خانه / خبرهای فوتبال خارجی / لیگ های خارجی / درگذشت گلزن فینال جام جهانی ۱۹۵۰؛ گزارش فیفا از مردی که ۲۰۰ هزار تماشاگر را در ماراکانا ساکت کرد

درگذشت گلزن فینال جام جهانی ۱۹۵۰؛ گزارش فیفا از مردی که ۲۰۰ هزار تماشاگر را در ماراکانا ساکت کرد

درگذشت گلزن فینال جام جهانی ۱۹۵۰؛ گزارش فیفا از مردی که ۲۰۰ هزار تماشاگر را در ماراکانا ساکت کرد

اسطوره فوتبال اروگونه که یکی از معروف‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال این کشور را به ثمر رسانده بود، در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

http://media.mehrnews.com/d/2015/07/17/3/1768500.jpg

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت فدراسیون جهانی فوتبال، در سال ۱۹۵۰، آلسیدیس گیچیا باعث پیروزی تیم ملی فوتبال اروگوئه مقابل تیم ملی فوتبال برزیل مقابل ۲۰۰ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو در برزیل شد. این اتفاق در بین عموم مردم برزیل به فاجعه ماراکانا لقب گرفت.

گیچیا درباره گل خود در آن مسابقه به یادماندنی که تنها ۱۱ دقیقه مانده به پایان بازی به ثمر رساند، چنین گفته بود: «تنها ۳ نفر از مردم جهان قادر بودند که با رفتار خود، ۲۰۰ هزار نفر حاضر در ورزشگاه ماراکانا را وادار به سکوت کنند؛ فرانک سیناترا (خواننده معروف آمریکایی)، پاپ ژان پل دوم (رهبر کاتولیک‌های جهان) و من.»

نکته تأثربرانگیز این است که گیچیا در شصت و پنجمین سالروز پیروزی معروف در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو درگذشت. او آخرین بازمانده از مسابقه به یادماندنی تیم فوتبال اروگوئه با تیم فوتبال برزیل در فینال جام جهانی ۱۹۵۰ بود.

گیچیا که در جام جهانی ۱۹۵۰ توانست ۴ گل را به ثمر برساند، فوتبال حرفه‌ای خود را با تیم مونته‌ویدئو آغاز کرد و بعدها در تیم‌های رم و آث میلان ایتالیا توپ زد. او بعد از بازگشت به کشور اروگوئه، ۲۰ سال برای تیم دانوبیو به میدان رفت.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *