خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار تنیس رولان گاروس / رویارویی جوکوویچ و نادال در یک چهارم نهایی
rolan garos

اخبار تنیس رولان گاروس / رویارویی جوکوویچ و نادال در یک چهارم نهایی

اخبار تنیس رولان گاروس / رویارویی جوکوویچ و نادال در یک چهارم نهایی

نواک جوکوویچ و رافائل نادال بعد از پشت سر گذاشتن حریفان خود در دور چهارم مسابقات رولان گاروس به مرحله‌ی یک چهارم نهایی راه یافتند. این دو تنیس باز در مرحله یک چهارم نهایی با یکدیگر رو به‌ رو می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، شب گذشته نواک جوکوویچ توانست با نتیجه ۳ بر صفر حریف خود ریچارد گاسکت را شکست دهد. سه ست این مسابقه با نتایج ۶-۱، ۶- ۲ و ۶_۳ به پایان رسید. بدین ترتیب جوکوویچ در رمحله یک چهارم نهایی با رافائل نادال رو به رو خواهد شد. نادال تاکنون ۹ بار قهرمان مسابقات رولان گاروس شده است.

در مسابقه مهم دیگر راجر فدرر توانست با نتیجه ۳ بر ۱ گائل مونفیس را شکست دهد. ۴ ست این مسابقه با نتایج ۶- ۳، ۴- ۶، ۶-۴ و ۶-۱ به پایان رسید.

اندی ماری نیز با پشت سرگذاشتن جرمی چاردی با نتیجه ۳ بر ۱ به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. این مسابقه در ۴ ست با نتایج ۶-۴، ۳-۶ و ۶-۳ و ۶-۲ به پایان رسید. اندی ماری در مرحله یک چهارم نهایی با دیوید فرر روبه‌رو می‌شود.

در مسابقات زنان نیز ماریا شاراپووا در دور چهارم از لوسی سافارووا شکست خورد. این بازی در دو ست با نتایج ۷-۶ و ۶-۴ به نفع سافارووا به پایان رسید.

سافارووا بعد از این برد گفت: بسیار بازی شگفت‌انگیزی بود. من هرگز شاراپووا را شکست نداده بودم که این نتیجه برای من بسیار شگفت‌انگیز بود. من تلاش کردم که در لحظه بهترین کار را انجام دهم و این عملکرد نتیجه داشت.

در مسابقه‌های دیگر زنان، سرنا ویلیامز در دور چهارم با نتیجه ۲ بر ۱ اسلوان استفنز آمریکایی را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. او در مرحله‌ی یک چهارم نهایی با سارا ارانی از ایتالیا روبه‌رو خواهد شد.

حذف فدرر و صعود سونگا در یک چهارم نهایی رولان گاروس

1409122312406_1301963-28032142-2560-1440.jpg

روجرر فدرر با شکست مقابل استن واورینکا از ادامه مسابقات رولان گاروس باز ماند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه شب گذشته استنانیسلاو واورینکا توانست با نتیجه ی سه بر صفر روجر فدرر را شکست دهد. این بازی در سه ست با نتایج ۶-۴، ۶-۳ و ۷-۶ به پایان رسید.

در مسابقه‌ای دیگر جو ویلفرد سونگا حریف خود کی نیشیکوری را با نتیجه سه بر دو شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پنج ست این مسابقه با نتایج ۶-۳، ۳-۶، ۴-۶، ۶-۴ و ۶-۱ به پایان رسید. بدین ترتیب واورینکا در مرحله نیمه‌نهایی با سونگا بازی می‌کند.

فدرر بعد از باخت به واورینکا گفت: خیلی چیزها خوب پیش نرفت اما باخت من بیشتر به دلیل ضربات با کیفیت استن بود. بازی سختی بود. شیوه‌ای که استن بازی کرد بسیار تاثیرگذار بود.

سونگا نیز بعد از پیروزی مقابل نیشیکوری گفت: ششمین بار است که به نیمه نهایی این مسابقات راه پیدا می‌کنم این بسیار خوب است البته هنوز موفق به برد در نیمه‌نهایی نشده‌ام. بسیار خوب است که روزی در این مسابقه پیروز شوم هرچه زودتر بهتر زیرا برد در نیمه‌نهایی رولان گاروس برایم موفقیت‌های بیشتری را در پی دارد.

در ادامه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی، امشب نواک جوکوویچ با رافائل نادال و داوید فرر با اندی ماری بازی می‌کنند. برنده این دو مسابقه در نیمه نهایی با یکدیگر رو به رو می‌شوند.

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *