سرزمین اچ دی ads
خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / گروهبندی کامل 5 قاره در مقدماتی جام جهانی 2018
مراسم قرعه کشی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ شنبه شب برگزار شد که در قاره اروپا دشوارترین قرعه نصیب فرانسه، هلند و سوئد شد. در آمریکای لاتین هم برزیل شروع دشواری خواهد داشت. قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018

گروهبندی کامل 5 قاره در مقدماتی جام جهانی 2018

گروهبندی کامل 5 قاره در مقدماتی جام جهانی 2018

مراسم قرعه کشی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ شنبه شب برگزار شد که در قاره اروپا دشوارترین قرعه نصیب فرانسه، هلند و سوئد شد. در آمریکای لاتین هم برزیل شروع دشواری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شنبه شب با حضور سپ بلاتر و چهره‌های سرشناس فوتبال جهان در سنت پترزبورگ برگزار شد که طی آن حریفان قاره‌های مختلف غیر آسیایی حریفان خود را در دور مقدماتی شناختند.

بر این اساس در قاره اروپا دشوارترین قرعه نصیب فرانسه، هلند و سوئد شد که درگروه مرگ قرار گرفتند. این در حالی است آلمان، مدافع قهرمانی جام جهانی با قرعه آسانی مواجه شده است. انگلستان هم در گروه ششم رقیبانی نه چندان دشوار را پیش روی خواهد داشت. در همین حال تقابل ایتالیا و اسپانیا در گروه هفتم دیدنی خواهد بود.

در آمریکای لاتین تیم ملی برزیل شروعی سخت خواهد داشت. این تیم باید با شیلی قهرمانی کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۵ پیکار کند و آرژانتین هم در نخستین گام تیم ملی اکوادور را پیش روی دارد. از قاره آمریکای لاتین چهار تیم مستقیما راهی جام جهانی می‌شوند.

قرعه کشی جام جهانی در قاره‌های مختلف به شرح زیر است:

قاره اروپا:
گروه A: هلند، فرانسه، سوئد، بلغارستان، بلاروس، لوکزامبورگ
گروه B: پرتغال، سوئیس، مجارستان، جزایر فارو، لتونی، آندورا
گروه C: آلمان، چک، ایرلند شمالی، نروژ، آذربایجان، سن مارینو
گروه D: ولز، اتریش، صربستان، ایرلند جنوبی، مولداوی، گرجستان
گروه E: رومانی، دانمارک، لهستان، مونته‌نگرو، ارمنستان، قزاقستان
گروه F: انگلیس، اسلوواکی، اسکاتلند، اسلوونی، لیتوانی، مالت
گروه G: اسپانیا، ایتالیا، آلبانی، رژیم صهیونیستی، مقدونیه، لیختن اشتاین
گروه H: بلژیک، بوسنی، یونان، استونی، قبرس
گروه I: کرواسی، ایسلند، اوکراین، ترکیه، فنلاند

از قاره اروپا تیم های اول هر گروه مستقیما راهی مرحله نهایی خواهند شد. هشت تیم دوم گروه‌های مختلف که امتیازات بیشتری کسب کرده باشند به صورت رفت و برگشت با یکدیگر پیکار می‌کنند تا تیم‌های برنده به جام جهانی راه یابند.

قرعه کشی مقدماتی جام جهانی 2018

آمریکای لاتین:
در آمریکای لاتین تیم‌های حاضر به صورت دوره‌ای مسابقات خود را برگزار می‌کنند که همه نگاه‌ها به برزیل و آرژانتین خواهد بود با این حال شیلی با قهرمانی در کوپا ۲۰۱۵ نگاهها را به خود معطوف خواهد کرد که تقابل این تیم با برزیل در روز نخست جالب توجه خواهد بود.

برنامه دیدارهای مرحله مقدماتی منطقه آمریکای لاتین در هفته نخست به شرح زیر است:
* آرژانتین – اکوادور
* پرو – کلمبیا
* شیلی – برزیل
* بولیوی – اروگوئه
* ونزوئلا – پاراگوئه

از منطقه آمریکای جنوبی چهار تیم مستقیما راهی جام جهانی می‌شوند و تیم پنجم در مرحله پلی‌آف شانس خود را امتحان خواهد کرد.

قاره آفریقا:
* کامرون – برنده سومالی و نیجر
* تونس – برنده سودان جنوبی و موریتانی
* گینه – برنده گامبیا و نامبیا
* کنگو – برنده اتیوپی و سائو تومه
* مصر – برنده چاد و سیرالئون
* غنا – برنده کومور و لسوتو
* نیجریه – برنده جیبوتی و سوازیلند
* مالی – برنده اریتره و بوتسوانا
* جمهوری دموکراتیک کنگو – برنده سییشل و بوروندی
* ساحل عاج – برنده لیبریا و گینه بیسائو
* سنگال – برنده آفریقای مرکزی و ماداگاسکار
* کیپ ورد – برنده موریس و کنیا
* الجزایر – برنده تانزانیا و مالاوی
* زامبیا – سودان
* روآندا – لیبی
* مراکش – گینه استوایی
* گابن – موزامبیک
* بورکینافاسو – بنین
* توگو – اوگاندا
* آفریقای جنوبی – آنگولا

در پایان این رقابتهای حذفی، ۲۰ تیم برنده در ۵ گروه ۴ تیمی برای صعود به جام جهانی روسیه به مصاف همدیگر می‌روند.

قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018

کونکاکاف:
در منطقه کونکاکاف سه تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شود و تیم چهارم هم به پلی‌آف می‌رسد. البته مسابقات این منطقه در سه مرحله برگزار خواهد شد. گروه بندی تیم‌ها در این منطقه به شرح زیر است:

گروه A: مکزیک، هندوراس، کانادا، بلیز و گواراکو یا السالوادور
گروه B: کاستاریکا، پاناما، جامائیکا، نیکاراگوئه و گرانادا یا هائیتی
گروه C: آمریکا، ترینیداد و توباگو، گرندینس یا آروبا، باربودا یا گواتمالا

اقیانوسیه:
در قاره اقیانوسیه که تنها سهمیه نیم تیم را دارد، بر اساس قرعه کشی صورت گرفته تیم‌ها در قالب دو گروه به مصاف هم می‌روند و در نهایت تیم برتر این منطقه برای رسیدن به جام جهانی برابر تیم ششم قاره آفریقا قرار می‌گیرد. گروه‌بندی این منطقه به شرح زیر است:

گروه A: تاهیتی، کالدونیای جدید، پاپوآ گینه و برنده دور نخست انتخابی
گروه B: نیوزیلند،‌ جزایر سلیمان، فیجی، وانواتا

درباره admin

من امیر لقمان ،با تجربه چندین ساله فعالیت در زمینه رسانه های هواداری فوتبالی با سایت تیفوسی که مرجع هواداران متعصب فوتبال است در خدمت شما سروران هستم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *