پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4695 2 خرداد 1394 ساعت [ 20:24 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارلوس کی‌روش: هیچ وقت سربازها را دعوت نکردم/ شاید برخی شب به تمرین تیم می‌آیند!

تیفوسی: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه هیچگاه سربازها را به اردو دعوت نکرده بلکه بهترین فوتبالیست‌های ایران را فراخوانده است گفت: تاکید می‌کنم برخی بازیکنان مشکل دارند که باید حل شود.

کارلوس کی‌روش: هیچ وقت سربازها را دعوت نکردم/ شاید برخی شب به تمرین تیم می‌آیند!

تیفوسی: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه هیچگاه سربازها را به اردو دعوت نکرده بلکه بهترین فوتبالیست‌های ایران را فراخوانده است گفت: تاکید می‌کنم برخی بازیکنان مشکل دارند که باید حل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش پس از تمرین صبح امروز شنبه تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه شهید دستگردی گفت: بعد از مینی کمپ و اردوی کوتاهی که پشت سرگذاشتیم اینجا هستم تا به سوالات شما در مورد اردوی تیم ملی پاسخ بدهم.

وی گفت: ما خبری از آینده نداریم. تیم ملی نه در دارد و نه پنجره و ورود برای همه آزاد است. طبق نظر شخصی من بازیکنان باید دو فاکتور را داشته باشند تا به تیم ملی دعوت شوند. اول از نظر فنی و پیشرفتی که انجام می دهند و دوم اینکه نشان دهند استحقاق و شایستگی دعوت به تیم ملی را دارند.

کی روش ادامه داد: برنامه ای که ما پشت سرگذاشتیم به این خاطر بود که ثابت کنیم مشاهدات نزدیکی از عملکرد بازیکنان جوان در لیگ برتر داشتیم. وظیفه ما این است که فضا را فراهم کنیم تا بازیکنان بیایند و در داخل زمین خودشان را ثابت کنند. این دو اردو هم به همین خاطر برگزار شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: طبیعتا در اردوی نهایی باید بازیکنانی را انتخاب کنیم که بهترین عملکرد را داشته اند و بین ۲۰ تا ۲۵ نفر را شامل خواهد شد. برنامه ما برای لیگ برتر این است که بهترین های لیگ را در مقاطع مختلف دور هم جمع کنیم و با آنها کار کنیم.

وی افزود: امیدوارم فدراسیون فوتبال طبق قولی که به من داده است بتواند حمایت های لازم را از تیم ملی انجام بدهد. ما احتیاج داریم که اردوها و تمرینات منظمی را برگزار کنیم. مطمئن هستم که اگر این جوانان در اختیار من باشند تا با آنها کار کنم قطعا آینده درخشانی خواهیم داشت.

کارلوس کی روش در ادامه این نشست خبری خاطرنشان کرد: متاسفانه بازیکنانی که در پرسپولیس، نفت و ذوب آهن حضور داشتند را نتوانستیم استفاده کنیم اما قطعا عملکرد آنها را به خوبی و از نزدیک زیر نظر خواهیم گرفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه گفت: وقتی شما بهترین بازیکنان ایران را برای شرکت در اردوی تیم ملی دعوت می کنید، طبیعتا باید بهترین شرایط را هم برای آنها و رسانه ها فراهم کنید تا بتوانند با بهترین کارایی در خدمت تیم ملی باشند. تشکر ویژه خودم را از مسئولان ورزشگاه شهید دستگردی اعلام می کنم که اجازه دادند مینی کمپ تیم ملی در این ورزشگاه برگزار شود. امیدوارم این همکاری ادامه داشته باشد.

کی روش افزود: جالب است که چهار سال پیش هم در زمان ورودم به ایران متوجه شدم که امکانات ورزشگاه شهید دستگردی کامل است. امیدوارم فدراسیون فوتبال بتواند به خوبی کمپ تیم های ملی را بازسازی کند.

سرمربی تیم ملی در مورد حضور مربیان ایرانی و پیشکسوتان فوتبال ایران در تمرینات گفت: در این مدت همیشه درهای تیم ملی به روی بازیکنان قبلی تیم ملی فوتبال ایران باز بوده است و حتی یک مورد هم پیش نیامده که این افراد بخواهند در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند و مانعی سر راهشان باشد. با این حال زمان حضور در اختیار آنهاست. اگر فردی خلاف این مسئله را مطرح کند صحبت هایی کاملا خلاف و کذب است.

کی روش ادامه داد: تمرینات تیم ملی معمولا صبح ها و عصر ها برگزار می شود شاید افرادی که این مسائل را مطرح می کنند شب هنگام به تمرینات می آیند که آن زمان اردوهای تیم ملی تعطیل است و درهای کمپ هم برای استراحت بازیکنان بسته است.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: برای من قابل اهمیت است که اگر شما بگویید در فلان نقطه هم یک بازی برگزار می شود من می روم تا بازیکنان خوب را انتخاب کنم. برایم فرقی نمی کند که آن بازیکن مربوط به کدام تیم است. هرجا لازم باشد برای  انتخاب بازیکنان می روم.

وی افزود: وظیفه من به عنوان سرمربی تیم ملی این است که فارغ از اینکه ببینم آن بازیکن مربوط به کدام تیم است بروم و عملکردش را بررسی کنم. برایم فرقی نمی کند که این بازیکن در استقلال خوزستان بازی می کند یا در تیم های پرتغالی.

کارلوس کی روش خاطرنشان کرد: یک مطلب را نباید فراموش کنیم که درست است که جام جهانی از سه هفته دیگر برای ما شروع خواهد شد اما واقعیت این است که جام جهانی در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد و ما باید شرایط سنی بازیکنان را برای آن مقطع هم در نظر بگیریم تا بتوانیم در روسیه هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه این نشست خبری گفت: باید بازیکنان جوانی را که در اختیار داریم، نگاه ویژه ای به آنها داشته باشیم. مثل جهانبخش، ترابی، سردار، نریمان جهان و… باید توجه داشته باشیم که اگر حمایت های لازم از این بازیکنان صورت بگیرد ما می توانیم بازیکنان با تجربه ای داشته باشیم. دیگر نمی توانیم بازیکنانی مثل پورعلی گنجی داشته باشیم که بدون تجربه به جام ملت‌های آسیا رسیدند.

کی روش ادامه داد: من بارها با مسئولان فدراسیون فوتبال و آقای کفاشیان جلسه داشته ام و در مورد حمایت هایی که باید از تیم ملی صورت بگیرد صحبت کرده ایم. امیدوارم صحبت هایی که در این مورد شده و قول هایی که داده شده است عملی شود و حمایت از تیم ملی صورت بگیرد.

وی در مورد جدایی میکو از تیم ملی فوتبال ایران گفت: ایشان به خاطر مشکلات خانوادگی و مشکلاتی که داشتند دیگر نمی توانند به همکاری با تیم ملی ادامه دهند اما سایر دستیارانم بدون مشکل در خدمت تیم ملی خواهند بود.

کارلوس کی روش ادامه داد: شما می دانید که من همیشه تمام تلاشم را برای فراهم کردن شرایط اردوی تیم ملی انجام می دهم. این بار هم در تلاش هستیم تا شرایط برگزاری اردوی تیم ملی در ترکیه فراهم شود. هم بنده و هم آقای پیروانی پیگیر این اردو هستیم. آقای پیروانی نشست هایی را هم با آقای کفاشیان انجام داده اند.

وی افزود: ما برای اردوهای تیم ملی یک برنامه A و یک برنامه B داریم. خوشبختانه همیشه برنامه اول ما اجرا شده است.

کی روش در مورد دعوت از بازیکنان سرباز به تیم ملی گفت: من هیچ وقت از سربازها برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت نمی کنم بلکه از فوتبالیست های ایرانی دعوت می کنم در اردوی تیم ملی باشند و فرقی نمی کند چشم آبی باشد یا چشم سیاه. اعتقاد من این است که بهترین ها باید به اردوی تیم ملی دعوت شوند. بازیکنی مثل بختیار رحمانی سرمایه گذاری زیادی روی او صورت گرفته تا به این شرایط رسیده و حالا نوبت بهره برداری از اوست.

کی روش ادامه داد: بله برخی بازیکنان هستند که با مشکل سرباز مواجه شده اند. تلاش ما این است که کمک کنیم تا مشکلات این بازیکنان حل شود اما شکیی نیست که همه شهروندان باید به وظایف خودشان به عنوان یک شهروند به درستی عمل کنند.

وی افزود: اگر به این گمانه زنی ها و پیش بینی ها پایان دهیم زمان خوبی را در اختیار خواهیم داشت تا به برنامه ها و اردوهای تیم ملی برسیم. برخی افراد هم هستند که مشکلات مالیاتی دارند. باید به آنها زمان بدهیم تا بتوانند مشکلاتشان را حل کنند. قطعا یکسری از بازیکنان مشکلاتی دارند اما بازهم تاکید می کنم که ما هم افراد دلسوزی داریم که این مشکلات را حل خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: به خاطر دارم که در یک فصل ۹ بازیکن را از تیم های مختلف به اردو دعوت کردم اما یک باشگاه اکثر آنها را جذب کرد. این وظیفه سرمربی نیست که ببیند بازیکنان به چه تیمی می روند. من تیم های لیگ برتر را نمی شمارم و ملاکم برای دعوت تیم باشگاهی نیست.

کی روش افزود: از زمان حضورم در ایران لیگ فوتبال ایران به خوبی پیشرفت کرده است. در همین فصل برنامه ها تغییر نکرد و در هفته پایانی سه تیم برای قهرمانی شانس داشتند که این نشان می دهد لیگ پیشرفت زیادی داشته است.

وی افزود: خاطرم هست چهار سال پیش در جلسه با آقای تاج تصمیم گرفتیم تا تعداد تیم ها را پایین بیاوریم و میانگین سنی تیم ها را هم پایین بیاوریم. اگر الان می بینید که بازیکنان جوانی در اردوی تیم ملی حضور دارند نتیجه همان برنامه ریزی و تصمیمی است که سازمان لیگ گرفته است.

کی روش در مورد مشکلاتی که ممکن است در آینده بین تیم ملی و تیم امید رخ دهد گفت: تا آنجایی که من می دانم در ۲۵۰ کشور دنیا تیم ملی بزرگسالان در اولویت است. اینطور که می گویند یعنی آن ۲۵۰ کشور اشتباه می کنند و ایران درست می گوید. من دعوتم را انجام می دهم و بازیکنان مورد نظرم را دعوت می کنم. حالا اگر می خواهند دو یا سه بازیکن را از ما بگیرند من حتی دژاگه و قوچان نژاد را می دهم و با بازیکنان دیگرم به برد می رسم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت