پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 5249 18 خرداد 1394 ساعت [ 22:53 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حقیقی: پرسپولیسی‌بودن این نیست که شما هر روز عدد ۶ را نشان دهید

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: پرسپولیسی‌بودن این نیست که شما هر روز عدد شش را نشان دهید یا مصاحبه بکنید و بگویید می‌خواهم به پرسپولیس بیایم، شما باید در دل‌تان و قلب‌تان پرسپولیسی باشید.

حقیقی: پرسپولیسی‌بودن این نیست که شما هر روز عدد ۶ را نشان دهید

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا حقیقی در کنفرانس خبری پیش از آغاز تمرین امروز (دوشنبه) تیم ملی اظهار داشت: بعد از یک سال یا یک سال و نیم تصمیم گرفتم که صحبت کنم و باید ابتدا از آنهایی که در مدت سکوت من و برای آرامش روحی و روانی‌ام از من حمایت کردند، تشکر کنم.

دروازه‌بان ایرانی تیم فوتبال پنافیل پرتغال خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانم در تیم ملی و تیم باشگاهی‌ام آرامش داشته باشم نیاز به کمک و حمایت بود اما یکسری از رسانه‌ها فقط انتقاد می‌کردند و از سکوت من سوءاستفاده شد. برخی شب خواب می‌دیدند و صبح در روزنامه خود چیزی به دروغ علیه من می‌نوشتند.

وی با اشاره به شرایطش گفت: شرایطم اکنون خیلی خوب شده است و بعد از مصدومیتی که باعث شد دو بازی پایانی لیگ پرتغال را از دست بدهم اکنون وضعیت بهتری دارم. متأسفانه مینیسک داخلی من آسیب دیده بود که باعث شد دو بازی پایانی تیمم را از دست بدهم که بعد از آن دو هفته با کادر پزشکی پنافیل کار کردم و در ادامه هم کادرفنی تیم ملی کمک کرد تا شرایطم مطلوب شود. اکنون هم دو سه روز به بازی ازبکستان مانده و با این شرایط می‌توانم در این بازی دوستانه به میدان بروم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص شرایط این تیم اظهار داشت: شرایط تیم ملی بسیار خوب است و همه بازیکنان مصمم هستند که پرقدرت راهی میدان شویم. بازیکنان جوانی هم به تیم ملی دعوت شده‌اند که انگیزه آنها بسیار بالاست. همه باید دست به دست هم دهیم تا علاوه بر حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بتوانیم نمایش درخشان‌تری نسبت به جام جهانی ۲۰۱۴ داشته باشیم.

حقیقی که پس از تمرین دو روز پیش تیم ملی به یکی از هواداران پرسپولیس گفته بود، پسر پرسپولیس بوده و آیا منظورش از این حرف این است که دیگر پسر پرسپولیس نیست، عنوان کرد: من هنوز هم پسر پرسپولیس هستم و افتخار می‌کنم که پرسپولیسی‌ها من را پسر خودشان و این باشگاه بزرگ بدانند. نباید به حال امروز پرسپولیس نگاه کرد و باید بگویم پرسپولیس همیشه خوب بوده و از پرطرفدارترین تیم‌های ایران و حتی آسیاست.

وی در ادامه افزود: من افتخار می‌کنم که از تیم پرسپولیس به اروپا ترانسفر شده‌ام. هرجای دنیا که رفتم کم و بیش پرسپولیس را می‌شناختند و این نشان از بزرگی این تیم است. هواداران پرسپولیس که شاید قدیمی‌تر باشند من را پسر پرسپولیس می‌دانند اما باید بگویم سال آخری که در این تیم بودم یکسری مشکلات برای من به وجود آمد که باعث ناراحتی‌ام شد.

این دروازه‌بان همچنین خاطر نشان کرد: شاید برخی اتفاقات باعث ناراحتی‌ام شده باشد اما در هر خانه‌ای و در هر تیمی که باشید این مشکلات به وجود می‌آید و حتی دعوا هم وجود دارد. من هم فقط دو سه سال در پرسپولیس نبودم بلکه از تیم نونهالان در این تیم حضور داشتم و حتی کاپیتان تیم هم بودم. شاید دو روز پیش هم بعد از تمرین و از فشار خستگی ندانستم که چه چیزی گفته‌ام و باید بگویم حتی اگر خودم هم بخواهم به پرسپولیس بازگردم نمی‌توانم، چون در حال حاضر با روبین‌کازان قرارداد دارم.

دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: پرسپولیسی‌بودن این نیست که شما هر روز عدد شش را نشان دهید یا مصاحبه بکنید و بگویید می‌خواهم به پرسپولیس بیایم، شما باید در دل‌تان و قلب‌تان پرسپولیسی باشید و در روزهای سختی و شرایط تیم را درک کنید، در روزهای خوشی همه هستند و عکس سلفی هم می‌گیرند. من پرسپولیسی هستم و خواهم بود و مطمئن باشید اگر روزی هم در این تیم بازی نکنم طرفدار پرسپولیس هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم.

حقیقی درباره اینکه به نظر می‌رسد سکوتش به دلیل این بوده که خیلی‌ها از شماره یک بودن او تعجب کرده‌اند و می‌گفتند چطور کی‌روش حقیقی را در جام جهانی دروازه‌بان اول تیم ملی کرده است، گفت: باید بگویم قبل از جام جهانی سه یا چهار بازی دوستانه انجام دادیم و در دو سه بازی به صورت نصف و نیمه و یا از دقیقه ۸۰ به بازی رفتم.

وی تأکید کرد: در شخصیت کی‌روش نمی‌بینم که بخواهد از کسی بدش بیاید و با او دشمنی کند و یا عاشق چشم و ابروی کسی باشد. حتماً چیزی در من دیده که تصمیم گرفت در جام جهانی دروازه‌بان اول تیم ملی باشم و من هم در این مدت از خیلی چیزها گذشتم. از مبلغ هنگفتی گذشتم تا در لیگ دو پرتغال بتوانم بازی کنم و در این مدت روزهای سختی را هم پشت سر گذاشتم. در تمرینات هم همیشه سعی می‌کردم آماده باشم.

دروازه‌بان ایرانی تیم فوتبال پنافیل پرتغال یادآور شد: قبل از جام جهانی مصاحبه‌ای انجام دادم که از من پرسیده بودند هدف‌ات در تیم ملی چیست و من گفتم هدفم این است که بتوانم در جام جهانی برای تیم ملی بازی کنم. خدا را شکر توانستم تلاش کنم و زحمت بکشم و کی‌روش هم به من کمک کرد تا بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم. امیدوارم در جام جهانی ۲۰۱۸ هم با تمام قوا بتوانم به تیم ملی کمک کنم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه صحبت‌ها به سمت جام جهانی رفت و بهتر است درباره عملکرد خوبش مقابل آرژانتین صحبت کند که با گل دقیقه ۹۱ مسی همه چیز از دست رفت، گفت: متأسفانه و به عقیده خیلی‌ها من مقابل آرژانتین هیچ کاری انجام ندادم! البته باید بگویم به نظر خیلی از کارشناسان خارجی که بازی‌های جام جهانی را زیر نظر داشتند عملکرد من در این مسابقات درخشان بود، حتی در گزارش بازی ایران و آرژانتین از شبکه‌های عربی و اسپانیایی، گزارشگران بهتر از گزارشگرهای خودمان به بازی پرداختند و نمی‌دانم دلیل این کار چه بود که گزارشگرهای خودمان طور دیگری بازی را نشان دادند.

وی افزود: من اولین دروازه‌بانی بودم که توانستم در تیم ملی ایران و در جام جهانی کلین شیت کنم اما کسی از عملکرد من مقابل نیجریه صحبت هم نکرد. هیچکس نگفت که در پایان جام جزو چهار دروازه‌بانی بودم که توانستم کلین شیت کنم. این دسته از آدم‌ها همان‌هایی هستند که ابتدا گفتم از سکوت من سوءاستفاده کردند. زمانی هم که در پرسپولیس بودم همین رفتار با من شد که باید بگویم به این رفتارهای آنها عادت کرده‌ام. اکنون هم روز به روز تلاش می‌کنم تا در ادامه هم بتوانم در چارچوب دروازه تیم ملی بایستم و بدرخشم.

حقیقی همچنین اظهار داشت: درباره بازی با آرژانتین و گل دقیقه ۹۱ هم باید بگویم، حس بسیار بدی بود، نه فقط من بلکه کل تیم ایران ۹۱ دقیقه مقابل آرژانتین ایستاد و بازی درخشانی انجام دادیم که دروازه‌ هم بسته ماند اما بازیکنی به ما گل زد که خودتان می‌بینید که این روزها فقط جادو می‌کند و کاری نمی‌توانستم با توپ او بکنم. بعد از بازی هم با تلویزیون فیفا صحبت کردم و گفتم که توپ مسی جایی رفت که نباید می‌رفت. روی صدم ثانیه‌ها این توپ وارد دروازه ما شد. در اینجا باید بگویم اکنون بازی با آرژانتین به تاریخ پیوسته و من هم فقط خوشحالم که مقابل تیم بزرگ آرژانتین و ستاره‌هایش بازی کردم.

وی درباره اینکه آیا از عملکردش در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا رضایت داشته است یا نه، گفت: نباید راجع به خودم نظر بدهم و صحبت کنم. آنهایی که کارشناسان واقعی هستند بهتر می‌توانند در این خصوص صحبت کنم. نظر شخصی من این است که عملکرد خیلی خوبی در جام جهانی و جام ملت‌ها داشتم. در جام جهانی با ۳٫۵ بازی ملی داخل دروازه‌ تیم ملی ایستادم که مقابل نیجریه که ستاره‌های زیادی داشت، توانستم دروازه تیم ملی را بسته نگه دارم. خدا کمک کرد و عزت داد که کلین‌شیت کنم و بعد از آن در بازی مقابل آرژانتین مقابل آن همه ستاره و در آخر مقابل بوسنی عملکرد خوبی داشتم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان به دیدارهای جام ملت‌های آسیا اشاره کرد و افزود: در جام ملت‌ها هم من دروازه‌بانی با ۷۰-۸۰ بازی ملی نبودم و در سه بازی توانستم دروازه تیم ملی را بسته نگه دارم اما گفتند دفاع تیم ملی اتوبوسی بوده است. فکر می‌کنم در یک تیمی از دروازه‌بان تا مهاجم همه کمک می‌کنند که تیمی گل بزند یا گل نخورد، این نیست که فقط یک بازیکن تأثیرگذار باشد. من هم همیشه سعی کردم که بهترین عملکرد را داشته باشم و روند خوبم را حفظ کنم.

حقیقی در واکنش به اینکه انتقاد کارشناسان به بازی ایران و عراق است و می‌گویند حقیقی هم حتی اگر سر جایش می‌ایستاد می‌توانست دو پنالتی را مهار کند، اظهار داشت: کدام دروازه‌بان بزرگ و حتی کوچک است که سر جای خودش بایستد؟! حتی برای گرفتن پنالتی ۵۰-۵۰ کردن هم نیست. چرا هیچکس از ۱۲۰ دقیقه بازی ایران و عراق نمی‌گوید که من چطور ضربه کاشته را گرفتم یا سه چهار ضربه صددرصد را مهار کردم؟ شاید اگر همان ضربه کاشته وارد دروازه می‌شد بازی را ۳ بر یک یا ۴ بر ۲ از دست می‌دادیم و همه چیز تمام می‌شد.

وی ادامه داد: این حرف را قبول ندارم که هر اتفاقی می‌افتد می‌گویند کارشناسان اعتقاد دارند. در کدام برنامه و کدام کارشناس چنین حرف‌هایی زده است؟ در برنامه پر طرفدارشان بازی مرا کارشناسی می‌کنند و می‌گویند حقیقی توپ را در بازی با عراق جایی دفع کرد که هیچکدام از بازیکنان حضور نداشته است اما من باید توپ را همان جا دفع می‌کردم اینکه مدافع سر جای خودش نیست مقصر من نیستم. نمی‌دانم کدام کارشناس و با چه اسمی چنین کارشناسی انجام داده است.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان با دفاع از عملکرد خود در بازی ایران و عراق گفت: من در همه بازی‌ها سعی کردم در خدمت تیم باشم. در ضربات پنالتی هم باید بگویم هیچ دروازه‌بانی را پیدا نمی‌کنید که سر جایش بایستد. شاید کمی در پنالتی‌ها زود حرکت کردم که این هم یک ترفند است، چون در پنالتی‌‌ها صدم ثانیه تأثیرگذار است. من زود حرکت می‌کردم که اگر توپ را به همان سمت می‌زدند که رفته بودم و اگر توپ پایین یا وسط دروازه بود بتوانم به توپ‌ها برسم. اگر به ضربات پنالتی هم نگاه کرده باشید، می‌بینید که توپ‌ها به جایی رفت که شاید دست هیچ دروازه‌بانی به آنها نمی‌رسید اما با این حال فقط انتقاد شد.

حقیقی در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه او در بازی با عراق و به ویژه دقایق پایانی با کتف مصدوم درون دروازه تیم ملی ایستاد، گفت: هیچکس به چنین مسئله‌ای اشاره نمی‌کند و این چیزها دیده نمی‌شود. متأسفانه فقط مسائل منفی را منتشر می‌کنند. من در ثانیه‌های آخر بازی با عراق مصدومیت شدیدی پیدا کردم. در بازی با عراق، ضربه بازیکن این تیم به کتفم باعث شد مصدومیتم بیشتر شود. من حتی نمی‌توانستم به بازی ادامه دهم و باید تعویض می‌شدم اما چون تعویض نداشتیم و نمی‌توانستیم از زمین بیرون بیایم و وظیفه‌ام دانستم که درون دروازه بایستم. من تمام تلاشم را کردم اما در پنالتی‌ها بدشانس بودم.

دروازه‌بان فصل گذشته تیم پنافیل پرتغال درباره شرایطش در این تیم و لیگ پرتغال اظهار داشت:‌ امروز هم که نگاه می‌کردم دیدم پرتغال پنجمین لیگ برتر اروپایی است من در این مدت مقابل تیم‌هایی مانند بنفیکا، اسپورتینگ لیسبون، پورتو و براگا بازی کرده‌ام و خوشحالم که توانستم این تجربه را کسب کنم. بعد از جام جهانی هم پیشنهادهایی به من رسید و حتی از ایتالیا هم و تیم ساسولو پیشنهاد داشتم اما اولویتم این بود که در جایی بازی کنم تا برای این فصل درهای جدیدی به روی من باز شود. شاید برای هر بازیکن ممکن باشد که برای پنج تا ۱۰ دقیقه بازی کند و در صورت خوب بازی کردن در بازی‌های بعدی به صورت ثابت از او بازی گرفته شود اما برای دروازه‌بان این شرایط فراهم نیست.

وی ادامه داد: در روبین کازان که بودم دروازه‌بان تیم ملی روسیه و دروازه‌بان تیم ملی لیتوانی رقیبان من بودند که به همین دلیل به من بازی نمی‌رسید. داشتم از این مسئله متضرر می‌شدم که تصمیم گرفتم به کویلیا بروم تا شاید پس از جام جهانی هم پیشنهادهایی به من برسد اما در پایان این مسابقات فقط پنافیل بود که ضمانت داد به صورت ثابت بازی کنم. در پنافیل هم بهترین عملکرد را داشتم و چند بار در برنامه‌های تلویزیونی پرتغال به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شدم. شاید در پنافیل گل‌های زیادی خوردم اما واقعاً مدافعان ما افتضاح بودند و در حد نرمال لیگ پرتغال نبودند. فقط خط حمله ما خوب بود و با این شرایط من از عملکرد خودم راضی بودم. امیدوارم در آینده هم تیم ملی و باشگاه بتوانم شرایط خوبی داشته باشم.

حقیقی درباره شرایط فصل آینده‌اش و اینکه به چه تیمی خواهد رفت، گفت: برای فصل آینده با روبین‌کازان قرارداد دارم و یک سال از قراردادم با این تیم باقی مانده است. البته چند پیشنهاد به من رسیده که نمی‌خواهم آنها را رسانه‌ای کنم تا زمانی که این پیشنهادها به قطعیت برسد. رفتن از روبین کازان با موافقت این باشگاه است و هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره لیگ پرتغال و انتخاب چند باره‌اش به عنوان بهترین بازیکن پنافیل و بهترین بازیکن هفته لیگ پرتغال در روزنامه رکورد، اظهار داشت:‌ در خیلی از بازی‌ها عملکردم به گونه‌ای بود که به گفته مطبوعات پرتغال و نه به گفته من توانستم نمره بالایی بگیرم. روزنامه رکورد که از معتبرترین روزنامه‌های این کشور است بعد از هر بازی به بازیکنان نمره می‌داد و خدارا شکر که توانستم در اکثر بازی‌ها نمره بالایی بگیرم و چندین بار بهترین بازیکن زمین و حتی بهترین بازیکن هفته شدم. به خاطر همین عملکرد هم اکنون چند پیشنهاد از لیگ برتر پرتغال دارم.

وی درباره اینکه چند وقت پیش شایعه شده بود مدیربرنامه‌های او و کارلوس کی‌روش یک نفر است، گفت: نمی‌دانم این شایعات از کجا بیرون می‌آید! متأسفم و به دلیل چنین شایعاتی به حال آنهایی که گفتم شب خواب می‌بینند و صبح در روزنامه‌شان چیزی را منتشر می‌کنند تأسف می‌خورم! من حتی نمی‌دانم مدیر برنامه‌های کی‌روش کیست و حتی در شخصیت او نمی‌بینم که به خاطر چندرغاز حق ترانسفر علیرضا حقیقی مرا به تیم‌های پرتغالی بفرستد. باید بگویم من از طریق مدیر برنامه‌های ایرانی به پرتغال ترانسفر شدم و این موضوع را هم تکذیب می‌کنم که مدیر برنامه‌های من و کی‌روش یک نفر است.

حقیقی ادامه داد: من در قبال این شایعه هم سکوت کردم اما دوستان باز هم به شایعات خود ادامه دادند، شاید صحبت نکردنم باعث این اتفاق شد اما اگر هم صحبت می‌کردم دلیلی برای تأیید این ماجرا بود، من یک سال و نیم صحبت نکردم تا تمرکزم به هم نخورد. می‌توانستم جواب این شایعه را هم بدهم اما اگر جواب می‌دادم شایعه و تهمت دیگری به من می‌زدند. بالاخره در آینده همه چیز در این خصوص روشن خواهد شد.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه احمدرضا عابدزاده چقدر در موفقیت‌های امروز علیرضا حقیقی نقش داشته است، گفت: من به آقای عابدزاده ارادت خاصی دارم و همیشه هم گفته‌ام یکی از افتخاراتم شاگردی او بوده است. متأسفم و به حال فوتبال خودمان تأسف می‌خورم که باید اکنون عابدزاده در آمریکا باشد و ما از تجربه او استفاده نکنیم. حداقل کاری که در قبال عابدزاده می‌توانستیم انجام دهیم این بود که یک صندلی اختصاصی در ورزشگاه آزادی برای او می‌گذاشتیم که حتی کسی جرأت نکند سمت صندلی‌اش برود.

وی خاطرنشان کرد: فوتبال ما آنقدر از این بی‌مهری‌ها دیده که فقط در آن هرج و مرج و تهمت می‌بینیم. من هم به شاگردی عابدزاده افتخار می‌کنم و امیدوارم یک روز دوباره او را از نزدیک دیده و در کنارش کار کنم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت