خانه / خبرهای فوتبال خارجی / یشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های رئال و بارسا

یشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های رئال و بارسا

یشنهاد ۲۵۰ میلیون یورویی قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های رئال و بارسا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مارکا، شبکه تلویزیونی بی‌این اسپورتس (beIN Sports) که وابسته به شرکت تلویزیونی الجزیره قطر است، قصد دارد به دو باشگاه رئال‌مادرید و بارسلونا پیشنهادی ۲۵۰ میلیون یورویی بپردازد و حق پخش بازی‌های این دو تیم را خریداری کند.

پیشنهاد قطری‌ها برای خرید حق پخش بازی‌های دو قدرت سنتی فوتبال اسپانیا در حالی است که ناعادلانه بودن و عدم موازنه پرداخت درآمدهای حاصل از فروش حق پخش بازی‌های لالیگا در فصل گذشته جار و جنجال گسترده‌ای به راه انداخت تا جایی که مسئولان فدراسیون فوتبال و اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای لیگ اسپانیا، سازمان لیگ این کشور را برای حل این معضل به لغو دو هفته پایانی بازی‌‌ها لالیگا تهدید کردند.

شیوه توزیع درآمدهای حاصل از حق پخش تلویزیونی در اسپانیا تا پیش از این نزدیک به نیمی از درآمدها را در اختیار رئال و بارسا قرار می‌داد و بقیه را میان ۱۸ تیم دیگر تقسیم می‌کرد که این سبک توزیع درآمد سبب ایجاد فاصله‌ای زیاد میان تیم‌های لیگ از نظر قدرت مالی شده است.

اخیراً طرحی توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا برای متمرکز کردن درآمدهای حاصل از فروش حق پخش بازی‌های لالیگا ارائه شد که به تصویب دولت اسپانیا هم رسیده و حالا قطری‌ها می‌خواهند نقش پررنگی در این فرآیند داشته باشند. شبکه الجزیره می‌خواهد برای پخش ۲۰ بازی از بازی‌های این دو تیم در طول فصل آینده لالیگا ۲۵۰ میلیون یورو بپردازد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *