کد خبر : 53996 9 آبان 1396 ساعت [ 11:32 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

طائرپور: بسکتبال بانوان ایران چیزی کم ندارد/ می‌توانیم مقام بگیریم

[ad_1] به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی مربی تیم‌ ‌ملی بسکتبال دختران زیر 16 سال پس از بازگشت از رقابت های قهرمانی آسیا گفت: ملی پوشان ایران توانایی خود را نشان دادند و با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم، در آینده نتایج خوبی کسب خواهد شد. نازی طائر پور در گفت‌وگو با ایسنا، پس از […]

[ad_1]
به گزارش پایگاه خبری ورزشی تیفوسی

مربی تیم‌ ‌ملی بسکتبال دختران زیر 16 سال پس از بازگشت از رقابت های قهرمانی آسیا گفت: ملی پوشان ایران توانایی خود را نشان دادند و با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم، در آینده نتایج خوبی کسب خواهد شد.

نازی طائر پور در گفت‌وگو با ایسنا، پس از بازگشت از رقابت‌های سطح B قهرمانی آسیا، افزود: تیم ملی بسکتبال دختران پس از 38 سال غیبت به رقابت‌های بین‌المللی اعزام شد و به همین دلیل تجربه کافی را نداشت، اما با این حال ملی‌پوشان بسیار خوب ظاهر شدند و برای نخستین بار تجربه خوبی را کسب کردند.

او در ادامه‌ با اشاره به بازی ملی‌پوشان مقابل تیم هند، بیان‌ کرد: تیم هند، تیم بسیار قدرتمندی است که در سطح A آسیا قرار دارد، اما به دلیل غیبت یک ساله از میادین به سطح B نزول داشت. تجربه این تیم بسیار زیاد است و بازی مقابل این تیم برای ملی‌پوشان سخت بود. بازیکنان ما تحت تاثیر جو مسابقات قرار داشتند. در مقابل تیم مالزی و قزاقستان نیز حتی می‌توانستیم پیروز مسابقه شویم. قزاق‌ها از نظر فیزیکی از ما برتر بودند. اگر در مسابقات  بیشتری حضور داشته باشیم و تجربه کافی را به دست آوریم می‌توانیم در آینده نتایج خوبی را کسب کنیم.

طائرپور با اشاره به حجاب بازیکنان ایرانی، خاطرنشان کرد: حضور در این رقابت‌ها تجربه بسیار خوبی برای ما بود. بازیکنان ما با حجاب بازی می‌کردند و شرایط آب و هوایی شرجی و گرم بود و این تاثیرگذار بود. تیم‌های دیگر بدون حجاب بودند و به آب و هوا عادت داشتند.

مربی تیم‌ ‌ملی بسکتبال دختران در ادامه‌ بیان‌ کرد: حضور دختران بسکتبالیست ایرانی با حجاب در رویداد بین‌المللی برای بسیاری از کشورها مهم بود و آنها منتظر تماشای بازی دختران ایرانی بودند. تصور آنها این نبود که دختران ایرانی بتوانند خوب بازی کنند و از دیدن بازی خوب ملی‌پوشان ایران خوشحال شدند. همان طور که سایت فیبا پس از بازی نخست ملی‌پوشان واکنش نشان داد.

او در ادامه‌ افزود: به یک برنامه‌ریزی ‌دقیق نیاز است تا تیم‌ ‌ملی نتایج خوبی را در آینده کسب کند، چرا که سالیان سال بود با پوشش اسلامی اجازه حضور در میادین بین‌المللی را نداشتیم، اما حال با حضور ملی‌پوشان در یک رویداد بین‌المللی فیبا متوجه شد که بازی با پوشش هیچ مشکلی را ایجاد نکرد و بچه‌ها توانستند با حجاب بازی کنند. با یک برنامه‌ریزی دقیق و تمرینات منظم می‌توانیم بر روی تیم‌های پایه کار کنیم تا نتایج آن را در آینده ببینیم.

طائرپور با اشاره به مشکل کمبود سالن برای بسکتبالیست‌ها، ادامه‌ داد: تنها سالن آزادی برای تمرین وجود دارد که هم در اختیار مردان و هم در اختیار بانوان است و مسابقات نیز در این سالن برگزار می‌شود. اگر مشکلات سالن بر طرف شود با آمادگی بهتری می‌توانیم در مسابقات پیش رو شرکت کنیم.

وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: خوشحال هستیم که دختران بسکتبالیست ایران توانستند توانایی‌های خود را نشان دهند و بگویند که بسکتبال بانوان ایران چیزی کم ندارد و در آینده می‌توانند حتی مقام نیز کسب کنند. با توجه به مدت زمان کمی که در اختیار داشتیم تیم را آماده کردیم. کشوری مانند ژاپن از نظر امکانات در سطح بالاتری از ما قرار دارد و از ما آماده تر بودند. امکانات ما نیز بد نبود، اما سایر تیم‌ها برنامه‌ریزی های خود را از سال‌ها پیش آغاز کرده بودند و ما تجربه نخست خود را کسب می کردیم.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت