پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 6079 7 تیر 1394 ساعت [ 10:13 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دونگا: بازیکنانم به یک بیمار ویروسی مبتلا شدند و ناآماده بودند

سرمربی تیم ملی برزیل دلیل ناکامی شاگردان برابر پاراگوئه و حذف از کوپا آمه‌ریکا را ناآماده بودن آنها بر اثر ابتلا به یک بیماری ویروسی دانست.

دونگا: بازیکنانم به یک بیمار ویروسی مبتلا شدند و ناآماده بودند

ه گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلوس دونگا پس از شکست تیمش برابر پاراگوئه در ضربات پنالتی آخرین بازی از مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا، ادعا کرد یک بیماری ویروسی عملکرد بازیکنانش را تحت تأثیر قرار داده و نگذاشته است که آنها نتیجه دلخواه را کسب کنند. دونگای ۵۱ ساله با اشاره به وضعیت جسمانی نه چندان ایده‌آل بازیکنانش برای مصاف با نایب قهرمان دوره قبلی رقابت‌ها گفت که شیوع یک بیماری ویروسی در کمپ تیم ملی برزیل یکی پس از دیگری بازیکنان او را بیمار کرده است.

وی در کنفرانس خبری پس از بازی اظهار داشت: نمی‌خواهم بهانه بیاورم اما ۱۵ بازیکن ما این هفته به یک بیماری ویروسی مبتلا شدند و به همین دلیل مجبور شدیم که جلسات تمرینی‌مان را محدود کنیم. بازیکنان ‌ما در نتیجه این بیماری مسری، دچار سردرد و گرفتگی شدید عضلانی شدند و در میان آنها وضعیت برخی بدتر از سایرین بود. ما مجبور شدیم از فشردگی تمرینات‌مان بکاهیم و سعی کنیم که به بازیکنان فرصت ریکاوری بدهیم. برخی از بازیکنان ما حتی دچار حالت تهوع شدند. حال ویلیان بین دو نیمه اصلاً خوب نبود و روبینیو هم در آخر بازی بریده بود.

با وجود شکست برزیل و حذفش از گردونه رقابت‌ها، دونگا معتقد بود که سلسائو برابر پاراگوئه به خصوص در زمینه خنثی‌سازی بازی هوایی حریف خوب کار کرده است و تنها مشکلی که داشته است پایین بودن سرعت حملات‌مان برای گذاشتن تأثیر تعیین‌کننده بر روند بازی بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل افزود: از جنبه فیزیکی ما باید در بازی خود تعادل ایجاد می‌کردیم و تا آخرین دقیقه بازی هم این کار را انجام دادیم. سعی کردیم که تاکتیک اصلی بازی پاراگوئه را خنثی کنیم که بازی هوایی بود. ما لحظات خوبی در بازی داشتیم و با سرعت و تغییر مکان بازیکنان‌مان میان خطوط کار پاراگوئه را سخت کردیم. امروز یک بازی مهم داشتیم که در آن بازی سرعتی مهم بود اما در پایان بازی از سرعت بازی ما کاسته شد.

دونگا در شرایطی نتوانست برزیل را به مرحله نیمه نهایی کوپا آمه‌ریکا برساند که پیش از آغاز این رقابت‌ها تعدادی از بازیکنان خود را به دلیل مصدومیت از دست داد و در بین راه نیز کاپیتان و مهمترین مهره خود، نیمار را به دلیل جنجالی که در بازی برابر کلمبیا در مرحله گروهی به راه انداخت، از دست داد. با این حال دونگا به این موضوع که محرومیت نیمار دلیل حذف برزیل از گردونه رقابت‌ها شده است، اعتقاد نداشت و ترجیح داد روی مأموریت بعدی تیمش، کسب سهمیه حضور در مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ تمرکز داشته باشد.

کاپیتان پیشین سلسائو تأکید کرد: تاریخ نشان می‌دهد که کوپا آمه‌ریکا تورنمنت بسیار پیچیده‌ای است. برزیل چند باری قهرمان این رقابت‌ها شده است و هر بار که قهرمان شده است هیچ چیزی درباره‌اش گفته نشده است اما زمانی که ببازیم همیشه گفته می‌شود که یک جای کارمان می‌لنگد. ما برای کوپا آمه‌ریکای امسال پنج بازیکن خود را از دست دادیم و این کارمان را بسیار سخت‌تر کرد. ما باید این تیم را از نو بسازیم اما نباید تجربه‌ای را که از حضور در این رقابت‌ها کسب کردیم، فراموش کنیم. نیمار بازیکن مهمی است، همانطور که برای بارسلونا مهم است اما ما به غیر از او بازیکنان مهم دیگری هم داریم. ای کاش که می‌توانستیم بازی را ببریم هرچند این شکست هم به ما برای حضور در بازی‌های انتخابی جام جهانی که مهمترین هدف ماست، درس خوبی داد.

 

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت