پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 4906 6 خرداد 1394 ساعت [ 22:59 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اسامی مقامات ارشد دستگیر شده فیفا اعلام شد

هویت ۹ مقام ارشد فیفا که به اتهام فساد اداری در هتلی در زوریخ دستگیر شده‌اند، فاش شد.

اسامی مقامات ارشد دستگیر شده فیفا اعلام شد

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، دپارتمان عدالت آمریکا اسامی ۹ فرد بازداشت شده از مقامات ارشد فیفا را که صبح امروز (چهارشنبه) در هتلی در شهر زوریخ دستگیر شدند، اعلام کرد.
بازدداشت این گروه از مسئولان اجرایی و مقامات ارشد فیفا، در فاصله تنها دو روز به زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال صورت گرفته است هرچند که طبق اعلام مسئول روابط عمومی فیفا، سپ بلاتر، رئیس نهاد حاکم بر دنیای فوتبال که یکی از دو نامزد دوره جدید انتخابات ریاست فیفا نیز هست و همچنین ژروم والکه، دبیرکل فیفا جزو متهمان پرونده نبوده‌اند.

طبق اعلام دپارتمان عدالت آمریکا که قرار است محاکمه بازداشت شدگان پرونده فساد رشوه‌گیری در فیفا را بررسی کند، علاوه بر ۹ مقام ارشد بازداشت شده، پنج مقام اجرایی دیگر فیفا هم متهم به توطئه برای اخاذی و فساد اداری هستند. در میان تمام افرادی که صبح امروز طی عملیاتی ضربتی در هتلی در زوریخ سوئیس بازداشت شده‌اند،‌ جفری وب، ارشدترین مقام فیفاست که در پست نایب رئیسی فیفا فعالیت داشته است. جفری که رئیس کنفدراسیون فوتبال‌ آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) نیز هست، چندی پیش از جانب سپ بلاتر به عنوان یکی از جانشینان احتمالی او برای ریاست فیفا معرفی شده بود.

نام جک وارنر، نایب رئیس پیشین فیفا هم در لیست مقامات متخلف فیفا دیده می‌شود و علاوه بر او ادواردو لی و اوجینیو فیگردو، دو عضو کمیته اجرایی فیفا هم در این لیست حضور دارند.

کاستاس تاکاس، نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال‌ آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب، خولیو روچام، مسئول توسعه فیفا و رافائل اسکویل، رئیس اتحادیه فوتبال ونزوئلا و عضو کمیته اجرایی فیفا هم جزو دستگیرشدگان بوده‌اند.

نام خوسه ماریا مارین، عضو کمیته سازماند‌هی فیفا و میکلاس لئوس، رئیس پیشین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی هم در میان افرادی که امروز بازداشت شده‌اند، دیده می‌شود.

در بیانیه دپارتمان عدالت آمریکا علاوه بر این افراد از وجود چهار مدیر بازاریابی ورزشی فیفا هم در میان مقامات متخلف فدراسیون جهان فوتبال نام برده شده است که این افراد عبارتند از آلخاندرو بورساکو، از مؤسسه تجاری تورنئوس و کمپتنسیاس آرژانتین، آرون داویدسون از شرکت ترافیک اسپورتس آمریکا و هوکو و ماریانو جینکیس از گروه فول پلی آمریکا.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت