خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اقدامات ضد دولتی گواردیولا شروع شد

اقدامات ضد دولتی گواردیولا شروع شد

اقدامات ضد دولتی گواردیولا شروع شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا، سرمربی بارسلونایی بایرن‌مونیخ با پیوستن به کمپین جدایی‌طلبان منطقه کاتالونیا خبرساز شد.

رای‌گیری برای تحقق آرزوی دیرینه اهالی کاتالونیا مبنی بر جدایی از اسپانیا و خودمختاری کامل، سپتامبر جاری انجام می‌شود و گواردیولا به عنوان حامی جدایی منطقه محل تولدش با نهایت توان از کمپین‌های موافق این آرمان حمایت می‌کند.

به این ترتیب او در واقع مقابل دولت اسپانیا می‌ایستد.

به همین منظور او به کمپین موسوم به CONVERGENCIA I ESQUERRA پیوسته اما گفته قصدی برای رهبری این گروه ندارد و فقط نقش یک حامی را به عهده خواهد داشت.

مرد ۴۴ ساله به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ بارسلونا آخرین نام پیوسته به لیست ابتدایی کمپین‌های جدایی‌طلبانه محسوب می‌شود.

رامون ترموسا، فعال سیاسی کاتالونیا و نماینده اسپانیا در اتحادیه اروپا با اعلام پیوستن گواردیولا به گروه حامیان جدایی کاتالونیا از اسپانیا در شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرد لیست نهایی افراد حاضر در این کمپین‌ها، دوشنبه آینده در بندر بارسلون اعلام می‌شود.

سرمربی بایرن در ۳ سال اخیر در روز استقلال کاتالونیا حضور پررنگی داشته و سال ۲۰۱۲ از نیویورک پیامی ویدئویی به مناسبت این روز منتشر کرد.

او نوامبر گذشته برای شرکت در رفراندوم نمایشی استقلال کاتالونیا به بندر جدایی‌طلب بازگشت.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *