پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4693 2 خرداد 1394 ساعت [ 9:34 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فیگو دلیل انصراف خود از انتخابات ریاست فیفا را اعلام کرد

پس از رئیس فدراسیون فوتبال هلند، اسطوره فوتبال پرتغال نیز از رقابت برای تصدی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال کناره‌گیری و دلایل خود را اعلام کرد.

فیگو دلیل انصراف خود از انتخابات ریاست فیفا را اعلام کرد

تیفوسی : لوئیز فیگو اعلام کرد که نمی‌خواهد با دو کاندیدای دیگر انتخابات ریاست فیفا رقابت کند و به این ترتیب از نبرد انتخاباتی برای تصدی ریاست مهم‌ترین نهاد فوتبال که قرار است در تاریخ ۲۹ می (هشتم خرداد) برگزار شود، انصراف داد.

کاپیتان اسبق تیم ملی پرتغال با تأکید بر اینکه در شیوه رأی‌گیری کنونی انتخابات ریاست فیفا به اندازه کافی شفافیت دموکراتیک برقرار نیست، در خصوص تصمیم خود برای انصراف از رقابت انتخابات ریاست فیفا گفت: شرکت در رقابت انتخابات ریاست فیفا حاصل یک تصمیم شخصی و پس از مشورت با بسیاری از افراد شایسته در قلمروی فوتبال بین‌المللی بود. من از آن حمایتی که برای شرکت در این رقابت انتخاباتی لازم بود، برخوردار بودم و رسماً کاندیداتوری‌ام را اعلام کردم. واکنش‌هایی هم که به این اتفاق در دنیای فوتبال صورت گرفت، در محافل عمومی و خصوصی منقلب‌کننده بود و به همین دلیل من مطمئن شدم تصمیمی که گرفته‌ام درست بوده است.

فیگو ادامه داد: با این حال در چند ماه گذشته من نه تنها انگیزه‌ای فراوان را برای ایجاد تغییر در فیفا شاهد بودم، بلکه در سراسر جهان حوادثی را دیدم که برای تمام آنهایی که به دنبال فوتبالی آزاد، پاک و دموکراتیک هستند، باید مایه شرمساری باشد.

ستاره پیشین رئال مادرید سپس به یک نمونه‌ای از اتفاقاتی که ادعا می‌کرد او را از ماندن در رقابت انتخاباتی منصرف کرده است، اشاره داشت. او تأکید کرد: در اجلاس اخیر (فدراسیون‌های زیرمجموعه کونکاکاف) من با چشم‌های خودم دیدم رؤسای فدراسیون‌هایی که تا پیش از این رؤسای فیفا را با شیاطین مقایسه می‌کردند، روی صحنه رفتند تا همان آدم‌ها را با عیسی مسیح مقایسه کنند. هیچ کسی چنین چیزی را به من نگفت بلکه این صحنه را با چشمان خودم دیدم.

با انصراف لوئیز فیگو از انتخابات ریاست فیفا که دو روز پس از انصراف یکی دیگر از نامزدهای این انتخابات یعنی میشل فن‌پراگ (رئیس اتحادیه فوتبال هلند) صورت گرفت، حالا رقابت برای تصدی ریاست نهاد حاکم بر فوتبال جهان میان سپ بلاتر، رئیس فعلی فیفا و شاهزاده علی‌بن‌الحسین از اردن (رئیس فدراسیون فوتبال اردن، نایب رئیس فیفا و عضو کمیته اجرایی AFC) است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت