خانه / خبرهای فوتبال خارجی / لیگ های خارجی / مرحله حذفی کوپاآمریکا:صعود آرژانتین به نیمه‌نهایی با برتری مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی

مرحله حذفی کوپاآمریکا:صعود آرژانتین به نیمه‌نهایی با برتری مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی

مرحله حذفی کوپاآمریکا:صعود آرژانتین به نیمه‌نهایی با برتری مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های آرژانتین و کلمبیا در ادامه دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمه‌ریکا بامداد امروز (شنبه) به مصاف هم رفتند که بازی دو تیم در ۱۲۰ دقیقه برنده‌ای نداشت و با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

شاگردان خوزه پکرمن که با خامس رودریگس، پدیده جام‌جهانی ۲۰۱۴ مقابل آرژانتین صف‌آرایی کرده بودند، کار را به خوبی پیش بردند و به نایب‌قهرمان جام جهانی اجازه گلزنی ندادند. حضور کارلوس توس، اور بانگا و اسکیل لاوتزی هم که به عنوان بازیکن جانشین به بازی گرفته شده بودند، برای آلبی‌سلسته چاره‌ساز نبود. در سوی دیگر میدان هم ادوین کاردونا که در دقیقه ۲۴ تعویض زودهنگام پکرمن بود به همراه رادامل فالکائو و لوئیز موریل، دو بازیکن تعویضی دیگر نتوانستند کاری از پیش ببرند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

بازی در وقت های عادی با برتری آرژانتین همراه بود و این تیم فرصت‌های پیاپی گلزنی را توسط مسی، اوتامندی، دی‌ماریا و آگرو از دست داد. ضمن اینکه شاگردان خراردو مارتینو دو بار نیز دیرک دروازه کلمبیا را به لرزه درآوردند.

لیونل مسی و یارانش که در فینال جام‌جهانی ۲۰۱۴ و در وقت‌های اضافه دیدار مقابل آلمان ضربه سختی خورده بودند، این بار با کنترل بازی شانس خود را در ضربات پنالتی امتحان کردند؛ جایی که تکلیف سومین تیم صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی کوپا آمه‌ریکا را مشخص می‌کرد. در این ضیافت هم این شاگردان خراردو مارتینو بودند که عملکرد بهتری از خود نشان دادند و با برتری ۵ بر ۴ به پیروزی رسیدند.

در ضربات پنالتی مسی، گارای، بانگا، لاوتزی و توس برای آرژانتین و خامس رودریگس، فالکائو، کوادرادو و کاردونا برای کلمبیا گلزنی کردند. ضمن اینکه موریل، زونیگا، موریلو از کلمبیا و بیگلیا و روخو از آرژانتین پنالتی خود را از دست دادند.

به این ترتیب آرژانتین توانست به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد و برای مشخص شدن حریفش در این مرحله باید منتظر برگزاری دیدار برزیل و پاراگوئه‌ای باشد که بامداد فردا (یکشنبه) به مصاف هم می‌روند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *