگیری می‌شود و در نهایت از هر گروه یک تیم به مرحله نهایی سطح دو که به میزبانی بلژیک برگزار می‌شود، صعود خواهند کرد تا ۱۰ و ۱۱ جولای (۱۹ و ۲۰ تیرماه) چهار تیم مرحله نهایی برای صعود به مرحله نهایی سطح یک به مصاف هم بروند.

دور مقدماتی سطح سوم لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ با حضور ۱۲ تیم در سه گروه به صورت متمرکز برگزار می‌شود که دور رفت در سه کشور مونته نگرو، مکزیک و قزاقستان و دور برگشت در کشورهای ترکیه، یونان و مصر برگزار می‌شود. مرحله نهایی این رقابتها نیز با قهرمان سه گروه و اسلواکی به عنوان میزبان برگزار خواهد شد تا تیم قهرمان به سطح دو لیگ جهانی سال ۲۰۱۶ صعود کند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *