کد خبر : 5666 28 خرداد 1394 ساعت [ 10:16 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

یشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های رئال و بارسا

یک شرکت تلویزیونی قطری قصد دارد به دو غول فوتبال باشگاهی اسپانیا پیشنهادی هنگفت جهت خرید حق پخش بازی‌های آنها در فصل آینده لالیگا ارائه کند.

یشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های رئال و بارسا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مارکا، شبکه تلویزیونی بی‌این اسپورتس (beIN Sports) که وابسته به شرکت تلویزیونی الجزیره قطر است، قصد دارد به دو باشگاه رئال‌مادرید و بارسلونا پیشنهادی ۲۵۰ میلیون یورویی بپردازد و حق پخش بازی‌های این دو تیم را خریداری کند.

پیشنهاد قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های دو قدرت سنتی فوتبال اسپانیا در حالی است که ناعادلانه بودن و عدم موازنه پرداخت درآمدهای حاصل از فروش حق پخش بازی‌های لالیگا در فصل گذشته جار و جنجال گسترده‌ای به راه انداخت تا جایی که مسئولان فدراسیون فوتبال و اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای لیگ اسپانیا، سازمان لیگ این کشور را برای حل این معضل به لغو دو هفته پایانی بازی‌‌ها لالیگا تهدید کردند.

شیوه توزیع درآمدهای حاصل از حق پخش تلویزیونی در اسپانیا تا پیش از این نزدیک به نیمی از درآمدها را در اختیار رئال و بارسا قرار می‌داد و بقیه را میان ۱۸ تیم دیگر تقسیم می‌کرد که این سبک توزیع درآمد سبب ایجاد فاصله‌ای زیاد میان تیم‌های لیگ از نظر قدرت مالی شده است.

اخیراً طرحی توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا برای متمرکز کردن درآمدهای حاصل از فروش حق پخش بازی‌های لالیگا ارائه شد که به تصویب دولت اسپانیا هم رسیده و حالا قطری‌ها می‌خواهند نقش پررنگی در این فرآیند داشته باشند. شبکه الجزیره می‌خواهد برای پخش ۲۰ بازی از بازی‌های این دو تیم در طول فصل آینده لالیگا ۲۵۰ میلیون یورو بپردازد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت