خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / اخبار پرسپولیس / عبدی: برانکو و طاهری اختلافی ندارند/ ۹۰ درصد لیست سرمربی جذب شده است

عبدی: برانکو و طاهری اختلافی ندارند/ ۹۰ درصد لیست سرمربی جذب شده است

عبدی: برانکو و طاهری اختلافی ندارند/ ۹۰ درصد لیست سرمربی جذب شده است

سخنگوی هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه سرمربی و سرپرست این باشگاه با همدیگر اختلافی ندارند، گفت: جوابی به صحبت‌های امیر عابدینی مبنی بر اینکه تیم را دلالان بسته‌اند، ندارم.

حسین عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر، به مسائل مختلفی از جمله شائبه اختلاف برانکو ایوانکوویچ و علی اکبر طاهری و جذب بازیکنان نه چندان مطرح پرداخت و تاکید کرد که جوابی برای صحبت‌های امیر عابدینی مبنی بر اینکه پرسپولیس را دلالان بسته‌اند، ندارد. مشروح این گفتگو در زیر می‌آید:

* خبرگزاری مهر – آقای عبدی! سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از پرسپولیس به عنوان یکی از تیم‌هایی یاد کرده که فعالیت فوتبالی‌اش تعلیق شده است. برای این مشکل کار خاصی انجام داده‌اید؟

– حسین عبدی: من هم این موضوع را شنیدم. بدهی‌های پرسپولیس چند سال است که روی هم انباشته شده و تعهدات زیادی را بوجود آورده است. این بدهی‌‌ها یک روزه تسویه نمی‌شود. این موضوع باید به نحوی مدیریت شود و در یک پروسه زمانی آنرا برطرف کرد. مسلما از سال ۱۳۸۰ به اینطرف و از بدو شروع لیگ حرفه‌ای، بدهی‌های استقلال و پرسپولیس سیر صعودی را طی کرد.

* یعنی تا الان کار خاصی انجام نداده‌اید؟
– به نظرم وزارت ورزش، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و سایر ارگانها باید پروسه‌ای را ایجاد کنند تا بدهی‌ها از محل درآمدهای باشگاه‌ها به تدریج پرداخت شود. مشخصا طرف باشگاه‌ها هم محق هستند.  ما نمی‌توانیم حقایق را نادیده بگیریم. برای جلوگیری از این اتفاق باید خیلی پیشتر از این کار می‌کردند؛ همان موقع که لیگ حرفه‌‌ای شد.

* بگذریم. آیا از وضعیت نقل و انتقالات باشگاه راضی هستید؟ خیلی از هواداران نسبت به شرایط موجود و یارگیری تیم نگران هستند.
– باشگاه پرسپولیس از جمله باشگاه‌هایی بود که مدیریت آن بعد از فصل گذشته تغییر کرد ولی کادر فنی و سرمربی آن چند هفته قبل از پایان لیگ به ایران آمدند و خوشبختانه از این نظر دچار تغییرات نشد. به همین دلیل سرمربی تیم نسبت به جذب بازیکنان جدید اشراف کافی داشته و می‌دانست که باید چه نفراتی را بگیرد.باشگاه هم طبق لیست سرمربی جلو رفته و تا الان جز این نبوده است. همانطور که گفتم برانکو چند هفته قبل از اتمام لیگ سرمربی پرسپولیس بود و واضح است که نسبت به تیم و بازیکنانی که باید بروند یا جذب بشوند، شناخت داشته است.

* بعضی از بازیکنان مثل رضا حقیقی و حمید علی عسگری نظر متفاوتی دارند. آنها می‌گویند در لیست برانکو بوده‌اند ولی باشگاه با حضورشان مخالفت کرده است. آیا این موضوع صحت دارد؟
– مدیریت باشگاه که نمی‌تواند بگویدفلان بازیکن باشد  و فلان بازیکن نباشد و بدون بحث و جلسه، نظر سرمربی عوض نمی‌شود. مسلما تصمیم نهایی را خود سرمربی می‌گیرد.

* امیر عابدینی هم در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پرسپولیس را دلال‌ها بسته‌اند. این موضعگیری را چطور می‌بینید؟
– این موضوعی نیست که من بخواهم درباره‌اش فکر کنم. ایشان خودشان باید جوابگوی صحبتشان باشد. جذب بازیکنان از روی لیست سرمربی صورت گرفته است و طبق آن جلو رفته‌ایم. این سرمربی است که تشخیص می‌دهد چه بازیکنی به تیم بیاید و چه بازیکنی جدا شود. من جوابی برای صحبت‌های عابدینی ندارم.

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس

* برانکو ایوانکوویچ روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هیچ بازیکنی حاضر نیست با تست فنی به پرسپولیس بیاید. قبول دارید تعیین شرط حضور در تست فنی برای سرمربی تیم کار درستی نبود؟
– اول از همه باید بگویم یکسری از بازیکنان که می‌خواهند با پرسپولیس مذاکره کننده، ارقام عجیب و غریب و زیادی را پیشنهاد می‌دهند که شاید باشگاه نتواند از عهده آن بر بیاید. شما اگر بخواهید می‌توانید به قیمت‌های بازیکنان در سراسر دنیا دسترسی پیدا کنید ولی وقتی پای میز مذاکره می‌آیند اعدادی را طلب می‌کنند که باشگاه نمی‌تواند آنرا تامین کند. تست دادن بحث دیگری است. من خودم هم قبول ندارم که هر بازیکنی که می‌خواهد به تیم بیاید تست بدهد. بحث ما چیز دیگری است و باید دنبال فاکتورهای دیگر باشیم!

* خیلی شفاف بگویید آیا ته دلتان از خریدهای برانکو ایوانکوویچ و تیم پرسپولیس قرص است یا خیر؟
– من قبلا هم گفتم که بر اساس لیست درخواستی برانکو جلو رفته‌ایم.

* بله؛ ولی شاید شما از لیست سوم برانکو بازیکن گرفته‌ باشید نه لیست اول. به هر حال اولویت‌ها با هم فرق دارد.
– من الان نمی‌توانم درباره لیست حرف بزنم. ان شاءالله بعد از پایان فصل نقل و انتقالات درباره لیست سرمربی مفصل صحبت خواهیم کرد ولی علی اکبر طاهری در پرسپولیس کاری را انجام نداده مگر طبق لیست برانکو ایوانکوویچ. البته بحث‌هایی هم صورت گرفته  ولی در نهایت تصمیم گیری با برانکو است. شاید بازیکنانی مثل محمد نوری هم بودند که در لیست قرار داشتند ولی شرایط برای تمدید قرارداد فراهم نبود چون آنها پیشنهادات بهتری از تیمهای دیگر داشتند.

* اما نوری اعلام کرد حتی حاضر است با مبلغ کمتری در پرسپولیس بماند.
– این صحبت شماست! من نمی توانم بگویم واقعیت دارد یا خیر. شاید هر بازیکن دیگری هم جای محمد نوری بود می‌رفت. شاید بعضی‌ها قراردادشان تمام شود و دوست داشته باشند جای دیگری بروند. با بعضی از بازیکنان باید به جایی برسیم که از لحاظ مالی مشکلی نباشد.

* تا الان چند درصد بازیکنان موردنظر برانکو جذب شده‌اند؟
– به نظرم ۹۰ درصد بازیکنان برانکو را جذب کرده‌ایم و از این بابت مشکلی نیست. ما دو سه بازیکن دیگر می‌خواهیم که حتی اگر آنها جذب نشوند، قابل اغماض است! چون این هم مشکلات خودش را دارد.

* با این حساب اختلاف علی اکبر طاهری و برانکو ایوانکوویچ باید زیاد باشد.
– هیچ اختلافی بین طاهری و برانکو نیست. یکی از روزنامه ها از قول برانکو مطلبی را منتشر کرده بود که برانکو خودش آنرا تکذیب کرد. اگر بحثی هم هست برای بهتر شدن تیم است. برانکو آدمی است که توضیحات خاص خودش را دارد. در این مدت هم چیزی جز تعامل بین دو طرف نبوده است. ما ۹۰ درصد بازیکنان برانکو را جذب کرده‌ایم و امیدوارم ایشان در اجرا هم موفق باشد.

* پرسپولیس به چند بازیکن دیگر نیاز دارد؟
– همانطور که می‌دانید قوانین جدید جذب بازیکن، دست و پای تیم‌ها را بسته است و طبیعتا ما هم باید طبق ظرفیتهای موجود عمل کنیم. ما یک یا دو بازیکن دیگر می‌خواهیم. یکی از پستهای مورد بحث، دروازه بانی است. در بازی اول سوشا مکانی محروم است و برای همین باید دنبال دروازه‌‌بان با تجربه‌ای باشیم. یک مهاجم هم می‌خواهیم که برانکو دو نفر را به ما معرفی کرد. یکی از این مهاجمان اهل کشور کرواسی بود که حضورش در پرسپولیس منتفی شد. یک بازیکن دیگر هم هست که با وی در حال مذاکره هستیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *