خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار والیبال و بسکتبال / لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کاشتن بذر امید در گروه مرگ با پایان رویایی ایران در دور رفت

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کاشتن بذر امید در گروه مرگ با پایان رویایی ایران در دور رفت

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ کاشتن بذر امید در گروه مرگ با پایان رویایی ایران در دور رفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بعد از سفری ۳۸ روزه و انجام ۶ بازی سنگین در مرحله بین قاره‌ای لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵، عصر روز گذشته (دوشنبه) وارد تهران شدند.

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی در هفته پنجم لیگ جهانی با ۲ پیروزی ارزشمند و تاریخی مقابل روسیه و با کسب ۶ امتیاز کامل، کازان را به مقصد تهران ترک کردند. شاگردان کواچ از زمانی که حضور خود را بین ۸ تیم برتر جهان تثبیت کرده بودند،‌ آرزوی پیروزی بر روس‌ها را داشتند که به این آرزوی خود در دیدارهای شنبه و یکشنبه، جامه عمل پوشاندند با این حال بازیکنان ایران خیلی بیشتر از اینکه از ۲ پیروزی متوالی مقابل قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن خوشحال باشند از خارج شدن از زیر فشار سنگین منتقدین و انتظارات مردم خوشحال بودند. این نکته را می‌شد در مصاحبه‌های بیشتر بازیکنان دید، البته باعث و بانی ایجاد این توقعات به قول کاپیتان تیم ملی والیبال، خود بازیکنان هستند.

سعید معروف در نخستین مصاحبه‌اش پس از بازگشت از لیگ روسیه می‌گفت: تیم ملی در چند سال گذشته نتایج بسیار خوبی گرفته و بین تیم‌های برتر جهان بوده است. همین عملکرد باعث شده تا توقعات مردم و کارشناسان از تیم بالا برود، بنابرین عامل ایجاد این توقعات، خود ما هستیم.

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در ۲ بازی متوالی مقابل روسیه با یک تیر چند نشان بزرگ را زد.

نخست اینکه، تیم ملی بعد از ۴ شکست متوالی مقابل آمریکا و لهستان در لیگ جهانی به یک پیروزی برای حفظ روحیه ملی‌پوشان نیاز داشت. شکست دادن روسیه، امید را به تیم ملی برگرداند.

در درجه دوم باید در نظر داشت که شاگردان کواچ در سخت‌ترین گروه ممکن در لیگ جهانی قرار دارند و برای اینکه شانس صعود از این گروه دشوار را داشته باشند، نباید از هیچ امتیازی به سادگی بگذرند. تیم ملی ایران هر ۶ امتیاز بازی با روسیه، قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۳ را گرفت و در حالی که ۶ بازی خانگی پیش رو دارد، با ۷ امتیاز پس از آمریکا (۱۷ امتیاز) و لهستان (۱۱ امتیاز) تیم سوم جدول است.

سومین و مهم‌ترین دستاورد پیروزی مقابل روسیه همان طور که اشاره شد، برداشته شدن بار انتقادات از دوش تیم ملی بود.

محمدرضا داورزنی در این مورد گفت: تیم ایران تنها تیمی در سطح یک لیگ جهانی است که هفت امتیاز از بازی‌های خارج از خانه خود به دست آورده است. این موضوع را برای افرادی می‌گویم که پس از شکست تیم ایران برابر آمریکا در هفته سوم لیگ جهانی انتقاد نسبت به عملکرد تیم ایران آغاز کردند. فراموش نکنیم بازیکنان ایران با قدرت‌های بزرگی بازی کردند و طبیعی است که ما انتظار خاصی از آنان نداشتیم. اما دیدید که خودباوری در بازیکنان وجود دارد و علی رغم همه حرف و حدیث‌ها پیرامون بازیکنان و کادر فنی در هفته‌های سوم و چهارم لیگ جهانی، بازیکنان ایران به درستی فعل خواستن را صرف کردند.

عادل غلامی، مدافع وسط تیم ملی نیز در مورد ۲ پیروزی مقابل روسیه گفت: قبل از مسابقه با روسیه شرایط سختی داشتیم. سال گذشته نیز اینگونه بود اما لیگ جهانی صبر و حوصله می‌خواهد. تیم ایران در کوران مسابقات قرار داشت و برخی انتقادات به دلیل نداشتن صبر و حوصله منتقدان نابجا بود. اگر برای چهار شکست این گونه رفتار شود پس الان باید بازیکنان روسیه را دار بزنند چون شش شکست دارند! اگر برخی منتقدان کمی صبر و حوصله به خرج می‌دادند، نتایج مثبت این زحمات مشخص می‌شد.

عملکرد تیم ملی والیبال ایران پس از انجام ۶ بازی از لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵، مشابه لیگ جهانی ۲۰۱۴ است. شاگردان کواچ در لیگ جهانی سال گذشته نیز با کسب ۷ امتیاز، نیمی از بازی‌های خود را به پایان بردند و در ۴ بازی خانگی متوالی بعدی مقابل ایتالیا و لهستان ۱۲ امتیاز کامل به دست آوردند.

بازیکنان ایران امیدوارند در بازی‌های خانگی خود، امتیازات لازم را برای صعود به مرحله نهایی کسب کنند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *