- تیفوسی - http://tifo30.ir -

تصمیم عجیب کمیته فوتسال؛ شمسایی و تاسیسات جانشین خسوس و تیم ملی شدند/ معرفی اعضای کادرفنی!

تصمیم عجیب کمیته فوتسال؛ شمسایی و تاسیسات جانشین خسوس و تیم ملی شدند/ معرفی اعضای کادرفنی!

رئیس کمیته فوتسال در تازه‌ترین تصمیم خود وحید شمسایی را به عنوان سرمربی موقت تیم ملی انتخاب کرد و در اقدامی عجیب از این مربی خواست تیم تاسیسات را به جای تیم ملی به تورنمنت پرتغال ببرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، سیدرضا افتخاری در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال ایران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: پس از اینکه خسوس بطور کتبی اعلام کرد نمی‌تواند برای ادامه همکاری به ایران بازگردد، جهت اینکه وقفه‌ای در برنامه‌های تیم ملی ایجاد نشود تصمیم گرفتیم یک نفر را بطور موقت به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس طی صحبتی که شب گذشته با رئیس فدراسیون داشتم و در نهایت مورد تایید وی قرار گرفت، مقرر شد با توجه به اینکه لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود و اینکه هر باشگاه در این مسابقات اسکلت اصلی تیم ملی کشورهای‌شان را تشکیل می‌دهد، به همین دلیل باشگاه تاسیسات دریایی که نماینده ایران در این مسابقات است، می‌تواند به صورت قرضی از بازیکنان باشگا‌ه‌های دیگر استفاده کند تا با قدرت هرچه تمام از  اعتبار فوتسال ایران در مسابقات آسیایی دفاع کند.

رئیس کمیته فوتسال در ادامه افزود: پیش از این آماده‌سازی تیم ملی فوتسال برای اعزام به پرتغال را برنامهریزی کرده بودیم که با انجام این طرح و پس از مشورت با رئیس فدراسیون در واقع تیم تاسیسات دریایی ایران با جذب بازیکنان دیگر تیم‌ها حکم تیم ملی ایران را خواهد داشت و از آنجاییکه ما هم به دنبال تشکیل و ایجاد آمادگی تیم ملی فوتسال را هستیم، بر همین اساس تیم تاسیسات دریایی را جهت برگزاری دو دیدار دوستانه با تیم ملی پرتغال به این کشور اعزام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: درواقع با این اعزام و برگزاری دو دیدار تدارکاتی مقابل پرتغال، تیم تاسیسات دریایی ایران هم برای حضور پرقدرت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا آماده خواهد شد و با این طرح هم از اعتبار فوتسال ایران در آسیا دفاع می‌شود و هم تیم ملی را تشکیل خواهیم داد.

افتخاری درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتسال ایران بیان کرد: با این روش عملکرد کادرفنی تیم تاسیسات دریایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و چنانچه کادرفنی این تیم بتواند عملکرد قابل قبولی در این دو دیدار تدارکاتی و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به نمایش بگذارد، به عنوان گزینه هدایت تیم ملی فوتسال ایران معرفی خواهند شد.

وی در ادامه صحبت‌‎هایش تشریح کرد: صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان نشستی با وحید شمسایی سرمربی تیم تاسیسات دریایی داشتم که وی با قبول این طرح، دستیاران خود را برای همکاری اعلام و سفال منش، خوراکچی و هاشم‌زاده را به عنوان مربی و قهرمانی را به عنوان مربی دروازبانان معرفی کرد.

افتخاری در پایان گفت: بر همین اساس کمیته فوتسال تصمیم گرفت امیر شمسایی را به عنوان سرپرست تیم ملی در اعزام به پرتغال انتخاب کند. در این مدت فرصت بررسی رزومه مربیان خارجی واجد شرایط را خواهیم داشت تا در صورت عدم رضایت از عملکرد کادرفنی موقت تیم ملی، گزینه های دیگر را برای هدایت تیم ملی فوتسال ایران انتخاب کنیم.

افتخاری درحالی این مطلب را اعلام کرده است که تا روز سه‌شنبه به بازگشت خسوس کاندلاس به تیم ملی فوتسال ایران اطمینان داشت.