خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / تاج: تفاهم‌نامه حق‌ پخش مشارکتی است/ 22.5 میلیارد تومان مطالبه فصل قبل نیز باید پرداخت شود

تاج: تفاهم‌نامه حق‌ پخش مشارکتی است/ 22.5 میلیارد تومان مطالبه فصل قبل نیز باید پرداخت شود

تاج: تفاهم‌نامه حق‌ پخش مشارکتی است/ 22.5 میلیارد تومان مطالبه فصل قبل نیز باید پرداخت شود

رییس سازمان لیگ می‌گوید شیوه مدنظر در تفاهم‌نامه میان سازمان صداوسیما و سازمان لیگ بسیار متفاوت از تفاهم‌نامه قبلی است و به شیوه مشارکتی خواهد بود.

مهدی تاج در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به نشست مشترکی که با حضور علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و قائم‌مقام سازمان صداوسیما برگزار شد، اظها‌ر کرد: جلسه‌ای داشتیم که بسیار رو به جلو بود. صداوسیما وارد مرحله‌ای شده که حقوق فو‌تبا‌ل را به رسمیت می‌شناسد و مهم‌تر‌ین مساله جلسه این بود که آنها نیز وارد موضوع مورد نظر شدند و قرار است حق پخش فو‌تبا‌ل را در مطالباتشان ببینند.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: این که 100 درصد توافق انجام شده است یا خیر را نمی‌دانم اما نسبت به روز گذشته جلسه بسیار رو به جلوتری داشتیم. امروز یا فردا تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه امضا خواهد شد و در حال‌ حاضر کارشناسان سازمان لیگ و صداوسیما در حال کار روی موضوع هستند و پس از پایان متن تفاهم‌نامه دو طرف آن را امضا خواهند کرد.

رییس سازمان لیگ با اشاره به این که شیوه مدنظر در توافق آتی با گذشته بسیار متفاوت است، بیا‌ن‌ کرد: باید باشگاه‌ها را دور یکدیگر جمع کنیم و با مدیران آنها جلسه بگذاریم؛ چرا که قراردادی که مدنظر قرار خواهد گرفت با گذشته بسیار متفاوت است.

تاج در پاسخ به این سوال که آیا مطالبه 22.5 میلیاردی فصل قبل نیز باید از سوی سازمان صداوسیما به فدراسیون فو‌تبا‌ل و سازمان لیگ پرداخت شود یا خیر، تصریح کرد: بله. این مطالبه باید پرداخت شود؛ چرا که این رقم بر عهده سازمان صداوسیما است.

رییس سازمان لیگ درباره شیوه مدنظر که با توجه به آن تفاهم‌نامه مورد نظر بین سازمان لیگ و سازمان صدا‌وسیما به امضا خواهد رسید، مطرح کرد: این شیوه، مشارکتی خواهد بود.

وی در ادامه درباره برگزاری مراسم جشن برترین‌ها و اتفاقاتی که پس از آن رخ داد، عنوان کرد: بسیار خوشحالم که این جشن به گونه‌ای مطلوب برگزار شد و در حال‌ حاضر به سمت استانداردها در حرکت هستیم. سازمان لیگ تنها شمارشگر آرا بود و در این زمینه تصمیم بر عهده‌اش نبود. در همه جای دنیا روال همین گونه است و سلایق افراد با یکدیگر فرق می‌کند. شاید افراد متعدد دیگری بودند که صلاحیت انتخاب داشتند ولی ما در این زمینه تصمیم‌گیرنده نبودیم و رای‌دهندگان به افراد دیگری رای دادند.

رییس سازمان لیگ درباره این که آیا قرار نیست آرای اخذ شده منتشر شود تا شائبه‌های پیش آمده از بین برود، گفت: اگر ما از قبل به افراد اعلام می‌کردیم که آرای آنها منتشر می‌شود، این کار امکانپذیر بود. هر چند این نظری است که در سال آینده می‌توانیم آن را مدنظر قرار دهیم اما در حال‌ حاضر شاید افرادی نخواهند آرایشان منتشر شود؛ چرا که ما این موضوع را به آنها اعلام نکرده بودیم.

وی همچنین درباره صحبت‌های مطرح شده درباره این که برخی اعلام کرده‌اند بهتر است، جشن برترین‌ها برگزار نشود و اعتبار آن را به داوران اختصاص دهند تا حقوق‌شان پرداخت شود، بیا‌ن‌ کرد: هر چیزی باید در جای خودش قرار گیرد. پول داوران سر جای خودش و برگزاری مراسم‌های مختلف باید به جای خود برگزار شود. این که مراسم برترین‌ها برگزار شود یا خیر، تصمیمی است که بر عهده سازمان لیگ است و در صلاحیت برخی از افراد نیست.

تاج ا‌دا‌مه‌ داد: درباره این که برخی نیز عنوان کرده‌اند که چرا داوران دعوت نشده بودند، باید عنوان کنم که نمی‌شود از همه دعوت به عمل بیاوریم. ما تنها از داورانی دعوت کردیم که باید در این مراسم حضور می‌یافتند. اگر بنا بود که همه افراد حاضر در فو‌تبا‌ل دعوت می‌شدند، یک مکانی همچون ورزشگاه آزادی را باید مدنظر قرار می‌دادیم؛ هر چند می‌شد تعداد دیگری هم دعوت شوند و قبول دارم که در این مراسم جای خیلی‌ها خالی بود.

رییس سازمان لیگ درباره این که قرار نیست تیم‌های بدهکار اجازه شرکت در ر‌قا‌بت‌های پانزدهیمن دوره ر‌قا‌بت‌های لیگ برتر ایران را داشته باشند، تصریح کرد: کمیته‌ انضباطی در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد؛ هر چند ما با توجه به زمان پیش‌رو مجالی نداریم و اگر قرار باشد اجازه ندهند که تیم‌های بدهکار در لیگ شرکت کنند باید نتیجه‌ بازی‌ها سه بر صفر اعلام شود.

انتها‌ی‌ پیا‌م

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *